https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Mezoterapia igłowa na wypadanie włosów - IMESO
Mezoterapia igłowa na wypadanie włosów

Mezoterapia igłowa na wypadanie włosów

Zdrowe i piękne włosy to bardzo ważny element wyglądu każdego człowieka. To ozdoba, która od wieków decyduje o atrakcyjnym wyglądzie nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Włosy tracimy z różnych przyczyn. Naturalne jest wypadanie około 40- 70 włosów dziennie u każdego człowieka. Jest to zjawisko naturalne, które skutkuje tym, że w miejscu włosa, który wypadł, rośnie nowy. Wiele osób boryka się jednak z nadmiernym wypadaniem włosów. Związane jest to z zarówno z czynnikami genetycznymi- kiedy łysienie jest dziedziczne, jak również z niedoborami pokarmowymi, zatruciami, czy z różnymi chorobami, np. łojotokowe zapalenie skóry. Leczenie nadmiernego wypadania włosów należy rozpocząć od konsultacji z lekarzem, który postawi właściwą diagnozę i rozpozna przyczynę łysienia. Jedną ze skutecznych metod, która zapobiega wypadaniu włosów i przywraca piękny wygląd włosów oraz ich odpowiednią gęstość jest mezoterapia igłowa.

Na czym polega mezoterapia igłowa

Rozwój medycyny estetycznej pozwala skutecznie radzić sobie z problemem jakim jest łysienie. Mezoterapia igłowa to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia wypadania włosów. Zabieg ten jest nadzieją dla wielu osób, których wielkim kompleksem jest znaczne przerzedzenie włosów będące następstwem ich nadmiernego wypadania. Mezoterapia igłowa pozwala za pomocą iniekcji wprowadzić w skórę głowy specjalnie przygotowany koktajl z minerałów i witamin. Podczas zabiegu powstają mikrourazy, które aktywują procesy regeneracyjne i pobudzają cebulki włosów do wzrostu. Ważne jest by przed zabiegiem dokładnie określić co jest przyczyną wypadania włosów i czy mieszki włosowe, które ulegają degradacji nie zanikły całkowicie. Jeśli nie- można ratować je stosując zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy.

 

Mezoterapia igłowa działa niezwykle stymulująco na włosy. Zwiększenie odżywienia i ukrwienia mieszków włosowych prowadzi do zatrzymania wypadania włosów. Dzięki temu zostają także stworzone odpowiednie warunki do ich odrostu. Zabieg ten polega na wykonaniu licznych nakłuć w skórę głowy. W ten sposób do mieszków włosowych zostają dostarczone specjalnie przygotowane preparaty zawierające witaminy, lub środki farmakologiczne, które odżywiają włosy. Dodatkowo dzięki nakłuciom wykonanym za pomocą specjalnej igły na skórze głowy powstają mikrourazy. Aktywują one procesy regeneracyjne, a także polepszają ukrwienie skóry na głowie. To pobudza cebulki włosów do odrastania.

 

Wskazania i przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Wskazaniem do przeprowadzenia mezoterapii igłowej jest zaawansowany proces łysienia. Po wykonanym zabiegu następuje zahamowanie procesu wypadania włosów. Zaczynają odrastać nowe włosy z widocznie zregenerowaną strukturą. Jedynym warunkiem na uzyskanie takiego efektu jest obecność żywych mieszków włosowych. W wyniku mezoterapii następuje widoczna regeneracja struktury włosa. Hamuje to proces wypadania, a dodatkowo zaczynają wyrastać nowe włosy. Przed zabiegiem warto udać się do dermatologa lub trychologa. Podczas trychogramu lekarz dokona analizy stanu włosów pod mikroskopem. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet ponieważ leczenie kobiecego łysienia jest bardzo skomplikowane i trudne. 


Choć mezoterapia igłowa jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym nie każdy może z niej skorzystać. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej są ciąża i okres laktacji. Nie mogą się jej poddawać osoby chore na choroby nowotworowe, cukrzycę, infekcje bakteryjne i wirusowe, opryszczkę i zapalenia skóry. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także zażywanie leków immunosupresyjnych, miesiączka oraz skłonność do blizn. 

Zobacz produkty

Adapter laserowy ARION Cryo6 / Cryo mini / Cryo5
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Zabieg wydaje się być skuteczny bo właśnie o to chodzi aby pobudzić cebulki włosów. Czytałam o tych koktajlach do mezoterapii mają naprawdę bogaty skład.
5/5
Nie uważam aby ten zabieg był bardzo bolesny, ale każdy ma inny próg bólu i będzie reagował inaczej. Dla mnie najważniejsza jest jego skuteczność. Tylko to się liczy, wszystko zniosę aby nie stracić włosów.
5/5
Jakie efekty daje ten zabieg w przypadku łysienia androgenowego?
5/5
Czy ten zabieg jest bardzo bolesny? Moja przyjaciółka zaczęła bardzo wcześnie tracić włosy, teraz już są widoczne prześwity na skórze głowy. Chciałabym jej jakoś pomóc, ale wiem, że ma bardzo niski próg bólu.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1