Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Laser nie taki straszny

23/01/2020 | Medycyna Estetyczna
0
Laser nie taki straszny

Zabiegi laserowe wielu osobom kojarzą się z dyskomfortem, który powstaje w trakcie oddziaływania impulsów energii cieplnej na skórę. Do niedawna wielu pacjentów korzystających z zabiegów laserowych odczuwało dolegliwości w postaci mikrourazów oraz bólu. Obecnie jednak komfort zabiegów można znacząco poprawić poprzez stosowanie miejscowych kremów znieczulających lub schładzana poszczególnych partii ciała. Nowoczesne gabinety medycyny estetycznej posiadają w swoim wyposażeniu specjalne chłodziarki, dzięki którym pacjenci mogą poddawać się zabiegom nie martwiąc się o swój komfort.

Dyskomfort podczas zabiegów laserowych
Opinie pacjentów odnośnie odczuwania bólu w trakcie i po zabiegach laserowych są bardzo zróżnicowane. Niestety, nie można w pełni zagwarantować przeprowadzenia laseroterapii w sposób bezbolesny i całkowicie komfortowy. Skóra u każdego pacjenta może reagować w odmienny sposób. Zależy to od indywidualnych uwarunkowań i tolerancji na ból, obszaru ciała poddawanemu terapii, a także rodzaju lasera i techniki zabiegowej. Pacjentom często proponuje się specjalne preparaty znieczulające lub stosuje się systemy chłodzące.

Schładzanie skóry
Schładzanie skóry przy zabiegach laserowych staje się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem. Część placówek medycznych wykorzystuje tę metodę jedynie po zakończeniu zabiegu. Nie wszyscy lekarze korzystają z urządzeń pozwalających na schłodzenie skóry przed oraz w trakcie laseroterapii. Ponadto po zabiegach często przeprowadza się chłodzenie, wykorzystując do tego celu specjalne pakiety, które najczęściej chłodzone są w temperaturze poniżej -10 stopni Celsjusza. Tak duża różnica temperatur może jednak wywołać niepożądany efekt miejscowej stymulacji, zamiast odebrać ciepło z tkanki. Naczynia krwionośne ulegają wtedy gwałtownemu zwężeniu, a następnie dochodzi do ich przekrwienia. Zaleca się wykonywanie zabiegów laserowych przy wykorzystaniu specjalnych aparatów, które pozwalają w bezpieczny sposób schłodzić powierzchnię skóry.

Chłodziarki medyczne do zabiegów laserowych
Zastosowanie chłodziarek do zabiegów pozwala nie tylko zredukować ból odczuwany przez pacjenta, ale również zapobiega uszkodzeniom termicznym. Zabezpiecza także skórę przed przebarwieniami, które mogą powstać w wyniku pracy lasera. Chłodziarki zabiegowe, takie jak Z Cryo mogą być stosowane z takimi urządzeniami jak:
- lasery frakcyjne,
- lasery CO2,
- lasery do depilacji,
- lasery do zamykania naczynek,
- lasery do usuwania tatuaży.
Działają bezkontaktowo, dlatego można wykorzystać je zarówno przed zabiegiem, w trakcie, jak również po jego zakończeniu. W przeciwieństwie do niektórych metod znieczulania, urządzenia chłodzące nie zakłócają pracy lasera.

Skuteczniejsze efekty
Chłodziarki stanowią znakomite rozwiązanie w zabiegach laserowych z uwagi na fakt, że pozwalają na ustawienie wyższych parametrów pracy lasera bez obawy o uszkodzenia tkanek. Dzięki temu pacjenci znieczulani w ten sposób mogą zyskiwać lepsze i bardziej widoczne efekty, przy zachowaniu wyższego stopnia komfortu. Zastosowanie chłodziarki w zabiegach laserowych pozwala również zniwelować ewentualny obrzęk i zaczerwienienie po zakończeniu terapii sprawiając, że proces gojenia będzie przebiegał szybciej i sprawniej. Zaletą tego rodzaju znieczulenia jest również natychmiastowe działanie, Dzięki temu pacjent, który przychodzi do gabinetu na zabieg może przystąpić do niego od razu, nie czekając aż środek znieczulający zacznie działać.

Komentarze

Brak komentarzy.

Ocena: 5

Ilość ocen: 1

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek