Kolagenowe odmładzanie dłoni

Kolagenowe odmładzanie dłoni

Skóra na dłoniach często zdradza nasz wiek. Z czasem traci elastyczność, łatwo się przesusza, pojawiają się na niej zmarszczki i zwiotczenia. To właśnie dłonie są najbardziej nastawione na działanie czynników zewnętrznych – promieni UV, detergentów, zmiennych temperatur, bezpośredni kontakt z dymem papierosowym i inne. Przez to odpowiednia pielęgnacja skóry dłoni jest konieczna, bo przecież stanowią one naszą wizytówkę i są na widoku w każdej sytuacji. Na pomoc dłoniom spieszą w szczególności zabiegi kolagenowe. 

Zmarszczki widoczne jak na dłoni

Zmarszczki oraz wiotka skóra dłoni szybko są widoczne. To dlatego, że skóra na dłoniach jest wyjątkowo delikatna i znajduje się pod nią niewielka ilość tkanki podskórnej. Zmiany związane ze starzeniem mogą pojawić się na niej nawet bardzo wcześnie. Nasze dłonie codziennie narażane są na kontakt ze szkodliwymi czynnikami, które mogą przyspieszać starzenie skóry oraz uwidacznianie zmarszczek. Odpowiednia pielęgnacja dłoni pozwala spowolnić ten proces i zmniejszyć widoczność zmian na skórze. Na ratunek dłoniom przychodzą zwłaszcza terapie kolagenowe. Kolagen znajduje się naturalnie w naszym ciele i odpowiedzialny jest między innymi za jędrność i odpowiednie nawilżenie skóry. To dzięki niemu można więc przywrócić młody wygląd dłoni.

 

Terapia kolagenowa

Kolagen stanowi dla naszej skóry podporę, która utrzymuje ją w odpowiednim napięciu i we właściwym miejscu. Jednak w miarę upływu czasu, rusztowanie kolagenowe słabnie, staje się mniej stabilne i nie podtrzymuje dobrze skóry. Już po 25. roku życia zaczyna się proces zanikania kolagenu, z powodu jego mniejszej ilości produkowanej w ciele. Nasz organizm nie jest w stanie odbudować strat kolagenu, który ulega zniszczeniu. Skóra staje się więc mniej sprężysta, wiotka i cienka, pojawiają się na niej zmarszczki i łatwiej się przesusza. To dlatego tak ważne jest uzupełnianie kolagenu, który pomoże zachować młody wygląd skóry, zwłaszcza tej na dłoniach. W tym celu stosuje się specjalne preparaty, które są pod nią wprowadzane. Mają one za zadanie stymulować produkcję nowego kolagenu. Często przed iniekcją stosowane jest znieczulenie miejscowe, które eliminuje wszelkie nieprzyjemne odczucia pacjenta. Zabieg nie tylko ma za zadanie przywrócić skórze dłoni odpowiednią gładkość i jędrność, ale także może być wykorzystywany jako profilaktyka starzenia się skóry na dłoniach.

 

Jak szybko pojawiają się rezultaty zabiegu?

Często zabieg ostrzykiwania skóry dłoni stymulantami jest powtarzany. To lekarz decyduje o tym, ile zabiegów potrzebują dłonie, a także jakie ilości preparatu będą dla nich odpowiednie. Najczęściej jednak efekty pierwszego zabiegu pojawiają się w ciągu kilku dni. Ostateczny rezultat widoczny jest po zakończeniu całej terapii. Wówczas skóra na dłoniach staje się wypełniona, nawilżona i jędrna. Znikają z niej także zmarszczki, które są w naturalny sposób wygładzane. Zabieg należy do małoinwazyjnych i stosowany jest w wielu profesjonalnych gabinetach i klinikach. Jego efekty utrzymują się dość długo, od kilkunastu miesięcy do nawet kilku lat. Wszystko zależy od tego, jakim preparatem będzie ostrzykiwana skóra. Na rynku znajduje się wiele stymulatorów tkankowych, które pobudzają produkcję kolagenu. Te najczęściej spotykane to Radiesse, Ellanse czy nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej – Linerase.

 

W gabinetach medycznych stosowanych jest również wiele innych zabiegów na dłonie. To zarówno zabiegi laserowe, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, peelingi medyczne, wampirzy lifting czy mezoterapia. Tak naprawdę wybór odpowiedniej terapii jest kwestią gustu, a także zależy od przeciwwskazań, które mogą wykluczyć pacjenta z przeprowadzenia konkretnego zabiegu.

Zobacz produkty

ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Przyglądam się moim dłoniom od jakiegoś czasu, ale nie widzę jeszcze niepokojących objawów. Najbardziej nie chciałabym aby pojawiły się brązowe plamy na dłoniach. Mam nadzieję,że medycyna estetyczna ma na to sposób.
5/5
Jeszcze nie byłam na tym zabiegu, ale mocno o tym myślę.
5/5
Bardzo jestem zadowolona z tego zabiegu. Nie sądziłam, że będą takie efekty
regina
5/5
Ja chodzę na kolagenowe zabiegi na dłonie już kilka lat i wszystkie koleżanki zazdroszczą mi pieknych dłoni bez zmarszczek, polecam zacząć już po trzydziestce
karolinaw
5/5
Taki zabieg z kolagenem kupiłam mojej mamie pod choinkę. Wiem, że będzie z niego bardzo zadowolona, bo narzeka na szorstkość dłoni oraz pojawiające się na nich zmarszczki.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły