Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg kosmetyczny, na który decyduje się wiele osób, zwłaszcza kobiet, aczkolwiek przybywa z roku na rok mężczyzn. Co prawda bywa nieco bolesne, jednak daje dobre rezultaty. Na czym polega zabieg i czy ma jakieś wady?


Manualne oczyszczanie twarzy – jak wygląda zabieg?

Oczyszczanie twarzy metodą manualną polega przede wszystkim na ręcznym wyciskaniu drobnych pryszczy ropnych oraz zaskórników. Ale to oczywiście nie wszystko. Zabieg to również szereg innych działań, które wykonywane są po to, aby uzyskać optymalne rezultaty w zakresie oczyszczania. Zabieg trwa mniej więcej dwie godziny. Można go przeprowadzać nie tylko na twarzy, ale również na dekolcie, ramionach i na plecach.

 

Manualne oczyszczanie twarzy rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry – to ważne, aby nie pozostawały na niej resztki makijażu i inne ewentualne zanieczyszczenia. Niezbędne jest też tonizowanie odpowiednio dobranym tonikiem. Kolejnym krokiem jest peeling – ten dobiera się stosownie do rodzaju cery. Może to być na przykład peeling drobnoziarnisty, albo enzymatyczny. Następnie na twarz nakładana jest maseczka, której zadaniem jest rozpulchnienie skóry. Skóra później jest jeszcze rozgrzewana ciepłą parą. Kolejny krok to właściwe oczyszczanie twarzy – wyciśnięte zostają wszystkie zaskórniki i pryszcze. Po oczyszczaniu skóra musi być zdezynfekowana. I na koniec na twarz nałożona zostaje maska łagodząca, bądź też odpowiedni krem do twarzy.

 

Jak często należy wykonywać zabieg? Wskazane jest, aby powtarzać go co kilka tygodni. Cykl comiesięczny zalecany jest natomiast osobom, które zmagają się ze skórą trądzikową. Poza tym częstotliwość tego typu oczyszczania twarzy dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

 

Ile kosztuje taki zabieg? Cena może być uzależniona od składników, które zostają użyte w zabiegu, od stanu skóry, no i oczywiście od samego gabinetu, do którego się udajemy. Pamiętajmy, że inwestujemy w skórę twarzy, tak więc tutaj lepiej kierować się jakością dobieranych składników i prestiżem gabinetu, aniżeli niską ceną.

 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Głównymi wskazaniami do zabiegu jest skóra bardzo zanieczyszczona, na której są wyraźnie widoczne zaskórniki, prosaki. Zabieg jest także wskazany dla cery trądzikowej oraz cery ze zmianami grudkowo-krostkowymi.

 

Jest jednak również kilka przeciwwskazań do zabiegu. To między innymi:

 

  • stany alergiczne,
  • stany zapalne,
  • opryszczka,
  • trądzik różowaty,
  • skóra naczyniowa,
  • tendencje do powstawania blizn.

 

Czy zabieg ma jakieś wady?

Jak każdy zabieg estetyczny, tak i manualne oczyszczanie twarzy może wywołać pewne objawy niepożądane. To między innymi podrażnienie skóry po zabiegu, które jednak znika po pewnym czasie od zabiegu.

 

Wśród części kosmetologów pojawiają się głosy, że manualne oczyszczanie twarzy nie przynosi wielu korzyści. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że skóra zostaje oczyszczona jednak nie na długo. Oczyszczanie metodą manualną jest dosyć nieprzyjemne, a poza tym może też powodować nadmierną produkcję łoju – a to jest niezwykle uciążliwe dla osób, które borykają się z problemem cery tłustej lub trądzikowej. Zdaniem przeciwników metody manualnego oczyszczania twarzy – wyciskanie zmian ropnych w trakcie zabiegu, może jeszcze znacząco pogłębić problemy skórne. Pod wpływem wyciskania istniejący już na skórze stan zapalny może się pogłębić, pozostawić widoczne przebarwienia lub nawet blizny. Przez wyciskanie naczynka krwionośne i pory mogą się też rozszerzyć, a to z pewnością nie sprzyja atrakcyjnemu wyglądowi skóry.

 

Mimo wszystko pomimo tych pojawiających się czasem negatywnych głosów, manualne oczyszczanie twarzy nadal cieszy się popularnością. Decydując się na taki zabieg, trzeba przede wszystkim wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny. Jeżeli oczyszczanie wykona doświadczony specjalista, „szanse” na pojawienie się niechcianych objawów są zdecydowanie mniejsze. Dobry kosmetolog wykona zabieg profesjonalnie.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 30G/25/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

5/5
Chodzę na tez zabieg systematycznie ponieważ mam cerę ze skłonnością do trądziku. Efekty są bardzo dobre.
Lucyna
5/5
muszę się w końcu wybrać :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły