Krioliza

Krioliza

Krioliza to inaczej modelowanie ciała zimnem. Komórki tłuszczowe są wrażliwe na niskie temperatury, dlatego zabieg przede wszystkim daje efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej. Wiele osób marzy, by pozbyć się zbędnego tłuszczu z brzucha, bioder czy ud bez katowania się dietą i ćwiczeniami. Od teraz jest to możliwe dzięki nowoczesnej metodzie kriolizy.


Na czym polega zabieg kriolizy?

Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego aparatu, którego głowica zasysa fałd skóry i chwilowo odciąga tkankę tłuszczową od mięśniowej. Następnie komórki tłuszczu poddawane są działaniu niskiej temperatury. Tkanka tłuszczowa jest chłodzona aż do wywołania rozpadu komórek tłuszczowych – adipocytów. Co ważne, metoda ta jest bezpieczna dla innych tkanek, które nie są tak wrażliwe na zimno jak tkanka tłuszczowa. Uszkodzone komórki tłuszczu ulegają termogenezie, czyli spalaniu i są usuwane są z organizmu podczas procesów metabolicznych. Tak właśnie tłuszcz redukowany jest na wybranym obszarze ciała. Zazwyczaj cały zabieg trwa około 60 minut. Jego efekty są zauważalne już po jednej sesji. Oczywiście można go powtarzać dla uzyskania zadowalających efektów.

 

Po odłączeniu głowicy, ciało jest masowane w celu usprawnienia krążenia. Potem pacjent może wrócić do domu i codziennych obowiązków. Na skórze może pojawić się jedynie lekki obrzęk i zaczerwienienie, jednak znikają one w ciągu kilku dni. Do miesiąca czasu pacjent może odczuwać lekkie mrowienie czy nadwrażliwość w miejscu zabiegu, co jest wywołane usuwaniem uszkodzonych adipocytów z organizmu.

 

Zabieg jest polecany dla osób, które chcą pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz wymodelować sylwetkę. Wykonywany jest on na ramionach, brzuchu, boczkach, biodrach oraz udach.

 

Przeciwwskazania zabiegu

Zabieg nie może być wykonywany w następujących przypadkach:

 

 • wieku powyżej 70 lat,
 • ciąży i karmienia piersią,
 • miesiączki,
 • blizn i rozstępów,
 • cukrzycy,
 • nowotworów,
 • choroby Reynauda
 • żylaków i zapalenia żył,
 • gorączki i infekcji,
 • zapalenia skóry,
 • egzemy,
 • AIDS,
 • nietolerancji krioterapii,
 • ran na skórze,
 • opalenizny lub działania UVA na skórę,
 • depilacji laserowej.

 

Zalety kriolizy

Krioliza jest przede wszystkim zabiegiem nieinwazyjnym, który pozwala pozbyć się w szybki sposób tkanki tłuszczowej z wielu obszarów ciała. Podczas jego przebiegu pacjent nie odczuwa bólu i nie wiąże się on z rekonwalescencją, która mogłaby mu uniemożliwić powrót do wykonywanych na co dzień czynności. Krioliza zapewnia również duże bezpieczeństwo. Jej efekty są trwałe i widoczne po około dwóch tygodniach. Jest to więc jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie, które oferują profesjonalne gabinety medycyny estetycznej. Dzięki nowoczesnym urządzeniom krioliza może odbywać się na dwóch partiach ciała jednocześnie, co jest korzystne w przypadku wyszczuplania np.: ud czy ramion. Zazwyczaj wykonuje się jedną sesję kriolizy, jednak w zależności od oczekiwań, może ona zostać powtórzona. Na tym samym obszarze stosuje się ją co 45 dni, na różnych obszarach co 15. Maksymalna ilość sesji na jednej części ciała to 3 razy.

 

Według przeprowadzanych badań klinicznych już po jednym zabiegu redukcja tkanki tłuszczowej na wybranym obszarze ciała wynosi do 22%. Polecany jest on zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którym zależy na szybkim pozbyciu się zalegającej tkanki tłuszczowej, tudzież zmagają się oni z tzw.: nadwagą lokalną.

Zobacz produkty

Koło do urządzenia Z Cryo 6

Komentarze

5/5
Zabieg jest bardzo przyjemny i całkowicie bezbolesny. Siostra mnie namówiła abyśmy się razem wybrały na ten zabieg i jestem jej bardzo wdzięczna. Zawsze miałam dość sporo tkanki tłuszczowej na udach i brzuchu. Po serii zabiegów widzę ogromną różnicę.
Eliza50+
5/5
Umówiłam się na zamrażanie tłuszczu razem z mężem. Teraz obydwoje mamy płaskie brzuchy :) po 50-tce nie jest tak łatwo schudnąć. Stosowaliśmy wiele diet, ale nie dawały jakichś widocznych efektów. Po dwóch seriach kriolizy wyglądamy obydwoje szczuplej i kupujemy mniejsze ubrania

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły