Luźna skóra na brzuchu - jak się jej pozbyć?

Luźna skóra na brzuchu - jak się jej pozbyć?

Luźna skóra na brzuchu to problem wielu osób. Borykają się z nim zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jedną z przyczyn jej pojawienia się jest nagła utrata wagi. Jest to częsty problem kobiet po ciąży, ale także osób, które w wyniku intensywnego odchudzania straciły sporą ilość kilogramów. Mimo, że skóra ma duże możliwości rozciągania i kurczenia się to jednak i one są ograniczone. Mają na to wpływ indywidualne predyspozycje każdego człowieka. Luźna skóra na brzuchu jest przyczyną wielu kompleksów, a jeśli fałd skóry jest duży może także powodować odparzenia i związany z tym brak komfortu. Z obwisłą po nagłym schudnięciu skórą brzucha doskonale poradzi sobie medycyna estetyczna. Oferuje ona szereg skutecznych i bezinwazyjnych zabiegów, które pozwolą pozbyć się tego defektu kosmetycznego. 

Obwisła skóra brzucha-przyczyny

Zbyt szybka utrata wagi to główna przyczyna obwisłej skóry brzucha. Kiedy się odchudzamy tracimy nie tylko tkankę tłuszczową, ale także mięśnie. Pod skórą pojawia się wówczas wolna przestrzeń. Obwisła skóra jest szczególnie widoczna jeśli otyłość brzuszna była bardzo duża. Im bardziej skóra była rozciągnięta tym więcej czasu potrzeba, by się ona skurczyła. Taka skóra nie tylko jest obwisła, ale także brak jej elastyczności i nieestetycznie wygląda. Warto więc mieć świadomość, że odchudzanie powinno przebiegać stopniowo i towarzyszyć mu powinny odpowiednie ćwiczenia w tym cardio i trening siłowy. To pozwoli ograniczyć utratę mięśni podczas spadku wagi, co wpłynie też na poprawę wyglądu skóry. Kiedy jednak po zbyt intensywnym odchudzaniu pozostała obwisła skóra na brzuchu, warto skorzystać z zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna.

 

Karboksyterapia

Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Polega ona na pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny za pomocą dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla podawany jest za pomocą specjalnego pneumtycznego pistoletu co umożliwia szybkie i bardzo precyzyjne podanie ściśle określonej dawki CO2. Karboksyterapia pozwala na zarówno śródskórne jak i podskórne podanie dwutlenku węgla. Co jest bardzo precyzyjne, a dzięki temu bezpieczne. Efektem zabiegu jest stymulacja fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra jest napięta i nie obwisa.

 

Laser frakcyjny CO2

Lasoroterapia to kolejna metoda na skuteczne i bezpieczne pozbycie się obwisłej skóry brzucha. Laser frakcyjny CO2 wywołuje w skórze mikrouszkodzenia. Powoduje to koagulację tkanek w strefach mikrotermalnych, a tym samym wytwarzanie większej ilości kolagenu w skórze poprzez uruchomione w niej procesy gojenia. Dzięki kolagenowi skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna i napięta. Terapia laserem frakcyjnym powoduje także usunięcie zagłębień i nierówności skóry oraz wyrównanie jej kolorytu.

 

Mezoterapia igłowa

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w głębokie warstwy skóry składników aktywnych, które zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. To wpływa na lepszy stan skóry- jest ona bardziej napięta i nawilżona. Mezoterapia skutecznie zapobiega też obniżaniu się poziomu elastyny w skórze i wpływa na wzrost poziomu ściągnięcia włókien kolagenowych.

 

Nici PDO

Zabieg nićmi PDO doskonale sprawdza się w przypadku zbyt obwisłej skóry brzucha. To innowacyjny metoda, która wykorzystuje specjalne nici z haczykami. Nici po wszczepieniu w skórę stopniowo ulegają rozpuszczeniu. Zrobione są one z polidioksanonu, który pobudza w tkankach proces neokolagenezy. Dzięki temu następuje produkcja nowego kolagenu. Co więcej stymulacja fibroblastów działa także na pobudzenie syntezy elastyny. Jest to białko odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość skóry, a także syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Efektem zabiegu z wykorzystaniem nici PDO jest gładka i bardziej jędrna skóra. 

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Large (L)
Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)
Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)
Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Laser fraksyjny ma wiele zastosowań i daje rewelacyjne efekty. Należy jednak wspomnieć, że skóra po tym zabiegu dochodzi do siebie przez kilka dnia. Jest zaczerwieniona i złuszcza się. Nie należy się jednak zniechęcać tym procesem bo jest to normalne. Warto przetrwać te kilka dni aby potem cieszyć się piękną skórą bez oznak starzenia czy blizn.
5/5
Kto nie doświadczył tego problemu pewnie nigdy nie zrozumie jak czuje się kobieta, która pomimo tego,że zrzuciła zbedne kg czuje się nieatrakcyjna ponieważ jej ciało pokrywają fałdy zwiotczałej skóry. Był to dla mnie koszmar z którym musiałam żyć. Dopiero znajoma namówiła mi na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Karboskyterapia okazała się bardzo skuteczna. Wybrałam serię zabiegów aby efekt końcowy był taki jak oczekiwałam. Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwa i znów czuje się atrakcyjna.
5/5
Po operacji ginekologicznej skóra na brzuchu zaczęła mi brzydko zwisać. Jedynym ratunkiem okazał się tutaj zabieg nićmi PDO. Skóra po tym zabiegu wygląda zupełnie inaczej. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na ten zabieg.
5/5
Słyszałam dużo dobrego o laserze frakcyjnym ,ale nie wiedziałam, że jest także stosowany do usuwania luźnej skóry na brzuchu. Bardzo pomocny ten artykuł.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły