Najlepsze zabiegi po zimie - IMESO
Najlepsze zabiegi po zimie

Najlepsze zabiegi po zimie

Już niedługo pierwszy dzień wiosny i oczekiwany koniec zimy. Dla skóry ten czas również oznacza wiele zmian. Należy o nią odpowiednio zadbać, fundując jej konkretne zabiegi. Wpłyną one na jej lepszą kondycję, nawilżenie i ujędrnienie, dzięki czemu skóra na wiosnę będzie się prezentować młodo, promiennie i lepiej zniesie zmiany pogodowe, jakie na nas czekają. Jakie zabiegi najlepiej ją zregenerują po zimie i przygotują na lato?


Krok pierwszy: dokładne oczyszczenie

Każdy rodzaj skóry wymaga dogłębnego oczyszczenia po zimie, które pomoże w pozbyciu się martwych komórek skóry, odblokowaniu porów oraz odświeżeniu cery. Zazwyczaj jest do tego wykorzystywany peeling odpowiednio dla niej dobrany. Może to być peeling enzymatyczny, który rozpuszcza komórki naskórka albo peeling mechaniczny – drobno- lub gruboziarnisty. Koniec zimy jest również ostatnią chwilą na wykonanie peelingów chemicznych, które są szczególnie polecane dla oczyszczenia skóry. Najczęściej wykorzystują one działanie kwasów, w niskim stężeniu nanoszonych na skórę np.: kwasu migdałowego, kwasu salicylowego, glikolowego czy TCA. Peelingi medyczne oczyszczają skórę, wygładzają ją i zmiękczają. Poza tym wpływają na ujednolicenie kolorytu, regulują wydzielanie sebum, nawilżają. Mogą być stosowane również jako terapia w przypadku trądziku oraz blizn potrądzikowych.

 

Krok drugi: odżywienie i nawilżenie

Odżywienie skóry jest możliwe dzięki zastosowaniu wszelkiego rodzaju kremów, maseczek i serum. Zawarte w nich skoncentrowane składniki odżywcze działają silnie nawilżająco, ujędrniająco i wygładzająco. Skóra odzyskuje blask po zimie, staje się na nowo elastyczna i jednolita. Jeśli chodzi o najlepsze zabiegi medyczne zapewniające dogłębne nawilżenie to najlepiej na wiosnę wykonać mezoterapię. Zarówno mezoterapia igłowa, jak i bezigłowa daje doskonałe rezultaty. Podczas mezoterapii igłowej składniki odżywcze są wprowadzane pod skórę za pomocą cienkich igieł, natomiast podczas bezigłowej używana jest do tego energia elektryczna. Mezoterapia poprawia elastyczność skóry, redukuje drobne zmarszczki, rewitalizuje skórę i usuwa z niej oznaki zmęczenia. Jej dobroczynne działanie wykorzystuje również wiele innych zabiegów przy użyciu nowoczesnego sprzętu np.: Dermapen wykonywany za pomocą urządzenia z cienkimi igiełkami, które doskonale nadają się do działania na mniejszych obszarach skóry m.in.: skórze pod oczami czy Derma Roller, urządzenie zakończone rolką z igłami, które zdecydowanie poprawia wygląd skóry poprzez jej stymulację mikrourazami. Za rodzaje mezoterapii bezigłowej uważa się zaś jonoforezę i sonoforezę.

 

Istnieje również kilka zabiegów, które skutecznie łączą oczyszczanie skóry z jej odżywianiem. Jednym z nich jest Aqua Pure, w którym wykorzystywane jest specjalne urządzenie z czterema końcówkami, by zabieg można było idealne dopasować do potrzeb pacjenta. Aqua Pure oczyszcza i odmładza skórę, nadając jej gładkość i zdrowy wygląd. Inny zabieg łączący oczyszczanie z odżywianiem to Geneo. Jego zastosowanie daje potrójny efekt – złuszczenie skóry i jej odżywienie, a także dotlenienie w celu widocznej poprawy jej kondycji.

 

Krok trzeci: profilaktyka

Bardzo ważna jest również profilaktyka dbania o skórę. Na wiosnę przerzucamy się z tłustych, nieco cięższych kremów na te lżejsze, z wyższym filtrem UV w celu lepszej ochrony przed słońcem. Sposobem na domową pielęgnację skóry jest również stosowanie peelingów i masek dostępnych w drogeriach. Szczególnie polecane są glinki, które dostarczają wielu składników odżywczych i w razie potrzeby albo nawilżają albo skutecznie matują skórę. W gabinetach kosmetycznych i medycznych oferowanych jest również wiele zabiegów bankietowych, które pozwalają na natychmiastowe oczyszczenie skóry lub jej dogłębne nawilżenie. Dzięki temu skóra zawsze będzie wyglądać promiennie, utrzyma odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczności.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Jak dla mnie najlepiej sprawdza się zabieg z kwasami tu po zimie. Z codzienną pielęgnacją skóry jest różnie, bo nie zawsze mam na to czas, ale trzeba się zmobilizować.
Danuta
5/5
Dziekuje za artykuł. Większość rzeczy miałam juz w swojej pielegnacji uwzglednionych.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły