Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Maty przeciwodmrożeniowe - charakterystyka

10/03/2020 | Kriolipoliza Medyczna
0

Zabieg kriolipolizy cieszy się dużą popularnością wśród osób, które borykają się z nadmiernie nagromadzoną tkanką tłuszczową w niektórych partiach ciała. Terapia ta pozwala pozbyć się tego, z czym nie radzą sobie diety i ćwiczenia. Dzięki niskiej temperaturze, komórki tłuszczu są "wymrażane", a następnie usuwane z organizmu za pomocą procesów metabolicznych. Dodatkowo, zabieg zapewnia skórze bezpieczeństwo, ze względu na zastosowanie specjalnych mat przeciwodmrożeniowych. Dziś dowiemy się więcej o ich działaniu. Zapraszamy do czytania.

Gdy uporczywy tłuszcz nie chce zniknąć

Wiele osób dba o swoje ciało zdrowo się odżywiając i utrzymując regularną aktywność fizyczną. To jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie pożądanej sylwetki. Czasem zdarza się jednak, że mimo tych wysiłków, tłuszcz wcale nie chce zniknąć. Najczęściej zalega w miejscach, za które odpowiadają predyspozycje genetyczne. Są to najczęściej takie partie ciała jak: uda, brzuch, pośladki, biodra, podbródek, plecy i okolica nadkolanowa. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedni zabieg. Klasyczna liposukcja wiąże się z relatywnie dużym ryzykiem powikłań, dlatego duża część osób poszukuje alternatywnych rozwiązań. Do jednych z najnowocześniejszych zabiegów zalicza się kriolipoliza. Tutaj można wyróżnić przede wszystkim udoskonaloną terapię ZLipo System.

Jak działa kriolipoliza ZLipo System?

Kriolipoliza ZLipo System to zabieg, podczas którego wykorzystuje się nowatorską technologię Zimmer. Oddziałuje ona na komórki tłuszczowe, nawet te ulokowane na głębokości 2-3 cm, obniżając ich temperaturę. Stosuje się do tego celu urządzenie ze specjalnym aplikatorem, który zasysa fałd skóry i generuje ujemną temperaturę. Tutaj warto wyjaśnić, że komórki tłuszczowe są bardziej niż inne podatne na działanie zimna. Pod jego wpływem ulegają apoptozie (czyli śmierci), podczas gdy pozostałe nadal funkcjonują w sposób prawidłowy. Aby jednak do tego doszło, zimno musi oddziaływać na komórki przez odpowiedni czas, minimum kilkadziesiąt minut. Aby nie doszło do uszkodzeń skóry, zostaje ona zabezpieczona odpowiednimi matami ZLipo Fleece.

Jak działają maty ZLipo Fleece?


Maty ZLipo Fleece to jednorazowe podkłady, które wykorzystuje się do zabiegu kriolipolizy. Posiadają one udowodnioną skuteczność w transportowaniu ujemnych temperatur z aplikatora w głąb tkanek. Zabezpieczają dzięki temu skórę, przed koncentrowaniem się zimna na jej powierzchni. Dzięki temu podczas zabiegu nie dochodzi do odmrożeń, a pacjent nie odczuwa dużego dyskomfortu. Nakłada się je bezpośrednio przed zabiegiem na skórę. Bez takiego zabezpieczenia, podczas zabiegu konieczne byłoby zastosowanie dużo wyższej temperatury niż przy ZLipo, co nie przyniosłoby tak skutecznych efektów.

Komentarze

Brak komentarzy.

Ocena: 5

Ilość ocen: 1

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek