Mikronakłuwanie twarzy

Mikronakłuwanie twarzy

Mikronakłuwanie twarzy to zabieg, który ma celu przede wszystkim jej odmłodzenie. Jest on często stosowany do usuwania blizn, rozstępów, przebarwień i innych niedoskonałości skóry. Mikronakłuwanie pobudza procesy regeneracji, więc uzyskane po zabiegu efekty są naturalne i trwałe. To przekonuje wiele osób do jego wykonywania w gabinetach medycyny estetycznej.


Na czym polega mikronakłuwanie skóry?

Zabieg mikronakłuwania wykorzystuje zdolności skóry do samoodnowy w przypadku drobnych, punktowych uszkodzeń. Powstają one w wyniku różnych przypadków. Podczas zabiegu są stosowane strzykawki, specjalne aparaty z igłami albo tzw.: rollery. Skóra na twarzy jest nakłuwana na różnej głębokości, a długość używanych igiełek wpływa na skuteczność zabiegu. Im głębiej zostaną one wprowadzone, tym głębsza warstwa skóry zostanie zmobilizowana do regeneracji. Często długość igiełek jest dostosowana do miejsca wykonywania zabiegu oraz charakterystyki jego zmian. Zazwyczaj osiągają one długość od 0,5 mm do 1 mm. Na partiach ciała innych niż twarz czy szyja stosowane są natomiast igiełki o długości nawet 2 mm. Nakłucia oddziałują na fibroblasty, czyli komórki tworzące białka, kolagen oraz elastynę. Ich pobudzenie skutkuje w większej produkcji tych włókien, która odbywa się już po około 2 do 4 tygodni od wykonania zabiegu. Z tego względu można go powtarzać dopiero po 4-5 tygodniach. Ogólnie zabieg trwa około 15 minut. Tuż po jego zakończeniu na skórze mogą być widoczne nakłucia, zasinienia lub małe krwawienie. Znikają one jednak po 2-3 dniach. Co ważne, w ciągu 24 godzin nie można wykonywać na skórze makijażu, który mógłby zaszkodzić uszkodzonej skórze.

 

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Jak już wspominano, mikronakłuwanie twarzy przede wszystkim działa odmładzająco na skórę oraz pozwala pozbyć się jej niedoskonałości. W szczególności jednak zabieg powoduje:

 • spłycenie i redukcję zmarszczek,
 • redukcję blizn i rozstępów,
 • poprawę gęstości, jędrności oraz elastyczności skóry,
 • zmniejszenie widoczności porów i ich odetkanie,
 • oczyszczenie skóry.

Poza tym mikronakłuwanie bywa wykorzystywane jako metoda leczenia łysienia. Stosowany na inne partie ciała zabieg skutkuje także odmłodzeniem skóry na szyi, dekolcie i dłoniach.

 

Mikronakłuwanie + substancje odżywcze

Wykonując zabieg mikronakłuwania można również dodatkowo stosować na skórę substancje polepszające jej stan i wygląd. Zazwyczaj są to specjalne preparaty z kwasem hialuronowym, witaminami, minerałami, aminokwasami, które odżywiają skórę od zewnątrz. Mogą to być również konkretne substancje np.: hamujące powstawanie przebarwień. Mikronakłuwanie przy użyciu preparatów na skórę nazywamy mezoterapią. Poza tym z zabiegiem łączone jest również stosowanie osocza bogatopłytkowego. Płytki krwi stymulują regenerację skóry, więc całość daje doskonałe efekty.

 

Czy zabieg mikronakłuwania jest bolesny?

To pytanie zapewne pojawia się w głowie każdej osoby, która zastanawia się nad wykonaniem zabiegu. Igiełki wykorzystywane podczas mikronakłuwania są cienkie i nie powodują większego bólu przy nakłuciach. Jednak pacjent może odczuwać pewien dyskomfort, dlatego na skórę zazwyczaj stosuje się preparat znieczulający w postaci kremu lub żelu. W miejscach takich jak czołowo, nos czy żuchwa, skóra jest wyjątkowo wrażliwa, więc dla prawidłowego przebiegu mikronakłuwania oraz komfortu pacjenta najlepiej zastosować wspomniane znieczulenie.

 

Przeciwwskazania

Mikronakłuwanie twarzy nie może zostać przeprowadzone u wszystkich pacjentów. Nie stosuje się go w przypadku:

 • aktywnych zmian zapalnych skóry
 • niegojących się ran,
 • opryszczki wargowej,
 • ciąży,
 • epilepsji,
 • przyjmowania leków przeciwzakrzepowych,
 • łuszczycy,
 • hemofilii,
 • terapii sterydami,
 • dzieci poniżej 12 roku życia.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Umówiłam się na ten zabieg na przyszły tydzień. Mam nadzieję,że efekty będą takie jak zapewniają w tym artykule.
Urszula
5/5
Początkowo również byłam sceptycznie nastawiona do zabiegu. Nie wiedziałam czy nie będzie po nim powikłań lub co jeżeli coś pójdzie nie tak. Po pierwszych konsultacjach czułam się jednak dużo bardziej pewnie i początkowe obawy zniknęły. Moja skóra jest bardziej elastyczna, oczyszczona. Zniknęły również blizny. Mogę śmiało polecić. Medycyna estetyczna jest na naprawdę wysokim poziomie.
Domka74
5/5
Długo zastanawiałam się nad zabiegiem aż w końcu siostra mnie namówiła. Cieszę się bardzo bo faktycznie efekty są widoczne i mega mega efektowne!! Słyszałam że zabieg ogólnie jest bolesny, jednak w moim przypadku był wykonany też z wykorzystaniem chłodziarki medycznej co sprawiło że prawie nie czułam bólu.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły