Lipoliza ultradźwiękowa - wskazania, przebieg zabiegu, efekty - IMESO
Lipoliza ultradźwiękowa - wskazania, przebieg zabiegu, efekty

Lipoliza ultradźwiękowa - wskazania, przebieg zabiegu, efekty

Lipoliza jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, pozwalającym w szybki i skuteczny sposób pozbyć się nadmiaru tłuszczu z miejsc, gdzie ćwiczenia czy dieta nie są wstanie tego zrobić. Tkanka tłuszczowa na brzuchu, biodrach, boczkach, czy plecach, jest często bardzo trudna do usunięcia pomimo zdrowego odżywiania czy godzin spędzanych na siłowni. Wiele osób jednak nie akceptuje wyglądu swojego ciała i chciałoby coś zmienić, na przeciw tym oczekiwaniom wychodzi medycyna estetyczna oferująca bezinwazyjny zabieg trwałego usunięcia tkanki tłuszczowej i cellulitu z wybranych części ciała.

Wskazania do przeprowadzenia lipolizy ultradźwiękowej

Lipoliza ultradźwiękowa w odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji jest zabiegiem niechirurgicznym, a co za tym idzie możemy w sposób bezpieczny, łatwy, szybki i trwały pozbyć się tkanki tłuszczowej z takich miejsc jak: uda, brzuch, plecy. Zalecana jest osobom, których problemem estetycznym są zbytnie otłuszczenia kolan czy boków ciała, a także w przypadku mężczyzn w celu redukcji ginekomastii. Lipoliza świetnie poradzi sobie także z tzw. skórką pomarańczową, zredukuje złogi tłuszczu i wysmukli sylwetkę pacjenta.

 

Jak wygląda taki zabieg?

Bezinwazyjny zabieg redukujący tłuszcz jakim jest lipoliza używa energii ultradźwiękowej (o bardzo niskiej częstotliwości) do rozbijania komórek tłuszczowych, które następnie przy pomocy układu limfatycznego i naczyniowego są usuwane poprzez gruczoły potowe z organizmu człowieka. Energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową na tyle precyzyjnie, że nie ma wpływu na otaczające tkanki, a tym samym nie uszkadza tkanki łącznej, naczyń krwionośnych czy nerwów. Głowica podczas zabiegu powinna być nakierowana w taki sposób, aby fale spadały równolegle do powierzchni ciała, a jej emisja nie może być ciągła tylko pulsacyjna. Dodatkowo należy omijać okolice głowy, szyi, oraz narządów w rejonie miednicy i w jamie brzusznej pacjenta. Przy zachowaniu takich zasad osoba poddawana lipolizie jest całkowicie bezpieczna w trakcie zabiegu i w krótkim czasie może cieszyć się wyszczuploną sylwetką.

 

Efekty zabiegu

Wiele osób, które skorzystały z tego zabiegu, różnice w wyglądzie swojego ciała zauważa od razu po zabiegu inni muszą na nie poczekać kilka tygodni. Czas rekonwalescencji po lipolizie ultradźwiękowej, jest zależny od indywidualnych predyspozycji do regeneracji, uzależniony jest także od ilości tłuszczu i partii ciała, z której został on usunięty. Dla większej efektywności zabiegu zalecane jest jego wykonywanie w tygodniowych odstępach w kilku sesjach. Przy odpowiedniej dbałości o swoje ciało, poprzez racjonalne odżywianie i aktywność fizyczną efekt zabiegu może utrzymywać się nawet kilka lat.

 

Warto dokładnie skonsultować się przed zabiegiem z lekarzem, który jest w stanie doradzić nam i oszacować w jakim czasie po zabiegu efekt będzie najbardziej widoczny. Warto wiedzieć, ze raz usunięty tłuszcz nigdy nie powróci, a tylko od nas zależy czy efekt wyszczuplenia i jędrności ciała będzie się długo utrzymywał.

 

Pomimo, iż zabieg nie wymaga interwencji chirurgicznej i jest całkowicie bezpieczny dla człowieka, to jednak są przeciwwskazania do jego wykonania, których dla własnego dobra należy ściśle przestrzegać. Lipolizy ultradźwiękowej nie wolno wykonywać osobom chorym na: niewydolność wątroby, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę, cukrzycę, choroby serca, nowotwory, choroby tarczycy. Zabiegu ultradźwiękami nie mogą być też poddawane kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby ze słabą krzepliwością krwi, skazami naczyniowymi oraz z ranami, bliznami i wysypkami.

 

Pacjentom, którym zależy na usunięciu nadmiaru tłuszczu, tylko z wybranych partii ciała, bezinwazyjnie i bezpiecznie warto polecić właśnie lipolizę ultradźwiękową. W przypadku podjęcia decyzji o takim zabiegu koniecznością jest wybór odpowiedniego gabinetu z profesjonalnym sprzętem i wykwalifikowanym personelem. 

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
W moim przypadku pierwsze efekty widoczne były zaraz po zabiegu,ale dla pełnego efektu zapisałam się jeszcze na kilka zabiegów. Polecam tą metodę.
5/5
Walczyłam z moim brzuszkiem i boczkami bardzo dzielnie,ale efekty nigdy nie były zadowalające. Postanowiłam sobie pomóc w inny sposób,a że lipoliza jest metodą nieinwazyjną to nie miałam żadnych obaw. Pozbyłam się nadmiaru tkanki tłuszczowej o wiele szybciej i bez wysiłku.
Nicole
5/5
Kriolipoliza z falą akustyczną to niezwykle skuteczny zabieg medycyny esytetycznej, W końcu pozbyłam się nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Jolanta
5/5
Chetnie bym skorzystała z takiego zabiegu. genetycznie juz mam taki problem z lekko odstajacym brzuskiem. Moja mama mimo ze jest niemal szkieletem obwieszonym skora to i tak jej brzuszek odstaje.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły