Mezokarboksyterapia – co to takiego?

Mezokarboksyterapia – co to takiego?

Mezokarboksyterapia to połączenie karboksyterapii z mezoterapią. Innowacyjny zabieg wykorzystywany jest przede wszystkim w terapii anti-ageing, stosowanej na twarzy i ciele, ale ma również wiele innych zastosowań. Kombinacja dwóch wykorzystywanych od dłuższego czasu technik zapewnia wysoką skuteczność zabiegów, które są bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Ich wykonywanie jest możliwe dzięki nowoczesnemu urządzeniu MCT Injector Mesoestetic.


Mezoterapia i karboksyterapia

Mezoterapia polega na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry substancji odżywczych. W efekcie zabiegu skóra staje się odżywiona, dotleniona, odpowiednio nawilżona, napięta i elastyczna. Poza tym mezoterapia pozwala redukować problemy natury estetycznej np.: blizny, rozstępy, cellulit, a nawet nagromadzoną tkankę tłuszczową. To wszechstronny zabieg, który dostosowywany jest do potrzeb pacjenta. Bardzo dużo zależy od podanych pod skórę substancji, które mogą stanowić indywidualną kompozycję składników aktywnych.

 

Karboksyterapia jest natomiast zabiegiem, który polega na iniekcji medycznego dwutlenku węgla. Rozszerza on naczynia krwionośne, zwiększa mikrokrążenie oraz redukuje tkankę tłuszczową. Kiedy przyjrzeć się tym dwom zabiegom, mezoterapia, jak i karboksyterapia mają podobne zastosowanie w medycynie estetycznej. Ich nowoczesne połączenie oparte jest na dwóch technikach zabiegów o potwierdzonej skuteczności. Mezokarboksyterapia wywołuje wzrost przepływu krwi oraz poprawę stanu skóry. Zabiegi stosowane są naprzemiennie podczas jednej serii.

 

MCT Injector Mesoestetic

Zabieg mezokarboksyterapii wykonywany jest dzięki nowoczesnemu urządzeniu MCT Injector Mesoestetic. To trzy urządzenia w jednym. Automat sterowany jest za pomocą panelu kontrolnego. Z jego pomocą przeprowadzane są zarówno iniekcje śródskórne lub tzw. iniekcje point by point. Urządzenie może samo regulować głębokość i prędkość pracy igły albo pozwala na swobodne ustawienie głębokości podania preparatów i określonych jego dawek. Łatwy w obsłudze panel kontrolny pozwala na kontrolowanie przebiegu ostrzykiwania, a także ewentualną zmianę ustawień.

 

Jak wygląda mezokarboksyterapia?

Urządzenie MCT Injector Mesoestetic umożliwia aplikację zarówno gazów w zabiegu karboksyterapii, cieczy w mezoterapii igłowej, jak i polimerów podczas wypełniania. Pozwala na kontrolowanie głębokości iniekcji i jest w pełni intuicyjne. Automatyczne podawanie substancji pod skórę odbywa się w sposób niemal bezbolesny, a efekty zabiegu są widoczne natychmiast. Mezokarboksyterapia jest stosunkowo nowym zabiegiem, z którego można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki nowoczesnym urządzeniom do niej wykorzystywanym jest jednak wysoce bezpieczna i komfortowa dla pacjenta. Automatyczne działanie urządzenia do mezokarboksyterapii nie powoduje bólu, a cały zabieg może być sprawnie przeprowadzony. Z każdym ukłuciem pod skórę podawane są takie same dawki preparatu, stąd rezultaty są równomierne, a skóra w całości odżywiona. Efekty zabiegu są potwierdzone licznymi badaniami, jednak w dużej mierze zależą od rodzaju substancji podawanych pod skórę. To lekarz dobiera je w zależności od wskazania oraz potrzeb zgłaszanych przez pacjenta. Zazwyczaj są to składniki aktywne wchodzące w skład specjalnie opracowanego koktajlu. Kompozycja dobroczynnych substancji gwarantuje najlepsze, długotrwałe i natychmiastowe rezultaty w postaci poprawy wyglądu skóry oraz tkanki podskórnej.

 

Jakie efekty przynosi zabieg mezokarboksyterapii?

 

 • dotlenienie komórek,
 • szybsza eliminacja toksyn,
 • stymulacja metabolizmu tłuszczów,
 • aktywacja fibroblastów,
 • pobudzenie syntezy białek,
 • autonaprawa tkanek,
 • redukcja blizn,
 • wyrównanie kolorytu skóry,
 • poprawa kondycji włosów,
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • zmniejszenie cellulitu  oraz obrzęków.

Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące

Komentarze

5/5
Jak dotąd bardzo regularnie chodziłam na mezoterapię i bardzo lubię ten zabieg, a efekty jak dla mnie są rewelacyjne. Nie słyszałam szczerze mówiąc o łączeniu mezoterapii z karboksyterapią,ale bardzo chętni skorzystam z takiego zabiegu dla jeszcze większego efektu.
5/5
Jestem bardzo zadowolona z efektu jaki daje ten zabieg. Skóra jest gładka i sprężysta. Najważniejsze, że zabieg jest zupełnie bezbolesny
Janka
5/5
Zabieg poleciła mi moja siostra, która interesuje się nowościami. Przyznam efekt przerósł moje oczekiwania, skóra jest gładka i nawilżona, czuję się od razu młodziej.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły