Kurze łapki pod oczami - jak się ich pozbyć? - IMESO
Kurze łapki pod oczami - jak się ich pozbyć?

Kurze łapki pod oczami - jak się ich pozbyć?

Kurze łapki to zmarszczki mimiczne. Pojawiają się one wokół oczu i pod nimi. Charakterystyczne zagięcia na skórze pojawiają się zawsze kiedy się śmiejemy. To wyrażanie emocji takich jak śmiech lub mrużenie oczu jest główną przyczyną powstawania kurzych łapek pod oczami. Oczywiście na ich powstawanie wpływa też upływający czas powodujący utratę kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za elastyczność skóry i młody wygląd. Tym bardziej, że skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cienka. Czynniki genetyczne również wpływają na pojawienie się tego rodzaju zmarszczek, podobnie jak niehigieniczny tryb życia i nieprawidłowa pielęgnacja skóry twarzy. Kurzych łapek niestety nie da się uniknąć. Prędzej czy później pojawią się one na naszej twarzy. W jaki sposób się ich pozbyć?

Jakie zabiegi na pozbycie się kurzych łapek?

Kurze łapki pod oczami nie wpływają korzystanie na nasz wygląd. Sprawiają, że twarz wygląda staro i nieatrakcyjnie. Delikatna skóra wokół oczu jest niezwykle podatna na działanie czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie słoneczne, opalanie w solarium, palenie papierosów, brak snu czy zbyt długa praca przed komputerem, która męczy wzrok. Odpowiednią pielęgnację, warto rozpocząć bardzo wcześnie bo już w wieku 25 lat. Konieczne jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych i maseczek. Nie sprawią one jednak, że kurze łapki wokół oczu nigdy się nie pojawią, ale znacznie opóźnią ich powstawanie. Kiedy pod oczami pojawią się widoczne zmarszczki mimiczne, warto sięgnąć po skuteczne i bezpieczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który wykorzystuje wielocząsteczkowy kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka i odpowiada między innymi za elastyczność i jędrność skóry. Z wiekiem go ubywa co wpływa na powstawanie zmarszczek. Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu okolic oczu. Zabieg wykonywany jest ultra cienką igłą, która wprowadza pod skórę kwas hialuronowy. Doskonałe efekty daje użycie podczas tego zabiegu kwasu hialuronowego Zfill refresh 2, którego dystrybutorem w Polsce jest firma IMESO AESTHETIC. Jest to preparat rekomendowany przez lekarzy do mocnej i skutecznej mezoterapii. Ma on postać lekko sprężystego roztworu, który nawilża skórę i sprawia, że staje się ona sprężysta i elastyczna. Zfill jest dedykowany szczególnie do zmarszczek takich jak kurze łapki, zmarszczki palacza i zmarszczek mimicznych. Dzięki połączeniu kwasu hialuronowego z wysoko stężoną gliceryną Zfill refresh 2 jest najskuteczniejszą formą mezoterapii. Kwas hialuronowy dzięki glicerynie pozostaje w skórze przez długi czas (dłuższy niż w przypadku innych tego typu preparatów). Efektem takiego zabiegu jest znaczne spłycenie kurzych łapek, oraz pogrubienie i nawilżenie skóry wokół oczu.

 

Zabieg laserem

Laser aktywuje komórki skóry właściwej do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny. Wiązka światła skierowana na skórę wokół oczu powoduje mikrouszkodzenia komórek. W ich miejsce powstają nowe, które intensywnie się namnażają w głębokich warstwach skóry. Dzięki temu, skóra staje się wygładzona, a kurze łapki znacznie spłycone. Dodatkowym rezultatem takiego zabiegu jest likwidacja worków i cieni pod oczami.

 

Botoks

Zabieg botoksu polega na wstrzyknięciu w okolice oczu niewielkiej ilości toksyny botulinowej. Botoks redukuje napięcie mięśni poprzez blokowanie przewodzenia impulsów. Impulsy te pobudzają mięśnie. Efekty botoksu widoczne są już po tygodniu od zabiegu i utrzymują się nawet do 6 miesięcy. Botoks wyraźnie spłyca zmarszczki sprawiając, że są one mniej widoczne.

 

Wampirzy lifting

Zabieg osoczem bogatopłytkowym, polega na wstrzykiwaniu pacjentowi jego własnej krwi. Taki preparat krwiopochodny jest bogaty w komórki i czynniki wzrostu. Pobudzają one inne komórki do podziału i powodują odnowę biologiczną tkanek skóry. Specjalnie przygotowany preparat lekarz podaje albo liniowo wzdłuż zmarszczek albo za pomocą metody stosowanej w mezoterapii. Taki zabieg jest świetną alternatywą dla osób, które nie chcą korzystać z interwencji chirurgicznej czy botoksu w celu pozbycia się zmarszczek wokół oczu. 

Zobacz produkty

Koło do urządzenia Z Cryo 6
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Klips bez adaptera do głowicy laserowej Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 20mm)

Komentarze

5/5
Wampirzy lifting tylko tak strasznie brzmi. W rzeczywistości zabieg nie jest ani straszny ani bolesny - przynajmniej dla mnie. Efekty utrzymują się bardzo długo i widoczne są od razu. Na pewno będę korzystać z tego zabiegu.
5/5
Z moimi kurzymi łapkami poradził sobie skutecznie laser. Bałam się botoksu i nadal się boję, ale laser czemu nie :)
5/5
Mezoterapia z kwasem hialuronowym zdziałały cuda wokół moich oczu :) Zmarszczki już są niemal niewidoczne, a skóra przyjemna w dotyku

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły