Wskazania do przeprowadzenia lipolizy ultradźwiękowej
Lipoliza ultradźwiękowa w odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji jest zabiegiem niechirurgicznym, a co za tym idzie możemy w sposób bezpieczny, łatwy, szybki i trwały pozbyć się tkanki tłuszczowej z takich miejsc jak: uda, brzuch, plecy. Zalecana jest osobom, których problemem estetycznym są zbytnie otłuszczenia kolan czy boków ciała, a także w przypadku mężczyzn w celu redukcji ginekomastii. Lipoliza świetnie poradzi sobie także z tzw. skórką pomarańczową, zredukuje złogi tłuszczu i wysmukli sylwetkę pacjenta.
Jak wygląda taki zabieg?
Bezinwazyjny zabieg redukujący tłuszcz jakim jest lipoliza używa energii ultradźwiękowej (o bardzo niskiej częstotliwości) do rozbijania komórek tłuszczowych, które następnie przy pomocy układu limfatycznego i naczyniowego są usuwane poprzez gruczoły potowe z organizmu człowieka. Energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową na tyle precyzyjnie, że nie ma wpływu na otaczające tkanki, a tym samym nie uszkadza tkanki łącznej, naczyń krwionośnych czy nerwów. Głowica podczas zabiegu powinna być nakierowana w taki sposób, aby fale spadały równolegle do powierzchni ciała, a jej emisja nie może być ciągła tylko pulsacyjna. Dodatkowo należy omijać okolice głowy, szyi, oraz narządów w rejonie miednicy i w jamie brzusznej pacjenta. Przy zachowaniu takich zasad osoba poddawana lipolizie jest całkowicie bezpieczna w trakcie zabiegu i w krótkim czasie może cieszyć się wyszczuploną sylwetką.
Efekty zabiegu
Wiele osób, które skorzystały z tego zabiegu, różnice w wyglądzie swojego ciała zauważa od razu po zabiegu inni muszą na nie poczekać kilka tygodni. Czas rekonwalescencji po lipolizie ultradźwiękowej, jest zależny od indywidualnych predyspozycji do regeneracji, uzależniony jest także od ilości tłuszczu i partii ciała, z której został on usunięty. Dla większej efektywności zabiegu zalecane jest jego wykonywanie w tygodniowych odstępach w kilku sesjach. Przy odpowiedniej dbałości o swoje ciało, poprzez racjonalne odżywianie i aktywność fizyczną efekt zabiegu może utrzymywać się nawet kilka lat.
Warto dokładnie skonsultować się przed zabiegiem z lekarzem, który jest w stanie doradzić nam i oszacować w jakim czasie po zabiegu efekt będzie najbardziej widoczny. Warto wiedzieć, ze raz usunięty tłuszcz nigdy nie powróci, a tylko od nas zależy czy efekt wyszczuplenia i jędrności ciała będzie się długo utrzymywał.
Pomimo, iż zabieg nie wymaga interwencji chirurgicznej i jest całkowicie bezpieczny dla człowieka, to jednak są przeciwwskazania do jego wykonania, których dla własnego dobra należy ściśle przestrzegać. Lipolizy ultradźwiękowej nie wolno wykonywać osobom chorym na: niewydolność wątroby, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę, cukrzycę, choroby serca, nowotwory, choroby tarczycy. Zabiegu ultradźwiękami nie mogą być też poddawane kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby ze słabą krzepliwością krwi, skazami naczyniowymi oraz z ranami, bliznami i wysypkami.
Pacjentom, którym zależy na usunięciu nadmiaru tłuszczu, tylko z wybranych partii ciała, bezinwazyjnie i bezpiecznie warto polecić właśnie lipolizę ultradźwiękową. W przypadku podjęcia decyzji o takim zabiegu koniecznością jest wybór odpowiedniego gabinetu z profesjonalnym sprzętem i wykwalifikowanym personelem.
Komentarze