Kriolipoliza - bezbolesne zamrażanie tłuszczu - IMESO
Kriolipoliza - bezbolesne zamrażanie tłuszczu

Kriolipoliza - bezbolesne zamrażanie tłuszczu

Kriolipoliza to jedna z metod skutecznego pozbywania się niechcianej tkanki tłuszczowej. Polega ona na zamrażaniu złogów tłuszczowych za pomocą specjalnej głowicy wysokiej jakości urządzeń takich jak aparat do kriolipolizy ZLipo z asortymentu IMESO AESTHETIC GROUP. Metoda jest w pełni bezpieczna i co najważniejsze bezbolesna, więc decyduje się na nią coraz więcej pacjentów.


Kriolipoliza zamiast odsysania

Ze względu na swoją skuteczność kriolipoliza jest stosowana coraz częściej zamiast zwykłego odsysania tłuszczu, czyli liposukcji. Jest to metoda inwazyjna, która wymaga przeprowadzenia operacji i odessania z określonej partii ciała zbędnego tłuszczu. Kriolipoliza natomiast jest zabiegiem bezbolesnym, bez użycia skalpela. Komórki tłuszczowe umierają w sposób naturalny i są usuwane z ciała za pomocą zachodzących w nim procesów metabolicznych.

 

Jak wygląda zabieg?

Kriolipoliza przeprowadzana jest w gabinetach medycyny estetycznej, które wykorzystują jedynie specjalistyczny sprzęt. Urządzenia do kriolipolizy posiadają specjalne głowice, które przykładane są do powierzchni ciała w miejscu, gdzie znajduje się nagromadzona tkanka tłuszczowa. Głowica mrożąco-zasysająca zasysa najpierw skórę, a później emituje zimno. Temperatura jaką osiąga waha się między -10 a +5 stopni Celsjusza. ZLipo to dodatkowo urządzenie łatwe w obsłudze, które posiada 3 rodzaje aplikatorów do zamrażania tłuszczu. Dzięki temu można odpowiednio dopasować wielkość głowicy do miejsca zabiegu. Wykorzystywana przez urządzenie metoda pulsującego ssania powoduje zwiększenie przepływu podczas drenażu limfatycznego, a także poprawia metabolizm. Intensywność zabiegu ustawiana jest na jeden z dziesięciu poziomów mocy urządzenia, które pozwala ustawić odpowiednie parametry indywidualnie do każdego pacjenta. ZLipo posiada również duży ekran, na którym można łatwo ustawić oraz kontrolować czas aplikacji głowicy, poziom oraz rodzaj ssania. W czasie działania urządzenia na ciele, pacjent może się w pełni zrelaksować, ponieważ nie odczuwa on żadnych dolegliwości bólowych. Jedynie może pojawić się uczucie dyskomfortu związane z zimnem. Po upływie ustawionego czasu, zazwyczaj 40-60 minut, głowica jest ściągana z ciała, a miejsce jej działania dokładnie rozmasowywane przez osobę przeprowadzającą zabieg. Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.

 

Zalety kriolipolizy

Oprócz tego, że kriolipoliza jest bezbolesna i nieinwazyjna, zabieg ma także inne korzyści. Należy do nich brak rekonwalescencji, która jest konieczna po odsysaniu tłuszczu. Uczucie obrzmienia czy mrowienia w miejscu wykonywania zabiegu mija w ciągu pierwszych kilku dni. Efekty są natomiast widoczne już po pierwszej sesji w gabinecie. Kriolipoliza redukuje nawet 40% zalegającej pod skóra tkanki tłuszczowej. Nie obciąża przy tym organizmu ani nie powoduje skutków ubocznych. To świetna metoda wyszczuplania i modelowania ciała, jak i walki z cellulitem. W dodatku może być ona stosowana do redukcji tkanki tłuszczowej na powierzchni całego ciała. Najczęściej jednak pacjenci decydują się na zabieg w okolicy brzucha, ud, bioder, pośladków, ramion, a także męskiej klatki piersiowej.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Kriolipoliza nie może być jednak wykonywana u wszystkich pacjentów. Przeciwwskazaniem do zamrażania tkanki tłuszczowej jest:

 

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • cukrzyca,
  • niskie ciśnienie krwi,
  • choroba Reynauda,
  • krioglobulinemia lub hipoproteinemia,
  • choroby wątroby,
  • rozrusznik serca lub inne urządzenie w ciele,
  • stany zapalne skóry,
  • zaburzenia krążenia.

 

Zabieg nie może być wykonywany również u dzieci. Przed każdym zabiegiem następuje wywiad medyczny, który lekarz przeprowadza z pacjentem. Ma on na celu zakwalifikowanie go do zabiegu poprzez wykluczenie przeciwwskazań oraz ogólne sprawdzenie jego stanu zdrowia. Wówczas, kiedy pacjent się kwalifikuje do kriolipolizy, pozostaje ustalić jakie obszary ciała zostaną jej poddane i jakich efektów oczekuje pacjent. Na bazie tych informacji ustalany jest dokładny przebieg zabiegu oraz jego termin.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

aleksandra bydgoszcz
5/5
dla mnie zabieg kriolipolizy był bardzo nieprzyjemny. Może i efekty są, ale na pewno się już na niego nie wybiorę.
magda
5/5
zamrażałam tłuszcz kilka lat temu. wtedy nie było to aż takie popularne. Teraz wiele kobiet poleca sobie ten zabieg. Kriolipoliza daje naprawdę świetne efekty. Wystarczy potem dbać o swoje ciało i bez wysiłku cieszyć się szczupłą sylwetką przez bardzo długi czas.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły