Lipofilling twarzy – skuteczny sposób odmładzania

Lipofilling twarzy – skuteczny sposób odmładzania

Lipofilling to zabieg, w którym specjalnie przygotowana tkanka tłuszczowa wykorzystywana jest do poprawy innych partii ciała. Metoda ta daje doskonałe efekty między innymi w zakresie odmładzania twarzy.


Czym jest lipofilling?

Lipofilling to zabieg, gdzie najpierw pobiera się od pacjenta tłuszcz – na przykład z brzucha, ud, czy lędźwi. Jednorazowo pobrane zostaje około 20 do 30 ml tłuszczu. Następnie jest on wirowany i oczyszczany, ponieważ w dalszym etapie zabiegu potrzebny jest tylko i wyłącznie czysty tłuszcz. Po takim przygotowaniu tkanka tłuszczowa zostaje przeszczepiona w inne miejsce na ciele pacjenta. Jednym z nich może być właśnie twarz. Lipofilling twarzy doskonale sprawdza się w przywróceniu lub poprawie objętości tkanek, które utracone zostają w wyniku procesu starzenia się. Jest to też świetny sposób na poprawę konturów twarzy, likwidację zmarszczek, wypełnienie doliny łez, czy też do powiększania ust.

 

Cały zabieg lipofillingu trwa od 1 do 3 godzin i wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Przez kilka dni po zabiegu skóra twarzy może być nieco podrażniona, mogą też pojawić się na niej obrzęki. Te nieprzyjemne objawy można złagodzić na przykład poprzez zastosowanie zimnych okładów. Jednak wszystkie powinny całkowicie ustąpić już po tygodniu.

 

Wśród głównych wskazań do zabiegu lipofillingu twarzy wymienić możemy:

 

 • widoczne zmarszczki, fałdy nosowo-wargowe, bruzdy,
 • dolina łez,
 • korekta asymetrii twarzy,
 • opadające policzki, ubytki w objętości policzków,
 • utrata owalu twarzy.

 

Lipofilling twarzy to wiele zalet. Metoda ta jest bardzo bezpieczna dla pacjentów, wykorzystanie własnego tłuszczu eliminuje ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej, a efekty zabiegu są długotrwałe.

 

Efekty po lipofillingu twarzy

Zabieg pozwala uzyskać szereg doskonałych i bardzo widocznych efektów. W zależności od tego jaki problem estetyczny twarzy jest likwidowany mogą to być:

 

 • wypełnienie bruzd oraz zmarszczek na twarzy, widocznie zmniejszenie się tych zmian,
 • redukcja blizn oraz zlikwidowanie uszkodzeń na skórze,
 • wygładzenie i odmłodzenie skóry, widoczna poprawa jej jakości,
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry.

 

Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na to, że wszystkie te efekty są bardzo naturalne i utrzymują się przez długi czas.

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Co prawda lipofilling jest metodą bezpieczną, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu. Są to między innymi:

 

 • stany zapalne skóry,
 • zbyt niska waga ciała,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • choroby serca, nerek lub wątroby.

 

Lipofilling twarzy – warto?

Analizując wszystkie zalety zabiegu oraz efekty jakie można dzięki niemu uzyskać od razu widać, że jest to zabieg godny polecenia. Lipofilling to bardzo niewielka inwazyjność w połączeniu z niskim ryzykiem powikłań. Dla pacjenta jest to niejako podwójna korzyść, ponieważ może pozbyć się nadmiaru tłuszczu z jednej partii ciała, a poprawić dzięki temu wygląd twarzy. Zabieg wyróżnia przede wszystkim to, że nie wykorzystuje się w nim żadnych obcych substancji czy też materiałów. Jest to więc doskonałe rozwiązanie między innymi dla osób, u których mogą wystąpić reakcje alergiczne na „obce” preparaty. Co oczywiście najważniejsze – lipofilling twarzy to świetne efekty zabiegu na długi czas.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Klips bez adaptera do głowicy laserowej Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 20mm)

Komentarze

5/5
Myślę,że każdy może zrobić sobie taki zabieg jeśli oczywiście nie ma przeciwwskazań. Jestem umówiona na ten zabieg i już nie mogę się doczekać na wizytę.
Agnieszka
5/5
Mężczyźni też wykonują takie zabiegi medycyny estetycznej?
Kuba
5/5
Jak dla mnie super zabieg, do tego bezinwazyjny, czego chciec wiecej.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły