Mezoterapia pod oczy

Mezoterapia pod oczy

Mawia się, że oczy stanowią zwierciadło duszy. Podobno zdradzają przeżywane emocje, skryte smutki, tajemnice oraz marzenia. Definitywnie są one cechą charakterystyczną każdego z nas, warto zatem zadbać o odpowiednią ich estetykę oraz zdrowie. Z pomocą przychodzi w takiej sytuacji mezoterapia pod oczy. Jest to zabieg dermatologii estetycznej, który cechuje się wysoką skutecznością i zyskuje coraz większą popularność. Możemy w niej rozróżnić dwa stosowane rodzaje terapii: inwazyjną oraz nieinwazyjną. Każda z nich posiada zarówno pewne skutki uboczne, jak i określone zalety, które pozwalają osiągnąć upragnione efekty.

Z igłą czy bez igły, co będzie lepsze?

Odpowiedź nie może być jednoznaczna, gdyż każda z tych metod posiada inne wyróżniki, a jej dobór zależny będzie od stawianych jej wymagań.

Rodzaj inwazyjny to mezoterapia igłowa pod oczy. Zabieg polega na aplikowaniu w skórę substancji leczniczych za pomocą specjalistycznego pistoletu tudzież innego aparatu, który wyposażony jest w mikroigły. Ten rodzaj terapii sprawia, że substancje wnikają do głębokich warstw skórnych – skóry właściwej bądź tkanki podskórnej. Nie należy zapomnieć o terapii za pomocą dostępnych wypełniaczy kwasu hialuronowego nieusieciowanego z dodatkiem gliceryny w dużym stężeniu. Gliceryna (glicerol) w tym zastosowaniu spełnia funkcję „płaszcza ochronnego” dla kwasu hialuronowego, który dzięki niemu dłużej pozostaje w skórze rewitalizując ją od środka. Najskuteczniejszą metodą aplikacji takiego produktu jest zastosowanie kaniuli przez co zmniejsza się ilość nakłuć pod oczami, a jest to ważne ze względu na wyjątkowo delikatną i cienką skórę w okolicach oczu.

Faktem jest, że sam koszt wykonania zabiegu jest dosyć wysoki, a w jego trakcie naruszana jest struktura skóry, przez co pojawić się może odczucie dyskomfortu oraz zaczerwienienie bądź obrzęk skóry. Wady te wydają się jednak znikome w porównaniu do pozytywnych efektów, które cechują ten rodzaj terapii: poprawa kondycji skóry, krótki czas gojenia, minimalne (zbliżone do zera) ryzyko wystąpienia alergii, skuteczna rewitalizacja skóry oraz brak jej trwałych uszkodzeń.

W tego typu mezoterapii wykorzystuje się również specjalne koktajle, spośród których każdy posiada inne działanie, zależne od rezultatu, który pragnie osiągnąć pacjent.

Przykład może stanowić cieszący się znaczną renomą koktajl do rewitalizacji – mezoterapia light eyes pod oczy. W jego skład wchodzą m.in. ruszczyk, jagoda, rozmaryn, heksapeptydy oraz kwas hialuronowy. Starannie dobrane elementy przynoszą rezultaty w postaci skutecznej walki z cieniami pod oczami oraz opuchlizną, poprawienia mikrokrążenia, redukcji zmarszczek znajdujących się w okolicach oczu oraz wygładzeniu skóry.

W metodzie bezigłowej substancje odżywcze są wprowadzane w organizm za pomocą procesu zwanego elektroporacją, który polega na użyciu impulsów elektrycznych. Zabieg ten umożliwia otwarcie przegród międzykomórkowych oraz stwarza możliwość przenikania zastosowanych substancji do głębszych warstw skóry.

W mezoterapii bezigłowej nie występuje możliwość podrażnienia tkanki skórnej. Zapewnia ona jej regenerację na poziomie komórkowym oraz osiągnięcie skutecznych rezultatów w walce z defektami skórnymi. Można za jej pomocą zwalczać skazy pokroju cellulitu czy zwiotczeń, a dodatkowo odmłodzić skórę oraz znacznie poprawić jej estetykę.

Za wadę tej metody uznaje się fakt, że skuteczna terapia wymaga wykonania od kilku do nawet kilkunastu zabiegów.

 

Mezoterapia – kiedy?

Za wskazania do tego typu terapii uznaje się rozmaite zmiany skórne, które mogą mieć negatywny wpływ na stan zdrowotny bądź estetyczny skóry. Dermatolodzy czy kosmetolodzy polecają również profilaktyczne stosowanie tego zabiegu, co pozwala na uniknięcie powstania owych zmian. Niezależnie jednak od przyjętego punktu widzenia, należy przyznać, że jest to terapia, która pozwala na likwidację zmian skórnych bądź zapobieganie ich powstania, co w znaczny sposób przekłada się na komfort ludzkiego życia.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Koło do urządzenia Z Cryo 6

Komentarze

5/5
Mezoterapia ale bezigłowa, nie wiem czy byłabym wstanie znieść ten ból. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, ból musi być niesamowity.
Ewunia
5/5
Kiedy jest najlepsza pora roku na wykonanie zabiegu mezoterapii i jak najlepiej się do tego przygotować?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły