Krioterapia miejscowa - IMESO
Krioterapia miejscowa
20.06.2016

Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa to najprościej mówiąc leczenie zimnem. Chodzi tutaj o odpowiednie obniżenie temperatury skóry oraz tkanek, które położone są głębiej. Krioterapia działa przede wszystkim przekrwiennie i przeciwbólowo.


Krioterapia miejscowa w leczeniu schorzeń

Krioterapia jest metodą często wykorzystywaną w leczeniu stanów zapalnych, ostrych albo przewlekłych chorób aparatu mięśniowego i kostnego, urazów sportowych, zaburzeń neurologicznych, przykurczów mięśniowych.

W większości gabinetów zajmujących się fizykoterapią, krioterapia wykorzystywana jest bardzo powszechnie. Zabieg krioterapii miejscowej wykorzystuje zjawisko jakim jest po prostu zmiana stanu skupienia substancji – z ciekłej na gazową. Kiedy podczas zabiegu substancja ciekła zamienia się w gaz, to właśnie te powstałe opary wykorzystywane są w chłodzeniu tkanek. Z racji tego, że efekty terapeutyczne krioterapii miejscowej są bardzo zadowalające, to korzysta z niej wielu pacjentów, jak również z powodzeniem zaleca ją wielu lekarzy.

 

Krioterapia w medycynie estetycznej

Chłodzenie zimnym powietrzem wykorzystywane jest jednak również coraz częściej w medycynie estetycznej. Jak dowodzą badania, chłodzenie zimnym powietrzem znacząco zmniejsza ból, który może pacjentowi towarzyszyć podczas zabiegów laserami oraz IPL. Chłodzenie wykorzystuje się więc między innymi przy zabiegach laserowych, zabiegach iniekcyjnych, peelingach, mezoterapii, usuwaniu tatuażu.

 

Co daje nam chłodzenie w trakcie zabiegu?

To nie tylko samo zmniejszenie ewentualnego bólu. Odpowiednie ochłodzenie znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzeń termicznych, jak również skutecznie minimalizuje obrzęki pozabiegowe, które jednak przy niektórych zabiegach mogą się pojawić. Zimne powietrze jest więc wykorzystywane z powodzeniem po prostu jako znieczulenie lokalne przy iniekcjach.

Zimne powietrze to rozwiązanie wręcz idealne do różnego typu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Chłodzenie jest bowiem bezkontaktowe. Dlatego może być stosowane zarówno przed zabiegiem, w trakcie jego wykonywania oraz po zabiegu.

 

Jaki sprzęt do krioterapii i chłodzenia

Każde urządzenie, które ma być wykorzystywane w krioterapii, albo przy chłodzeniu skóry w trakcie zabiegu, powinno być niezawodne i bezpieczne. Takim ciekawym rozwiązaniem jest nowoczesny aparat do krioterapii Cryo 6 z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Jest to sprzęt, który z powodzeniem może być wykorzystywany jako urządzenie chłodzące w medycynie estetycznej, jak i sprzęt do krioterapii miejscowej.

 

Czym wyróżnia się Zimmer Z Cyro 6 Derma Cooler?

Przede wszystkim jest to urządzenie bardzo nowoczesne, które wykorzystać można w profesjonalnej krioterapii i przy takich zabiegach estetycznych jak iniekcje, zabiegi laserowe, usuwanie tatuażu, peelingi. Co niezwykle ważne, można go z powodzeniem stosować na różne partie ciała – brzuch, dekolt, czoło, nogi, ręce, pośladki, twarz i inne. Mnogość programów i możliwość zapisania własnych ustawień, pozwalają na dostosowanie parametrów urządzenia szczegółowo do potrzeb zabiegu dla danego pacjenta. W ten sposób uzyskuje się najlepsze efekty.

Zimmer Z Cyro 6 Derma Cooler spełnia wysokie standardy. To połączenie doskonałej technologii i wysokiej klasy. Urządzenie działa bezpiecznie dla pacjenta, zapewniając mu pełen komfort. To także wygoda obsługi dla osoby, która prowadzi zabieg. Szerokie możliwości zastosowania tego sprzętu sprawiają, że decyduje się na niego coraz więcej gabinetów.

Cechą unikalną profesjonalnej medycznej chłodziarki Cryo6 (dostępna również wersja mini Cryo mini) jest nadmuch zmrożonym, czystym i suchym powietrzem. To bardzo ważna cecha, przy wszelkich zabiegach estetycznych ponieważ nie zanieczyszczamy i nie oszraniamy powierzchni skóry.

 

Bezpieczna i skuteczna metoda

Krioterapia i chłodzenie to dzisiaj coraz popularniejsze metody wykorzystywane w medycynie estetycznej i leczeniu różnych schorzeń. Z czego wynika taka popularność? Przede wszystkim to rozwiązania bardzo skuteczne w zakresie wielu zabiegów, ponadto w pełni bezpieczne. Przez to decydują się na nie zarówno pacjenci, jak też lekarze i specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej. Krioterapia miejscowa z powodzeniem może być stosowana u pacjentów w różnym wieku.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy z klipsem do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 20mm)

Komentarze

5/5
Uszkodziłam sobie kiedyś staw skokowy. Od tamtego czasu ból powracał przy zwiększonym wysiłku czy zmianie pogody. Znajoma poleciła mi krioterapię i przyznam szczerze, że zabieg bardzo mi pomógł w walce z bólem. Po kilku seriach mogłam normalnie chodzić . Polecam

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły