Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Masaż twarzy szyi i dekoltu krok po kroku

30/06/2015 | Medycyna Estetyczna
3
Masaż twarzy szyi i dekoltu krok po kroku

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to nie tylko ostrzykiwanie czy działanie laserem na skórę. Coraz więcej metod poprawy stanu skóry jest możliwe do wykonania samodzielnie w domu. Jedną z nich jest masaż twarzy, szyi i dekoltu. Właściwie wykonany pozwala osiągnąć zdumiewające rezultaty. W dodatku jest on darmowy i nie wymaga wiele czasu.


Masaż skóry twarzy, szyi i dekoltu nie jest wcale trudny do wykonania, a pozwoli się zrelaksować i co najważniejsze opóźni powstawanie zmarszczek lub złagodzi te już istniejące. Kluczem do sukcesu jest jednak jego w miarę regularne wykonywanie. Jak każdy zabieg raz zastosowany nie zdziała cudów.

 

Pierwsze co należy zrobić to zaopatrzyć się w olejek do masażu, który go zarówno ułatwi, jak i uprzyjemni. Można użyć gotowego produktu lub wykonać własny na przykład z połączenia olejku kokosowego, z wiesiołka, dzikiej róży i nasion marchwi. Zalecane jest także używanie do masażu skóry maseczek, które od razu ją odżywią. Kolejny krok to znalezienie cichego i spokojnego miejsca do wykonania zabiegu. Warto się odprężyć, by masaż przyniósł jak najlepsze efekty. W tym celu mogą pomóc przygaszenie świateł czy załączenie ulubionej muzyki.

 

Opis masażu kosmetycznego twarzy szyi i dekoltu :

  1. Olejek lub maseczkę nałóż na palce i twarz, ważna jest duża ilość substancji, by skóra nie była sucha i nie powodować jej tarcia. Dotyk ma być delikatny i płynny.
  2. Użyj palca wskazującego, środkowego i serdecznego w celu wykonywania masażu płynnymi ruchami od dołu do góry jeżeli to tylko możliwe. Taki styl masażu nosi nazwę głaskania.
  3. Zacznij masaż od czoła. Przyłóż wymienione trzy palce do czoła w miejscu nad brwiami i zacznij wykonywać masaż za pomocą małych kółek w kierunku zewnętrznym. Powtórz kilka razy.
  4. Następnie przejdź do nosa. Zacznij masaż obok kącika oka i wykonuj palcem wskazującym po obydwu stronach. Powtórz kilka razy.
  5. Teraz oczy. Skóra wokół nich jest bardzo cienka, wiec jej zbytnio nie naciskaj. Palec wskazujący ułóż na brwi, a środkowy poniżej oka. Wykonuj masaż delikatnymi uciśnięciami od wewnętrznej do zewnętrznej strony oka.
  6. Usta i broda- palcem wskazującym i środkowym masuj okrężnymi ruchami skórę od brody do ust i wokoło nich aż dotrzesz do nosa.
  7. Zatrzymaj się na chwilę przy brodzie. Zacznij masaż w miejscu zetknięcia się żuchwy z uchem. Ugniataj delikatnie skórę zaciskając ją pomiędzy palcem środkowym i wskazującym jakbyś cięła ją nożyczkami. Powtórz kilka razy.
  8. Policzki i skronie- masuj od brody kierując się od góry do skroni. Używaj przy tym tylko palców wskazujących i środkowych.
  9. Następnie zadbaj o szyję i dekolt. Najpierw masuj kark w kierunku głowy okrężnymi ruchami. Potem masaż skieruj na obojczyk i szyję od dołu do góry, za pomocą wszystkich trzech palców.
  10. Na sam koniec warto tez zadbać o uszy. Skórę na nich masuj spiralnymi ruchami od dołu do góry. Używaj przy tym kciuka i palca wskazującego. Przejedź także kilka razy kciukiem za uchem.

 

Tak wykonany masaż z pewnością przyniesie spodziewane efekty i pomoże w odprężeniu skóry.


Źródło: iMeso.pl

Komentarze

Gigi
06/03/2019
Nic mnie tak nie relaksuje jak masaż...do tego odpowiednio dobrane kosmetyki i po chwili odpływam
Agata Rudkowska
21/02/2018
Robić masaż twarzy krok po kroku wymaga odpowiedniego podejścia, najlepiej skorzystać z usług masażysty . Wtedy wszystko odbędzie się szybko i profesjonalnie:)
Anka=)
17/05/2017
Dostałam na swoje 30 urodziny taki prezent od najlepszej przyjaciółki i zapewniam że to jest świetna sprawa. Czułam się w końcu zrelaksowana i spokojna. Polecam spróbować!

Ocena: 5

Ilość ocen: 3

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek