Lifting pośladków po brazylijsku - IMESO
Lifting pośladków po brazylijsku

Lifting pośladków po brazylijsku

Jedne pacjentki chcą za wszelką cenę się odchudzić, inne szukają sposobów na przytycie, ale w konkretnych miejscach. Figura klepsydry jest uważana za najbardziej kobiecą. Jednak wiele kobiet narzeka na zbyt płaskie pośladki, które działają niekorzystnie na cały ich wygląd. Na szczęście można je wymodelować i to przeszczepiając tkankę tłuszczową z innych części ciała. Jest to tak zwany brazylijski lifting pośladków.

Implanty czy brazylijski lifting?

Bardzo długo do powiększania pośladków służyły implanty. Odkąd jednak popularny stał się brazylijski lifting, jest on coraz częściej wybierany przez pacjentki. Zabieg niesie ze sobą mniejsze ryzyko i nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Co więcej tkanka tłuszczowa potrzebna do wypełniania pośladków pobierana jest z ciała pacjenta. Tym samym można powiększyć pośladki, jednocześnie pozbywając się części tłuszczu np.: z brzucha.

 

Brazylijski lifting pośladków jest stosowany już od lat 60-tych XX wieku i pochodzi z Ameryki Południowej, stąd też jego nazwa. W Polsce zabieg nie jest długo wykorzystywany do wypełniania pośladków, jednak szybko zyskuje na popularności. Dzięki niemu można zarówno powiększyć, jak i unieść pośladki. Lifting świetnie sprawdza się także w przypadku asymetrii pośladków czy utraty ich jędrności. Nie powoduje blizn, jak miało to miejsce w przypadku wszczepiania implantów.

 

Przebieg zabiegu

Zanim tkanka tłuszczowa zostanie wprowadzona w pośladki, należy pobrać ją w procesie liposukcji. Następnie jest specjalnie przygotowywana, by mogła być podana pod skórę. Użycie własnej tkanki daje bardzo naturalny efekt, a także minimalizuje ryzyko powikłań. Na rynku istnieją specjalne systemy, które wzbogacają tłuszcz np.: w komórki macierzyste. Może on zostać pozyskany również za pomocą lasera. Liposukcja laserowa pozwala otrzymać wysokiej jakości tkankę, która po wszczepieniu obkurcza i ujędrnia skórę. Zanim więc zdecydujemy się na zabieg, warto zapytać lekarza o technologię jego wykonania. Najlepiej wybrać ten gabinet medycyny estetycznej, który wykorzystuje najlepsze metody. Tłuszcz po przygotowaniu podawany jest pod skórę za pomocą nakłucia. Po zabiegu nie zostają na niej więc żadne blizny. Efekty brazylijskiego liftingu są widoczne od razu i bardzo naturalne. Ryzyko odrzucenia wszczepionej w pośladki tkanki jest zerowe. Pośladki mogą być nabrzmiałe lub lekko obolałe, ale uczucie to szybko ustępuje.

 

Zalecenia po zabiegu liftingu pośladków

Przez 14 dni od przeprowadzenia zabiegu nie można siadać. To chyba największe wyzwanie dla pacjentek. Zwłaszcza, kiedy mają siedzącą pracę, powinny z niej po prostu zrezygnować na jakiś czas. Nie można także przez okres 1 miesiąca podejmować żadnej większej aktywności fizycznej. Gojenie przyspiesza noszenie specjalnej bielizny uciskowej, którą zaleci lekarz.

 

Przeciwwskazania

Nie wszyscy jednak mogą zostać poddani zabiegowi. Brazylijski lifting często nie może być wykonany u osób bardzo szczupłych, które nie posiadają odpowiedniej ilości tłuszczu do pobrania. Poza tym zabieg nie jest stosowany w przypadku:

 

  • zaburzenia krzepliwości,
  • nieuregulowanego ciśnienia krwi,
  • cukrzycy,
  • ciąży i okresu karmienia piersią,
  • wirusowego zapalenia wątroby,
  • infekcji lub zmian w miejscu wykonywania,
  • HIV.

Dla kogo polecany jest zabieg?

Zabieg jest polecany nie tylko dla osób, które chcą powiększyć pośladki, ale także tych, którym zależy na poprawie ich jędrności. Dodatkowa ilość tłuszczu napina skórę i unosi pośladki. Można w ten sposób ukryć oznaki starzenia albo rezultaty diety czy zmiany proporcji ciała po ciąży. W ostatnim z przypadków kobieta może poddać się zabiegowi dopiero po zakończeniu okresu karmienia piersią. Brazylijski lifting jest także metodą na asymetrię pośladków. To bezpieczny rodzaj modelowania sylwetki, który wybiera coraz więcej kobiet. Jednocześnie kształtuje pośladki, jak i talię, biodra czy brzuch, z których pobierana jest tkanka tłuszczowa. Lekarz przed wykonaniem zabiegu przeprowadza z pacjentem wywiad, w którym sprawdza, czy nie ma do niego przeciwwskazań. Zaleca także wykonanie podstawowych badań.

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Okres rekonwalescencji nie należy do najprzyjemniejszych,ale warto to przecierpieć dla efektu końcowego. Zawsze marzyła mi się ładna pupa. Z pomocą medycyny estetycznej udało mi się osiągnąć pożądany efekt.
5/5
Okres rekonwalescencji nie należał do najprzyjemniejszych ,ale dla efektu końcowego warto było się poświęcić. Nie tylko mam zgrabne pośladki, ale i tkanka tłuszczowa zniknęła z brzucha. Polecam
Wera
5/5
Warto skorzystać z tego zabiegu zamiast implantów moim zdaniem. Większe i jędrne pośladki wykonane bez operacji to super rozwiązanie. U mnie efekty nadal się utrzymują, ale wiadomo ćwiczenia i dieta też musi być :)
mimi
5/5
Moja pupa jest od zawsze płaska i zniekształca moja sylwetkę. Po tym artykule chyba zdecydują się na jej powiększenie, chcę w w końcu czuć się w pełni kobieco. No i kusi mnie to, bo przy okazji mam ochotę odchudzić sobie brzuch.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły