Kriolipoliza – czy jest bezpieczna?

Kriolipoliza – czy jest bezpieczna?

Kriolipoliza to zabieg, który ma na celu miejscowe usunięcie tłuszczu z ciała. Nie jest to więc zabieg odchudzający, ale redukujący ilość tkanki tłuszczowej pod skórą. Korzysta z niego wiele pacjentek i pacjentów, którzy chcą pozbyć się kilku centymetrów w obwodzie. Na samym początku, zanim zdecydują się na zabieg, mają jednak wątpliwości czy jest on bezpieczny i nie niesie skutków ubocznych. Pora więc rozważyć tą kwestię. 

Na czym polega kriolipoliza?

Zabieg kriolipolizy polega na zamrożeniu tkanki tłuszczowej, która znajduje się pod skórą. Za pomocą specjalnych aparatów ciało jest miejscowo schładzane temperaturą od +5 do -10 stopni Celsjusza. To doskonały sposób na wyszczuplenie konkretnych obszarów ciała, które mogą być problematyczne i mimo diety i ćwiczeń, ciężko jest się z nich pozbyć dodatkowego tłuszczu. W ten sposób znikają fałdki, boczki, bryczesy, zmniejsza się obwód ciała, sylwetka jest subtelnie wymodelowana i z dnia na dzień staje się szczuplejsza. Wszystko dlatego, że zimno aktywuje proces lipolizy tłuszczowej. Pod wpływem niskiej temperatury komórki tłuszczowe wchodzą w stan naturalnej śmierci – apoptozy. Następnie są usuwane z ciała za pomocą procesów metabolicznych. Lipoliza jest więc zabiegiem nieinwazyjnym i wysoce skutecznym. Zachodzi stopniowo, ponieważ podział i usuwanie komórek tłuszczowych przez układ limfatyczny trwa około 4-6 tygodni.

 

Nowoczesna technologia wyszczuplania

Nowoczesne urządzenia do kriolipolizy wyposażone są w kilka aplikatorów mrożąco-zasysających, które można idealnie dopasować do rozmiaru miejsca zabiegowego. W ten sposób możliwe jest nie tylko usunięcie tłuszczu z brzucha, ale też np.: ramion, które ciężko jest wyszczuplić za pomocą samych ćwiczeń i diety. Urządzeniem renomowanej marki sprzętu medycznego, które wykorzystywane jest do zabiegu kriolipolizy jest Zimmer ZLipo. Aparat do kriolipolizy ZLipo  posiada 3 rodzaje aplikatorów, które stosują technikę pulsującego ssania. Przez to zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny i bardziej komfortowy dla pacjenta. Poprawia efekt drenażu limfatycznego i usprawnia metabolizm. Aparat do kriolipolizy ZLipo jest łatwy w obsłudze i pozwala dostosować parametry działania do potrzeb pacjenta. Terapia zamrażania tłuszczu często składa się z kilku zabiegów, jednak zależy to od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Dodatkowo zabieg bywa łączony z falą uderzeniową. Wówczas daje jeszcze lepsze efekty.

 

Urządzenie oferowane przez niemieckiego producenta Zimmer MedizinSysteme wykorzystuje najnowszą technologię kriolipolizy II generacji. Polega ona na trójfazowym działaniu w zakresie kriolipolizy. Rezultaty zabiegu pojawiają się nie w trzy miesiące, a w jeden miesiąc, pozwalając na szybszy i zauważalny efekt. Dodatkowo tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana nie do 20%, ale 40%. 10-stopniowa skala systemu pozwala dostosować moc urządzenia do cech skóry oraz odczuć pacjenta. Nowoczesne aplikatory dopasowują się kształtem do ludzkiego ciała, a technologia pulsowania zapewnia pacjentowi komfort. Końcowy etap drenażu limfatycznego zmniejsza natomiast ryzyko pojawienia się działań niepożądanych. Co ważne, ZLipo posiada dwa niezależne systemy do kriolipolizy. Oznacza to, że może pracować na dwóch aplikatorach jednocześnie, więc możliwe jest zamrażanie tłuszczu w dwóch miejscach, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku działania na takich obszarach jak nogi, pośladki, boczki czy ramiona.

 

Czy kriolipoliza jest bezpieczna?

Każdy zabieg wywołuje obawy u pacjentów. Czy jest on bezpieczny? Jakie niesie ryzyko? Czy nie pojawią się skutki uboczne? Najlepiej te wątpliwości rozwieje lekarz specjalista, który zanim ustali termin wykonania zabiegu, przeprowadzi z pacjentem wywiad medyczny, wykluczając przeciwwskazania i dokładnie tłumacząc jak wygląda zabieg oraz jakich efektów można się po nim spodziewać. Co ważne kriolipoliza nie oddziałuje na żadne inne komórki ciała, tylko na tłuszcz. To właśnie komórki tłuszczowe, adipocyty, są wrażliwe na niskie temperatury, zimno nie wpływa na mięśnie czy narządy wewnętrzne. Zabieg jest więc wysoce skuteczny i bezpieczny dla organizmu. Nie wymaga ingerencji w ciało, nie jest naruszana jego struktura. Fałd skóry jest zasysany do głowicy i po prostu schładzany. To jedna z najskuteczniejszych metod wyszczuplania ciała, jaka oferowana jest w gabinetach medycznych.

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Large (L)

Komentarze

5/5
Wszystko zależy od naszego organizmu i oczywiście od sprzętu. Kriolipoliza jest bardzo popularna wśród moich przyjaciółek. Jak do tej pory żadna nie skarżyła się na jakieś skutki uboczne zabiegu.
miranda wrocław
5/5
żaden zabieg nie jest bezpieczny w 100 procentach. wszystko zależy od używanego sprzętu, umiejetności lekarza a także specyfiki ciała. zabieg to ryzyko, albo się opłaci albo nie. sama próbowałam kriolipolizy, u mnie bez powikłań, czekam na efekty

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły