Na czym polega makijaż medyczny?

Na czym polega makijaż medyczny?

Makijaż permanentny jest stosowany nie tylko dla wygody. To także makijaż medyczny, które pozwala ukryć niedoskonałości skóry. Należą do nich blizny po zabiegach, ubytki i przebarwienia. Metoda jest wykorzystywana również do maskowania łysienia. Nowoczesne zabiegi trwałego makijażu pozwalają wielu pacjentom pozbyć się kompleksów oraz odzyskać piękny wygląd skóry. Na czym polega dokładnie makijaż medyczny i w jakich przypadkach może być stosowany?

Makijaż permanentny w medycynie

Trwały makijaż stosowany jest w medycynie najczęściej po przebytych zabiegach czy wypadkach. Maskuje blizny i niedoskonałości powstałe z powodu różnych schorzeń lub chorób. Dzięki niemu każdy z pacjentów może poczuć się na nowo dobrze w swoim ciele. Pigmentacja skóry specjalnymi barwnikami pomaga ukryć blizny bądź przebarwienia albo przywrócić odpowiednie kontury i kolorystykę konkretnym elementom ciała. Makijaż medyczny różni się od stosowanego w salonach kosmetycznych makijażu permanentnego tym, że używa się podczas zabiegów pigmentów do większej mocy krycia. Dokładnie dobrane pigmenty doskonale wtapiają się w skórę i naturalnie ją uzupełniają. Barwniki podawane pod skórę są przebadane dermatologicznie, w pełni sterylne oraz aseptyczne. Zabieg pigmentacji wymaga wyjątkowej precyzji i dokładności, więc powinien być przeprowadzany tylko przez doświadczone osoby.

 

Jak wygląda zabieg?

Najpierw z pacjentem przeprowadzany jest wywiad medyczny, który ma na celu wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Należą do nich między innymi:

 

 • infekcje wirusowe i bakteryjne,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • cukrzyca,
 • nowotwory,
 • stosowanie leków rozrzedzających krew,
 • stosowanie leków sterydowych,
 • stosowanie odżywek na porost rzęs lub brwi (w przypadku makijażu w tych miejscach),
 • sztuczne rzęsy (należy je usunąć w przypadku zabiegu na rzęsach),
 • zastosowanie kwasu hialuronowego albo botoksu w miejscu zabiegu,
 • łuszczyca i rybia łuska,
 • plastyka powiek lub lifting twarzy,
 • świeże blizny,
 • opalenizna lub planowana ekspozycja na słońce po zabiegu.

 

Kiedy pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu makijażu medycznego, specjalista ustala z nim konkretny termin jego wykonania. Przed zabiegiem na skórę nanoszony jest krem znieczulający. Następnie nakłada się na nią, za pomocą specjalnego aplikatora, starannie dobrany pigment. Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i opuchnięta. Potem następuje jej lekkie złuszczenie. Po wykonaniu pigmentacji skóry nie należy korzystać z basenu, sauny czy solarium ani wystawiać jej na działanie promieni słonecznych. Nie można również dotykać skóry, trzeć jej ani myć mydłem czy innymi substancjami chemicznymi. Należy pamiętać, że pigmentowana powierzchni skóry się nie opala i w przypadku intensywnej opalenizny mogą powstać na niej przebarwienia. Zabieg należy również powtarzać raz do roku, by odświeżyć kolor. Z czasem pigment zaczyna blaknąć i stopniowo zanika.

 

Jakie niedoskonałości skóry można zatuszować?

Makijaż medyczny jest najczęściej wykorzystywany, aby zamaskować:

 

 • wszelkiego typu blizny po operacjach, wypadkach, cesarskim cięciu itp.,
 • plamy po bielactwie,
 • ubytki w wargach.
 • blizny po rozszczepie podniebienia,
 • miejscowe braki brwi lub rzęs np.: po chemioterapii,
 • prześwitującą skórę podczas łysienia, zwłaszcza przy ciemnych włosach.


Co więcej makijaż medyczny jest stosowany także w celu poprawy kształtu lub otoczki brodawki sutkowej, a nawet jej rekonstrukcji po zabiegu mastektomii.

Makijaż medyczny u wielu pacjentów poprawia jakość życia. Nie tylko dodaje skórze estetyki, ale pozwala też żyć normalnie po przebytych chorobach czy wypadkach. Zabieg jest nieco bolesny, ponieważ wymaga wprowadzenia pod skórę pigmentów. Można jednak liczyć na jego trwały efekt, który utrzymuje się przez długi czas. W profesjonalnym gabinecie medycznym albo klinice ekspert od makijażu medycznego przedstawia wszelkie informacje na jego temat, które pomogą w podjęciu trafnej decyzji.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Bardzo się ucieszyłam ,kiedy dowiedziałam się,że jest taki zabieg, który pomoże mi zakryć plamy po bielactwie. Nie miałam ich dużo, ale za wszelką cenę chciałam je ukryć. Teraz nie ma już po nich śladu z czego bardzo się cieszę.
5/5
Wybrałam się na ten zabieg, ponieważ z wiekiem moje brwi zaczęły wypadać i musiałam ratować się henną ,ponieważ zostawały nieestetyczne przerwy i dziury. Brwi straciły swój dawny kształt. Makijaż medyczny zdecydowanie poprawił jakość mojego życia. Po zabiegu moje brwi nabrały zupełnie innego kształtu i buzia wygląda o wiele ładniej niż przedtem.
Mariusz
5/5
Makijaż medyczny pomógł mi wyglądać dobrze po wypadku. Miałem na policzku paskudną bliznę. Odpowiednią klinikę znalazła dla mnie żona. Miałem duże wątpliwości, ale dałem się jej namówić. Korekta sprawiła, że przestałem się wstydzić tego jak wyglądam.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły