Mezoterapia kwasem hialuronowym

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Mezoterapia kwasem hialuronowym to zabieg estetyczny, który wykonywany jest w celu poprawy stanu skóry. Pozwala pozbyć się takich problemów jak zmarszczki, brak elastyczności, zmęczenie skóry. Jest to metoda skuteczna i bezpieczna, dlatego wciąż zyskuje uznanie wśród klientek.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy odpowiada przede wszystkim za wiązanie wody w naskórku. Jest to składnik macierzysty skóry właściwej. To właśnie dzięki niemu nasza skóra jest nawilżona i jędrna. Jednak z upływem lat, poprzez naturalne procesy zachodzące w skórze, ilość kwasu hialuronowego maleje. Proces taki rozpoczyna się już po 25 roku życia. Współczesna kosmetyka oferuje więc wiele zabiegów, które dostarczają skórze ten składnik. Bezpośrednie dostarczenie do skóry kwasu pozwala przede wszystkim zredukować zmarszczki mimiczne oraz intensywnie ją nawilżyć.

 

Mezoterapia z wykorzystaniem kwasu

Mezoterapia kwasem hialuronowym jest jednym z popularniejszych zabiegów estetycznych wykorzystujących tą substancję. Jest on bardzo skuteczny, a zarazem bezpieczny. Pozwala pozbyć się wielu problemów skóry. Mezoterapię kwasem hialuronowym stosuje się przy ogólnym starzeniu skóry lub też przy różnych przejściowych problemach.

Skuteczna mezoterapia wymaga wykonania kilku zabiegów w ściśle określonych odstępach czasowych. Bowiem dopiero po kilku zabiegach widoczne są zadowalające efekty. Skóra poddana mezoterapii z użyciem kwasu hialuronowego staje się gładsza i zdrowsza. Głębokie zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu, natomiast te drobne znikają całkowicie.


Wskazania do zabiegu

Główne wskazania do mezoterapii kwasem hialuronowym to widoczne zmarszczki wokół ust i oczu, siatka zmarszczek na skórze, skóra przesuszona lub odwodniona, skóra, która traci elastyczność i sprężystość, skóra wiotka. Zabieg można też stosować, kiedy skóra utraciła swój naturalny blask, jest szara i zmęczona. Mezoterapia może być również stosowana profilaktycznie, co pozwala spowolnić wszelkie procesy starzenia się skóry oraz nadać jej zdecydowanie ładniejszy i młodszy wygląd.


Przeciwwskazania do mezoterapii

Zabieg mezoterapii kwasem hialuronowym nie zawsze może być przeprowadzony. Główne przeciwwskazania do jego zastosowania to ciąża i okres karmienia piersią, alergie lub uczulenie na składniki preparatu użytego do zabiegu, wszelkie stany zapalne widoczne na skórze. Mezoterapii nie można też wykonywać jeżeli cierpi się na choroby autoimmunologiczne oraz nowotworowe.


Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Medycyna estetyczna oferuje zabiegi mezoterapii igłowej lub bezigłowej.

Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym to wykonanie licznych mikroiniekcji przy szczególnym zwróceniu uwagi na najbardziej problematyczne partie skóry. Przy użyciu odpowiedniej igły kwas wprowadza się  bezpośrednio w miejsce, w którym występują niedoskonałości, dlatego właśnie efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko.

Mezoterapia bezigłowa kwasem hialuronowym polega na wykorzystaniu do zabiegu odpowiednich preparatów. Stosuje się tutaj produkty, które w składzie posiadają kwas hialuronowy. Jest to metoda nieinwazyjna, która umożliwia pozbycie się wielu różnych problemów skóry.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

Wercia
5/5
Igłowa mezoterapia kwasem hialuronowym jest skuteczniejsza. Próbowałam i bezigłowej, ale jednaki efekty nie były aż takie jak w przypadku igłowej. Ogólnie jednak zabieg mezoterapii jest bardzo fajny :D

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły