Na czym polega zabieg Regeneris?

Na czym polega zabieg Regeneris?

Regeneris jest innowacyjnym zabiegiem odmładzającym. Wykorzystuje się w nim osocze bogatopłytkowe. W Polsce praktykowany od około dwóch lat.


Regeneris - co to takiego?

Zabieg Regeneris jest zabiegiem typowo odmładzającym. Popularną nazwą zamienną dla tej metody jest wampirzy lifting. Najprościej mówiąc – zabieg ten pomaga zlikwidować zmarszczki przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Tego rodzaju metoda stanowi najlepszą alternatywę dla kobiet, które nie chcą korzystać z zabiegów z wypełniaczami typu botoks.

Dla wielu osób w naszym kraju Regeneris jest pojęciem jeszcze nie znanym. I nic w tym dziwnego, w końcu wykonuje się go w Polsce dopiero od około dwóch lat. Tak więc nie każdy gabinet ma go już w ofercie.

Regeneris to zabieg regeneracyjny, gdzie pod skórę wstrzykuje się własną krew pacjenta tzw. osocze bogatopłytkowe. Dlatego właśnie metoda ta jest bardzo bezpieczna, a polecana zwłaszcza alergikom. Wstrzyknięcie bowiem pod skórę preparatu, który pochodzi bezpośrednio od pacjenta nie może wywołać żadnej reakcji uczuleniowej. Wykorzystanie osocza świetnie sprawdza się w niwelowaniu zmarszczek na twarzy.

 

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe zawiera w swoim składzie komórki oraz czynniki wzrostu z krwi. Te właśnie składniki pobudzają skórę do regeneracji. Osocze otrzymuje się w specjalnym procesie jakim jest wirowanie. Od pacjenta pobiera się odpowiednią próbkę krwi i poddaje odwirowaniu w wyniku czego otrzymuje się kilkukrotną koncentrację płytek krwi. Osocze pobudza skórę do produkcji kolagenu oraz samoodbudowy. Wstrzyknięte pod skórę sprawia, że staje się ona elastyczna i wygładzona.

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg Regeneris osoczem bogatopłytkowym to ostrzykiwanie całej skóry twarzy, w celu wprowadzenia pod nią preparatu. Wykonanie zabiegu zawsze poprzedzone jest oczywiście szczegółowymi konsultacjami ze specjalistą. Przed rozpoczęciem zabiegu pobiera się od niego próbkę krwi, z której to właśnie w wyniku wirowania uzyskuje się osocze bogatopłytkowe. Najczęściej jest to około 20 ml krwi, ale oczywiście ta ilość może się nieco różnić w zależności od potrzeb dla danego zabiegu. Po otrzymaniu osocza, można je podać pacjentowi. Są tutaj dwa sposoby – ostrzykiwanie podobne do tego, które stosuje się w mezoterapii oraz podanie preparatu liniowo, wzdłuż zmarszczek. Podanie osocza pod skórę stymuluje ją przede wszystkim do wzmożonej produkcji nowego kolagenu, w skórze rozpoczynają się też procesy samoodbudowy. To z kolei prowadzi do skuteczniej regeneracji komórek skóry oraz do jej rewitalizacji.

W efekcie skóra staje się odmłodzona, gładka i jędrna, odzyskuje swój koloryt. Znikają widoczne na niej wcześniej zmarszczki, czy fałdki. Efekty zabiegu są naprawdę bardzo zadowalające, a utrzymują się mniej więcej przez około 6 miesięcy.

 

Dla kogo?

Zabieg polecany jest przede wszystkim kobietom w przedziale wiekowym od 30 do 50 lat. Wtedy to właśnie jego efekty są najbardziej widoczne. Regeneris to świetna alternatywa dla pacjentek, które chcą skorzystać z wypełniaczy naturalnych. To również świetna alternatywa dla każdego alergika, który nie może stosować preparatów syntetycznych.

 

Przeciwwskazania do wykonania Regeneris

Trzeba pamiętać, że pomimo dużego bezpieczeństwa tego zabiegu, zawsze jednak są pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Regeneris nie można wykonywać u osób, które borykają się chorobami krwi, u kobiet w ciąży oraz będących w okresie karmienia. Nie mogą się mu też poddać osoby z chorobami nowotworowymi oraz przyjmujące antykoagulanty.

Zabieg Regeneris to wręcz rewolucyjne rozwiązanie w medycynie estetycznej. Wykorzystanie w zabiegu wypełniacza, który tworzony jest na bazie krwi od pacjenta, stanowi dla niego najbezpieczniejsze rozwiązanie. A efekty zabiegu są bardzo zadowalające, tak samo jak w przypadku zastosowania innych popularnych wypełniaczy.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Zabieg godny polecenia. Tak jak zostało napisane powyżej nie wywołuje skutków ubocznych, a efekty utrzymują się kilka miesięcy. Gdybym miała jeszcze raz zdecydować się na ten zabieg zrobiłabym to bez wahania,ale tylko w dobrej klinice.
5/5
Jestem alergikiem i niestety nie mogłam do tej pory korzystać z wielu preparatów. Ta metoda okazała się dla mnie zbawienna, a efekty zaskoczyły mnie samą. Polecam

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły