https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Najpopularniejsze problemy - IMESO
Najpopularniejsze problemy

Najpopularniejsze problemy

Zmarszczki

Zmarszczki to wgłębienia powstałe w skórze z powodu zmian zachodzących w jej "rusztowaniu" utworzonym przez włókna kolagenowe i elastynowe. Powstają wraz z wiekiem, ponieważ zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego zawartego w skórze, co prowadzi do jej zwiotczenia. Skóra robi się bardzo sucha pojawiają się delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. By złagodzić efekty starzenia najczęściej stosuje się kwas hialuronowy, który znajduje zastosowanie w środkowej i dolnej części twarzy. W przypadku zmarszczek mimicznych (górna część twarzy) stosuje się toksynę botulinową. Efekty podawania substancji są widoczne natychmiast ( w przypadku kwasu hialuronowego) albo po 10-14 dniach (w przypadku toksyny botulinowej). Efekt utrzymuje się: od 3-6 miesięcy- w przypadku toksyny botulinowej po 6-12 miesięcy- w przypadku kwasu hialuronowego.

 

Korekcja ust

Dotyczy małych lub nieregularnych ust. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w usta. Najczęściej stosowane są preparaty kwasu hialuronowego. Preparaty niewchłanialne prawie w ogóle nie są stosowane w medycynie estetycznej.

 

Nadpotliwość

Polega na nadmiernym poceniu się i dotyczy całego ciała, ale głównie pach, dłoni, stóp. Najbardziej efektywne w tym przypadku jest wstrzyknięcie toksyny botulinowej, która hamuje przewodnictwo pomiędzy nerwem a gruczołem potowym. Efekt utrzymuje się od 6- 8 miesięcy.

 

Zaburzenia owalu twarzy

Zaburzenia owalu twarzy odbywa się na skutek procesów starzenia, polega na zmniejszeniu tkanki kostnej, mięśniowej występującej na twarzy, utraty elastyczności skóry, co powoduje spłaszczenie fizjologicznych wypukłości, opadnięcie skóry ku dołowi (tzw. chomiki) i jako jeden z efektów pojawienia się bruzd i dolin (okolice zacienione). W celu korekcji tego procesu można stosować implanty z kwasu hialuronowego (okolice szczękowe, jarzmowe, żuchwowe) i implanty z innych substancji wypełniających (hydroxyapatyt wapnia) . Można też wstrzykiwać substancje zmiękczające elastyczność skóry poprzez stosowanie autologicznych płytek krwi, stosowanie mezoterapii za pomocą kwasu hialuronowego w celu poprawienia nawilżenia skóry i wstrzykiwanie własnej tkanki pacjenta ( zabieg chirurgiczny). Zabiegi te trwają od 30 minut do 1 godziny. Niektóre z nich trzeba powtarzać (np. kwas polimlekowy) w celu zwiększenia efektu działania od roku do 3 lat. Wszystko jednak zależy od preparatu i indywidualnych cech pacjenta. Celem tych zabiegów jest przewrócenie w miarę możliwości utraconej objętości twarzy.

 

Przebarwienia skórne

Są to zmiany na skórze będące wynikiem zaburzeń produkcji melaniny w organizmie, spowodowane działaniem słońca, zależne od wieku i zaburzeń hormonalnych. Przebarwienia powstają na całej skórze ciała, najbardziej kłopotliwe są na szyi, dekolcie i dłoniach. Stosowanie niektórych leków, perfum sprzyja powstawaniu przebarwień. Istotna dla przeciwdziałania tym procesom jest właściwa ochrona skóry odpowiednimi kremami UV w zależności od fototypu skóry. W procesie leczniczo-terapeutycznym stosuje się peelingi medyczne, techniki laserowe tzw. fotoodmładzanie, bardzo popularne jest stosowanie substancji – cosmelan (nie jest to typowy peeling) która zatrzymują tyrozynazę, istotny enzym biorący udział a procesie formacji melaniny. Substancje zawarte w cosmelanie blokują działanie enzymu lub odwracają przemiany metaboliczne.

 

Rozszerzone naczynka krwionośne

Są efektem często genetycznej słabości naczyń krwionośnych i objawiają się jako czerwona siateczka na twarzy o różnej częstotliwości i gęstości. Czynnikiem sprzyjającym powstawaniu naczynek jest nadmierna ekspozycja na słońce. Najskuteczniejsze w korekcji naczynek są zabiegi przy użyciu odpowiedniego lasera i urządzenia LPL. Zabiegi polegają na skierowaniu wiązki światła na zmianę. Po ok. tygodniu bądź 10 dniach zmiana zanika. Nierzadko potrzebna jest seria kilku zabiegów.

 

Rumień

Zaczerwienienie na twarzy wynika z rozszerzonych naczynek krwionośnych w tej okolicy. Czasem są rozszerzone na stałe, a czasem rumieńce pojawiają się tylko „napadowo” pod wpływem silnych emocji, gorąca lub alkoholu. Bardzo skuteczne w leczeniu rumieńca jest laseroterapia zmienną długością fal świetlnych IPL, które często skutecznie korygują, obkurczają a następnie zamykają naczynka. Ważna jest również właściwa terapia kosmetyczna, czasami i farmakologiczna i eliminacja czynników wywołujących rumieniec.

 

Otyłość (uogólniony nadmiar tkanki tłuszczowej)

Jest to zaburzenie które powstaje na skutek nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej. Przyczyną otyłości jest nadmiar spożywanych kalorii, wpływ mają również tendencje genetyczne i brak ruchu. Jakiekolwiek terapie dietetyczne muszą być poprzedzone wizytą lekarską, która ma na celu próby ustalenia co jest przyczyną otyłości- hormonalne określenie jaki jest nadmiar tkanki tłuszczowej, wykonanie ewentualnych badań, następnie w konsekwencji przepisanie odpowiedniej, indywidualnej terapii dietetycznej. Otyłość jest problemem coraz częściej dotykającym naszą populację i nie poddaje się tak łatwo leczeniu. Jej leczenie wymaga ścisłej współpracy między lekarzem a pacjentem. Często zalecana jest też współpraca z psychologiem

 

Lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej

Często mylony jest z tzw.cellulitem. Polega na nadmiernym miejscowym odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Najczęściej dotyczy bioder, ud, brzucha. W związku z pewną zależnością hormonalną tych okolic, występuję głównie u płci żeńskiej. Korekcja tego stanu polega na odpowiedniej diecie (najbardziej odpowiednia wydaje się być dieta proteinowa) i wykonywanie zabiegów mających na celu zmniejszenie ilości albo rozmiarów tych komórek tłuszczowych. Wskazane jest również odpowiednia aktywność fizyczna i seria zabiegów. Najbardziej skuteczne są: zabiegi liposukcji, zabiegi dotkankowego podawania substancji reagujących z tkanką tłuszczową i zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków

 

Blizny i Rozstępy

 

  • blizny to zmiany skórne, które powstające w miejscu urazu mechanicznego lub oparzenia z tkanki łącznej włóknistej, zastępując w procesie gojenia uszkodzoną tkankę.
  • rozstępy to zmiany powstające w skórze o charakterze blizny, pojawiają się w okresie dojrzewania, w ciąży, przy zaburzeniach hormonalnych i przy dużych zmianach wagi ciała. Powstają w wyniku uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Najczęściej pojawiają się na udach, brzuchu, pośladkach. W leczeniu najbardziej istotne wydaje się być prewencja i stosowanie zabiegów takich jak: mezoterapia, krioterapia, mikrodermabrazja, peelingi lekarskie, fototerapia, kwas hialuronowy i termoplastyka.

 

Cellulit

Cellulit (mylnie nazywany tzw. skórką pomarańczową będącą jednym z etapów powstawania cellulitu) to zaburzenie dotyczące tkanki podskórnej i skóry. Najczęściej dotyczy okolic bioder, ud, pośladków i jest efektem zaburzeń makro i mikro krążenia. W konsekwencji prowadzi to do rozrostu tkanki łącznej, która przerasta tkankę tłuszczową przez kolejne etapy doprowadza do powstania skóry „materacowej”. W końcowych etapach można w tkance podskórnej wyczuć guzki. Powstawaniu cellulitu sprzyjają zaburzenie krążenia żylnego, niepoprawna postawa, nieodpowiednia dieta i siedzący tryb życia. Cellulit nie musi się wiązać z nadmiarem tkanki tłuszczowej. W leczeniu najważniejsze jest zapobieganie i zastosowanie odpowiedniej terapii np. tzw. mezoterapia, limfodrenaże, wykorzystanie zabiegów z użyciem fal radiowych, masaże, wstrzykiwanie dwutlenku węgla (carboxyterapia). Schorzenie to ma charakter przewlekły i w związku z tym leczenie musi być długotrwałe.

 

Trądzik

Trądzik to choroba skóry, której początek występuje w wieku młodzieńczym, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych (nadmiernej stymulacji androgenowej) dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych (łojotoku). Produkowany łój zatyka ujścia mieszków co objawia się stanem zapalnym i bakteriami. Objawem trądziku są zaskórniki i grudki. Zaawansowane leczenie trądzika powinno być pod nadzorem lekarza i to lekarza dermatologa. Nieleczony trądzik może doprowadzić do infekcji i powstania blizn potrądzikowych.

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Chyba mam większość defektów z tej listy...Nie wiem czy wystarczy mi czasu i energii aby poprawić swój wygląd na tyle, abym była zadowolona.
Fiona
5/5
Medycyna estetyczna potrafi pomóc w walce z tak wieloma problemami i dzięki niej każdy może poczuć się piękniejszy i pewny siebie pozbywając się swoich kompleksów. Ja zawsze miałam problem z cellulitem i rozstępami po ciąży aż własnie zdecydowałam się na zabiegi medycyny estetycznej. Bezinwazyjnie, a skutecznie ;)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1