https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Linie marionetki- jak się ich pozbyć? - IMESO
Linie marionetki- jak się ich pozbyć?

Linie marionetki- jak się ich pozbyć?

Linie marionetki inaczej zmarszczki marionetkowe to charakterystyczne bruzdy, które pojawiają się w okolicach ust. Przyjmują one formę nieestetycznych rys biegnących od kącików ust, aż do brody. Zaliczane są do tzw. zmarszczek grawitacyjnych czyli takich, których przyczyną powstawania jest opadanie skóry. Osoby, u których się pojawią wyglądają jakby ich broda była doklejonym elementem - jak u marionetki, której dolna część brody poruszana jest za sznurki. Twarz, na której pojawią się linie marionetki ma smutny wyraz, a ponadto wygląda staro. Wiąże się to z dużymi kompleksami, osób, które zmagają się z tym problemem. Na szczęście istnieją skuteczne i nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej przy pomocy, których można skutecznie pozbyć się tego defektu urody. Jakie to zabiegi?

Zmarszczki marionetkowe -powstawanie

Zmarszczki marionetkowe powstają na skutek utraty elastyczności skóry, która opada jednocześnie pogłębiając ich widoczność. Na początku bruzdy nosowo-wargowe przypominają drobne linie tzw. linie smutku, z czasem jednak przekształcają się w bardzo widoczne zmarszczki. To naturalny efekt wiotczenia i starzenia się skóry. Linie marionetki to częsty problem kobiet po 40 roku życia, ale zdarza się, że pojawia się u młodszych osób. Z upływem czasu spada liczba substancji odpowiedzialnych za utrzymanie napięcia i elastyczności skóry. Mowa tu o kolagenie czyli białkach tkanki łącznej, elastynie czyli białkach strukturalnych ale także o kwasie hialuronowym. Znaczne obniżenie ich stężenia zaburza równowagę skóry i obniża jej gęstość.

 

W efekcie tego skora traci naturalną podporę, naskórek przygniata tkankę łączną, a to z kolei prowadzi do powstawania wgłębienia czyli zmarszczki. Do takiego stanu rzeczy przyczynia się także niewłaściwa dieta, błędy w pielęgnacji skóry oraz nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych. Ten rodzaj zmarszczek jest bardzo problematyczny i trudny do usunięcia. Z pewnością nie pomogą tu nawet najlepsze kremy z substancjami aktywnymi -przeciwwstarzenowymi. Poradzą sobie z nimi natomiast zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak:


Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej popularnych wypełniaczy zmarszczek o dużej skuteczności. Pozwala on wypełnić zagłębienia i skutecznie wygładzić skórę twarzy. W skórze człowieka występuje on naturalnie i cechuje się tym, że doskonale wiąże wodę. W celu likwidacji zmarszczek marionetkowych szczególnie polecany jest Zfill contour 2. To usieciowany kwas hialuronowy w postaci lekko sprężystego roztworu, który dzięki unikalnej technologii zyskał uznanie na całym świecie. To produkt znanej niemieckiej firmy Zimmer Medicin Systeme- lidera w produkcji urządzeń i preparatów do przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej. W Polsce jego dystrybutorem jest firma IMESO AESTHETIC GROUP. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w miejscu gdzie tworzy się bruzda. Można to zrobić za pomocą igły lub kaniuli. W pierwszym przypadku potrzeba kilku nakłuć, w drugim wystarczy jedno wkłucie. Efekty zabiegu są takie same. Bezpośrednio po nim bruzda marionetkowa spłyca się, mniej widoczny jest także cień, który tworzy fałd skóry pod nią. Co więcej wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie ją odmładza i nadaje jej pogodny wygląd. Wstrzyknięty kwas hialuronowy naturalnie absorbuje wodę zwiększając swoją objętość, dzięki temu kilka miesięcy po zabiegu efekt jest jeszcze bardziej widoczny. Kwas hialuronowy stymuluje produkcję nowego kolagenu w efekcie następuje nie tylko spłycenie bruzd, ale także ujędrnienie i zagęszczenie skóry w miejscu nakłucia. 


Botoks

Zmarszczki smutku pomoże zlikwidować także botoks. Toksyna botulinowa od dawna uznawana jest za eliksir młodości. Podobnie jak zabieg kwasem hialuronowym także botoks jest świetną alternatywą dla chirurgicznych operacji plastycznych. Toksyna wstrzykiwana jest w mięsień, dzięki czemu zostaje on unieruchomiony na 6-9 miesięcy, efektem jest wygładzenie bruzd. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Jest to zabieg lunchowy praktycznie bezbolesny. Rezultaty pojawiają się do dwóch tygodni od przeprowadzenia zabiegu. 

Zobacz produkty

ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Kwas hialuronowy daje bardzo dobre efekty, a przy tym nie jest to zabieg po którym twarz wygląda nienaturalnie.
5/5
Moja przygoda z kwasem hialuronowym zaczęła się od powiększenia ust. Zabieg może nie jest zbyt przyjemny,ale warto. Opuchlizna bardzo szybko zeszła więc mogłam cieszyć się efektem już trzeciego dnia po zabiegu. Jeśli będzie taka konieczność na pewno wykonam sobie jeszcze inne zabiegi z kwasem.
5/5
Zdecydowałam się na botoks w wieku 39 lat kiedy to zaczęły opadać mi kąciki ust. Wyglądałam jakbym była nadąsana przez cały czas aż w końcu powiedziałam sobie dość i umówiłam się na wizytę w klinice. Po zabiegu wyglądam jak kiedyś,ale w nowej odsłonie.
5/5
Byłam na zabiegu z kwasem hialuronowym. Efekt widoczny był zaraz po tym jak zeszła opuchlizna i trzyma się już kilka tygodni. Polecam.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1