https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Kwas azelainowy w kosmetologii - IMESO
Kwas azelainowy w kosmetologii

Kwas azelainowy w kosmetologii

Kwas azelainowy pojawił się w kosmetologii jako substytut kwasu glikolowego i migdałowego. Znajduje zastosowanie między innymi w leczeniu skóry trądzikowej i bardzo wrażliwej.


Jak działa kwas azelainowy

Kwas azelainowy świetnie sprawdza się w leczeniu problemów jakie dotykają skórę trądzikową, atopową i łuszczycową. Stosuje się go również w leczeniu skóry z tendencją do zapalenia mieszków włosowych oraz z tendencją do rumienia.

 

Kwas ten wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne – zarówno w stosunku do bakterii beztlenowych, jak i tych tlenowych. Działa także przeciwzapalnie powstrzymując w ten sposób wolne rodniki. Kwas ten można z powodzeniem wykorzystać w leczeniu trądziku krostkowego oraz zaskórnikowego. Zapobiega on powstawaniu zaskórników oraz przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki bardzo drażniące, które nasilają zmiany trądzikowe. Kwas azelainowy hamuje również tyrozynazę przez co uniemożliwia powstawanie przebarwień na skórze. Redukuje skutecznie przebarwienia po trądziku młodzieńczym, polekowym, kosmetycznym, sterydowym.

 

Zastosowanie i wskazania do zabiegu

Kwas azelainowy popularny jest przede wszystkim w leczeniu trądziku pospolitego. Jest tak przede wszystkim dlatego, że kwas ten wykazuje potrójną aktywność – działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwzaskórnikowo. Ponad to wykazuje również właściwości wybielające i sprawdza się też w leczeniu przebarwień skóry. Kwas azelainowy stosowany jest również w kuracjach skóry atopowej, w leczeniu trądziku różowatego, zapalnego oraz w kuracjach dla skóry skłonnej do podrażnień.

 

Kiedy zdecydowanie zaleca się stosowanie kwasu azelainowego? Przede wszystkim przy zapalnym lub niezapalnym trądziku różowatym, pospolitym, przy łuszczycy, przy zapaleniu mieszków włosowych. To produkt, który w sposób szczególny rekomendowany jest dla cer bardzo wrażliwych i naczynkowych. Polecany także w leczeniu przebarwień pozapalnych oraz do stosowania przy melasmie.

 

Efekty po zastosowaniu kwasu azelainowego

Głównym efektem po zastosowaniu kwasu azelainowego jest przede wszystkim zmniejszenie wydzielania sebum przez gruczoły łojowe skóry twarzy. Cera staje się więc bardziej matowa i doskonale gładka, wyrównuje się jej struktura oraz koloryt. Kwas ma wręcz zbawienne działanie na skórę trądzikową – zmniejszają się pory, zlikwidowane zostają zaskórniki, a trądzik zostaje zredukowany. Z kolei stosując kwas azelainowy na skórę naczynkową, efektem jest eliminacja rumienia oraz wszelkich grudek. Kwas świetnie też likwiduje blizny i przebarwienia potrądzikowe. Jest to preparat idealny do skóry wrażliwej, ponieważ regeneruje ją i odmładza.

 

Kiedy stosować

Zabieg z wykorzystaniem kwasu azelainowego można z powodzeniem stosować cały rok – nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Aby uzyskać najlepsze efekty zaleca się przeprowadzenie serii od 6 do 12 zabiegów. Pomiędzy każdym z nich warto odczekać mniej więcej dwa tygodnie. Dla samego poprawienia wyglądu cery zabieg można wykonać jednorazowo. Warto tutaj wspomnieć, że kwas ten mogą z powodzeniem stosować kobiety w ciąży. Po zabiegach z wykorzystaniem kwasu azelainowego może na twarzy pojawić się rumień, pieczenie, świąd, a nawet złuszczanie się skóry – jest to jednak tylko czasowe.

 

Przeciwwskazania

Jak w przypadku wielu innych zabiegów kosmetologicznych, tak i tutaj pojawiają się pewne przeciwwskazania do zabiegu. Są to między innymi:

 

  • alergie skórne,
  • aktywna opryszczka,
  • liczne znamiona,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • aktywna opryszczka,
  • zadrapania, skaleczenia i otarcia,
  • opalanie lub terapia światłem,
  • stan po zabiegu chirurgicznym na obszarze zabiegowym,
  • bardzo ciężkie postacie trądziku – torbiele ropne i liczne krosty,
  • terapia doustna pochodnymi witaminy A.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Kwas azelainowy jest bardzo skuteczny w walce z trądzikiem,ale trzeba uważać,aby nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, bo mogą powstać przebarwienia.
5/5
Dla mojej trądzikowej, tłustej cery ten kwas okazał się strzałem w dziesiątkę. jestem po całej serii zabiegów i muszę powiedzieć, że efekty mnie zaskoczyły. Skóra już się nie świeci tak jak wcześniej i zniknęły zaskórniki. Bardzo jestem zadowolona
Mirella
5/5
Skóra po zabiegu rzeczywiście delikatnie się łuszczyła, ale to drobny efekt uboczny. Najważniejsze dla mnie jest to, że zdecydowanie zmniejszyło się wydzielanie sebum i skóra w końce przestała się świecić. Rewelacja

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1