Kwas hialuronowy w zastrzyku czy w kremie? - IMESO
Kwas hialuronowy w zastrzyku czy w kremie?

Kwas hialuronowy w zastrzyku czy w kremie?

Zapewne większość z nas nie wie jaka jest różnica między kwasem hialuronowym zawartym

w kosmetykach a tym w strzykawce. Otóż różnica jest i to dosyć istotna. Sami zobaczcie.

W ludzkiej skórze

W ludzkiej skórze wszystkie włókna, czyli elastyna, kolagen oraz fibroblasty są zawieszone w żelu z kwasu hialuronowego. Dzięki temu nasza skóra ma odpowiednią gęstość i objętość, a także jest mocniejsza

i grubsza. Dodatkowo kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za zatrzymanie wody i nawilżenie. Bez niego skóra byłaby cienka, delikatna i przypominałaby wysuszoną bibułę.

 

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Kwas hialuronowy posiada właściwości nawilżające i to dzięki nim zajmuje świetną pozycję w dziedzinie kosmetologii. Prawie każdy dobry krem nawilżający a także przeciwzmarszczkowy (bo uwodniona skóra pęcznieje i dzięki temu staje się gładsza) zawiera trochę kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy z kosmetyków ma podobne zachowanie do kolagenu. Mianowicie nie wnika do skóry (jak sądzimy pod wpływem reklam) lecz na powierzchni naskórka tworzy wodną nie tłustą błonę, która pełni rolę nawilżającą, a jednocześnie lekko napinającą skórę.

 

Kwas hialuronowy w zastrzyku

W Europie kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym materiałem do wypełniania zmarszczek imodelowania twarzy. Jego największą zaletą jest bezpieczeństwo podczas stosowania, czyli niezmiernie mały odsetek pacjentów źle toleruje tę substancję. Organizm ludzki traktuje kwas hialuronowy jak substancję "własną”. Dodatkowo skóra bardzo go lubi gdyż nawilża i dodatkowo stymuluje komórki do lepszej pracy. Stąd też wykorzystywany jest często do mezoterapii, czyli lekarskich zabiegów rewitalizujących.

Kwas hialuronowy najczęściej jest wykorzystywany do uzupełniania różnych ubytków (zmarszczek

i zapadniętych fałdów) a także do modelowania twarzy. Preparaty kwasu hialuronowego mają różną gęstość i plastyczność. Jedne z dużą precyzją wygładzają drobne zmarszczki, inne jak gęsty tłuszcz wypełniają zapadnięty po intensywnym odchudzeniu policzek. Są także specjalne preparaty do modelowania czerwieni wargowej, inaczej mówiąc do powiększania ust.

Niektóre preparaty z rodziny kwasu hialuronowego ( np.ZFill contour2 czy usieciowany kwas hialuronowy ZFill Deep) stworzone została do poprawiania kształtu kości policzkowych i odmładzania rysów twarzy. W momencie gdy się starzejemy nasza twarz traci niestety dawną objętość. Zmniejsza się ilość tłuszczu zwłaszcza w górnych jej partiach, mięśnie stają się delikatniejsze i tracą dawną masę. W efekcie finalnym twarz się zapada i zmieniają się jej proporcje - ubywa tkanki na górze, w okolicy kości jarzmowych, a nisko na żuchwie pojawiają się tzw. „chomiki”. Często delikatne zmniejszenie cieni pod oczami czy poprawienie objętości policzków powoduje, że odejmujemy sobie kilka lat.  Zabiegi takie stosują nie tylko starsze osoby, które chcą „zliftingować” nieco owal twarzy. Wielu młodym kobietom zaznaczenie kości policzkowych lub wymodelowanie zbyt smukłych policzków dodaje dużo wdzięku i łagodzi wyostrzające się z wiekiem rysy twarzy.

 

 

źródło: na podstawie melitus.pl

zdj: doctorzizmor.com

 

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Należy pamiętać aby używać tylko sprawdzonych preparatów z kwasem hialuronowym aby efekt był taki jak oczekujemy.
5/5
Jak dla mnie nie ma porównania. Kwas hialuronowy w zastrzyku to jedyny skuteczny sposób na wypełnienie zmarszczek. Ten zawarty w kremach dobrze nawilża skórę i to by było na tyle.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły