Lipotransfer na czym polega ten zabieg?

Lipotransfer na czym polega ten zabieg?

Borykając się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zastanawiamy się nad sposobem w jak szybko i łatwo wymodelować swoje ciało. Innowacyjną metodą zyskującą coraz większą popularność na światowym i polskim rynku medycyny estetycznej jest Lipotransfer, czyli modelowanie sylwetki przy użyciu macierzystej tkanki tłuszczowej. Jak wygląda taki zabieg? I czy warto go sobie zafundować?

Czym jest lipotransfer?

Pobranie własnej tkanki tłuszczowej, a następnie zaaplikowanie jej w wybrane partie ciała to Lipotransfer inaczej zwany Lipoliftingiem. Często narzekamy, że mamy za dużo tkanki tłuszczowej na brzuchu i udach, a nie podoba nam się kształt naszej twarzy, podbródka, czy okolic oczu. Lipolifting daje możliwość pobrania tłuszczu z miejsc gdzie mamy go za dużo i wymodelowanie nim tych miejsc w naszym ciele, które chcemy skorygować. Możliwość zrównoważenia proporcji ciała i nadanie mu atrakcyjnego wyglądu podczas jednego zabiegu przetransportowania tkanki tłuszczowej, jest kuszącą opcją dla tych wszystkich, którzy chcą wymodelować swoją sylwetkę bez sztucznych wypełniaczy, całkowicie naturalnie i bezpieczną metodą iniekcji.

 

Jak wygląda Lipotransfer?

Podczas zabiegu lekarz pobiera jednorazowo od 20 do 30 ml tłuszczu z okolicy brzucha, ud, lub lędźwi. Po pobraniu tłuszczu zostaje on odwirowany i odpowiednio oczyszczony z nadmiaru płynów. Następnie lekarz przeszczepia tłuszcz w wybrane miejsce zazwyczaj są to: pośladki, twarz lub piersi. Obróbka tłuszczu jest potrzebna aby uniknąć reakcji immunologicznych lub alergicznych u pacjenta. Cały zabieg, zarówno pobranie jak i przeszczep do wybranej części ciała jest wykonywany w procesie iniekcji przy pomocy igły kaniuli. Zabieg jest więc niechirurgiczny i całkowicie bezpieczny i trwa od 30 minut do 2 godzin w zależności od jego skomplikowania. Zabieg ten mimo, że wydaje się być trudny to w rzeczywistości opiera się na kilku działaniach wykonywanych przez wykwalifikowanego lekarza. Opuchlizna i zaczerwienienia pojawiające się po zabiegu goją się około 7 dni, następnie znikają i widoczny jest już efekt zabiegu.

 

Wskazania i przeciwwskazania do Lipotransferu

Zabieg jakim jest Lipotransfer jest polecany tym osobom, które chcą niechirurgicznie wymodelować swoje ciało, mając nadmiar tkanki tłuszczowej w konkretnych częściach ciała, chcą się go pozbyć, a jednocześnie potrzebują jej do ujędrniania twarzy, piersi czy pośladków. Z uwagi na fakt, że Lipotransfer nie tylko wyszczupla i modeluje sylwetkę, ale także rewitalizuje i poprawia kondycję skóry, jest też polecany pacjentom chcącym zniwelować blizny pooperacyjne lub pourazowe.

 

Przeciwwskazaniem do Lipoliftingu jest ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, problemy z krzepliwością krwi, aktywne infekcje skórne i inne przeciwwskazania podane przez lekarza w trakcie wywiadu medycznego. Nie jest to też metoda modelowania sylwetki przeznaczona dla kobiet bardzo szczupłych i szczupłych, ze względy na brak możliwości pobrania materiału niezbędnego do wykonania zabiegu.

 

Zalety i wady Lipotransferu

Bardzo dużą zaletą lipotransfeu jest to, że jest to zabieg niechirurgiczny, dzięki czemu nie wymaga specjalnych przygotowywań przed, ani rekonwalescencji po jego wykonaniu. Do organizmu człowieka nie jest wszczepiany żaden sztuczny czy syntetyczny materiał, dzięki czemu nie ma różnic antygenowych i wiadomo, że przeniesiona tkanka przyjmie się w danym miejscu bez powikłań. Dużą zaletą jest jednoczesne pozbycie się tkanki tłuszczowej z niechcianych miejsc, w których jest jej za dużo i wymodelowanie nią miejsc, które tego potrzebują. Możemy dzięki temu wymodelować kości policzkowe, zredukować wiotką skórę w okolicach podbródka, szyi i dekoltu, uszlachetnić kontury twarzy, a nawet wygładzić zewnętrzną powierzchnię dłoni. Dużą zaletą Lipotransferu jest także krótki czas trwania zabiegu, to że można go łączyć z innymi zabiegami, np. plastyką nosa czy liposukcją, oraz to, że można go powtarzać. Efekty widoczne są już po 2 dniach.

 

Niewątpliwie Lipotransfer ma też swoje wady, które jednak w porównaniu do korzyści jakie przynosi nie są znaczące. W miejscach pobrania tkanki tłuszczowej w ciągu pierwszych dwóch dni pojawia się obrzęk, ustępuje on jednak w ciągu od 1 do 3 miesięcy po zabiegu. Końcowy efekt zabiegu widoczny jest po 3 do 6 miesiącach, zależy on od indywidualnych predyspozycji organizmu. Lipotransferu nie można przeprowadzać u bardzo szczupłych kobiet.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Niestety nie kwalifikuję się do tego zabiegu. Z pewnością medycyna estetyczna znajdzie coś odpowiedniego dla mnie.
5/5
Gdybym miała nadmiar tkanki tłuszczowej na pewno skorzystałabym z zabiegu i wypełniłabym sobie pośladki. Zawsze zazdrościłam dziewczynom, które mają fajną pupę.
Sylwia
5/5
Chętnie bym sie poddala takiemu zabiegowi i nieco powiekszyla biodra uzupelniajac przy tym "hip dips". mam wrazenie ze duzo kobiet by powiekszalo sobie biust :D

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły