Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Kwas hialuronowy usieciowany - zastosowanie

10/03/2020 | Powiększanie ust
0

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej znanych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. Mało który produkt posiada tak wszechstronne zastosowanie i możliwości. Dodatkowo, zabiegi z jego użyciem są bardzo bezpieczne, a ryzyko powikłań jest niewielkie. Wiele osób jest więc zainteresowanych ich wykonaniem. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że w medycynie wykorzystuje się kwas usieciowany i nieusieciowany. W jaki sposób je rozróżniać?

Czym jest i jak pozyskuje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy został odkryty w 1934 roku, przez dwóch nowojorskich naukowców. Został on wtedy wyizolowany z ciała szklistego w bydlęcym oku. Substancja była przezroczysta i miała szklisty wygląd, stąd właśnie nadano jej nazwę od greckiego słowa hyalos, czyli szkło. Wtedy nikt jeszcze jednak nie sądził, że kwas hialuronowy w taki sposób zrewolucjonizuje świat medycyny estetycznej. W 1980 roku trafił on do medycyny, jednak początkowo był wykorzystywany głównie w okulistyce i ortopedii. Dopiero 16 lat później znalazł zastosowanie w zabiegach poprawiających urodę.
Kwas hialuronowy to tak naprawdę związek należący do wielocukrów, który występuje naturalnie w organizmach ludzi i zwierząt. Najwięcej jest go w skórze. Do najbardziej cenionych właściwości kwasu hialuronowego zalicza się jego zdolność do wiązania cząsteczek wody. Dzięki temu może zapewniać skórze odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczności. Niestety kwas hialuronowy cechuje się dość niską trwałością , przez co wraz z wiekiem znacząco maleje jego zawartość w organizmie. W ten sposób skóra traci jędrność i staje się odwodniona, co wpływa na jej starzenie się.

Kwas usieciowany i nieusieciowany - jaka jest różnica?

Kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w skórze ma postać nieusieciowaną. Doskonale wiąże wodę natychmiastowo nawilżając i rewitalizując skórę. Niestety jest bardzo łatwo rozkładany przez organizm, dlatego zabiegi z jego zastosowaniem trzeba wykonywać częściej. Ten rodzaj kwasu sprawdza się doskonale w mezoterapii, mającej na celu poprawę nawilżenia skóry i jej napięcia. Pobudza także komórki skóry do odnowy. Inną formą jest natomiast usieciowany kwas hialuronowy, który uzyskuje się poprzez chemiczne połączenie cząsteczek kwasu HA z innymi składnikami. Dzięki temu, taki preparat może utrzymać się w miejscu podania nawet przez wiele miesięcy. Wykorzystywany jest on w tym przypadku głównie do wypełnień. Przykładem takiej formy kwasu hialuronowego są preparaty ZFill.

Do czego stosuje się usieciowany kwas hialuronowy?

Usieciowany kwas hialuronowy jest szeroko wykorzystywany w medycynie estetycznej do różnych zabiegów. Dzięki niemu można wykonywać m.in. takie zabiegi jak:
- wypełnianie zmarszczek i bruzd - zabieg jest bardzo skuteczny i daje niemal natychmiastowe efekty. Preparat wstrzykuje się w linię zmarszczek, dzięki czemu zostaje ona wypełniona pozwalając cieszyć się gładką skórą. Ta metoda pozwala zniwelować tak naprawdę każdy rodzaj zmarszczek - zarówno te na czole, w okolicy oczu, a także głębokie bruzdy nosowo wargowe czy tzw. lwią zmarszczkę. Rezultat takiego zabiegu wygląda bardzo naturalnie, a twarz nie sprawia efektu maski.
- powiększanie ust - to jeden z najpopularniejszych zabiegów w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej. Pozwala on na poprawienie kształtu ust, dzięki czemu czemu można zlikwidować asymetrię lub dokonać zmiany konturu warg. Wiele pań korzysta z tego zabiegu także w celu zwiększenia wydatności ust, ponieważ dzięki wypełnieniu stają się one bardziej pełne i zmysłowe.
- modelowanie nosa - nos można skorygować nie tylko poprzez ingerencję chirurga. Kwas hialuronowy również może w znaczny sposób poprawić jego wygląd. Przy pomocy takie zabiegu można m.in. podnieść czubek nosa, wyrównać grzbiet, czy skorygować asymetrię. Dla niektórych osób taki zabieg może być formą sprawdzenia, czy nowy wygląd nosa spełni ich oczekiwania, zanim podejmą decyzję o operacji chirurgicznej.
- wolumetria twarzy - braki, które powstają w obrębie twarzy wraz z wiekiem można uzupełnić kwasem hialuronowym. Zabieg pozwala przywrócić twarzy właściwe proporcje, ujędrnić skórę, a także ją odświeżyć, przywracając twarzy młody wygląd.
Zastosowanie kwasu jest znacznie szersze, niż przytoczone powyżej przykłady. Mało która substancja wyróżnia się w medycynie estetycznej tak dużą wszechstronnością. Poza zabiegami upiększającymi i odmładzającymi, kwas HA wykorzystuje się również w ginekologii estetycznej oraz ortopedii.

Komentarze

Brak komentarzy.

Ocena: 5

Ilość ocen: 1

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek