Najskuteczniejsza metoda na cellulit – fala uderzeniowa - IMESO
Najskuteczniejsza metoda na cellulit – fala uderzeniowa

Najskuteczniejsza metoda na cellulit – fala uderzeniowa

Wiele kobiet zmaga się z widocznym cellulitem, który nie wygląda na ciele estetycznie, staje się powodem kompleksów oraz skrywania ciała pod ubraniami. Problem dotyka obecnie około 80% kobiet i to nie tylko tych starszych, których skóra traci jędrność i gładkość. Jego powstawaniu sprzyja nieprawidłowa dieta, brak ruchu, a nawet zaburzenia gospodarki hormonalnej. Wiele kobiet nie zdaje sobie jednak sprawy, że cellulitu można się szybko i łatwo pozbyć. Pomaga w tym fala uderzeniowa.


Cellulit wodny – jak go rozpoznać?

Obecnie problem cellulitu dotyczy nie tylko gromadzenia się pod skórą złogów tłuszczu, ale również nadmiaru wody. Zaburzenie krążenia krwi oraz limfy powoduje, że w tkankach znajduje się za dużo wody, występują obrzęki różnych partii ciała oraz nierówności skóry przypominające zwykły cellulit. Jak więc odróżnić cellulit wodny od cellulitu tłuszczowego? Cellulit wodny charakteryzuje występowanie głównie w okolicach ud, jednak dotyka on również łydek, pośladków, ramion oraz okolic kostek. Pod skórą osób z cellulitem wodnym znajdują się grudki powstałe w wyniku zastoju toksyn, które nie zostały odpowiednio usunięte z ciała wraz z limfą. Przypadłość ta pojawia się również w przypadku braku nadwagi. Cellulit wodny mogą mieć osoby już w wieku 20-25 lat, głównie kobiety. Często towarzyszy mu uczucie ciężkości i opuchnięcia, zwłaszcza w dniach przed menstruacją. W leczeniu cellulitu wodnego pomaga przede wszystkim ruch i zdrowsza dieta. Pomocna w jego zwalczaniu jest również... woda. Wypłukuje ona bowiem zalegające toksyny z organizmu.

 

Redukcja cellulitu falą uderzeniową

Jak szybko pozbyć się niechcianego cellulitu? Coraz więcej pacjentów decyduje się na terapię falą uderzeniową, która ma wysoką skuteczność. Pomaga ona w walce ze zbędną tkanką tłuszczową, jak i usprawnia metabolizm organizmu. Fala uderzeniowa za pomocą drgań wprowadza pod skórę energię, która powoduje lepszy przepływ krwi w tkankach oraz stymuluje produkcję kolagenu. Rozbija również komórki tłuszczowe i chroniące je rusztowanie, dzięki czemu mogą one zostać wydalone z organizmu. Jej skuteczność potwierdzają nie tylko pacjenci, ale też wiele przeprowadzonych badań. Fala akustyczna powoduje wzrost elastyczności skóry, redukcję cellulitu nawet do 95%, efekt wyszczuplenia oraz zmniejszenie obwodu ciała. Sam zabieg jest bezbolesny oraz bezinwazyjny. Na skórę aplikowany jest specjalny żel dla lepszego przemieszczania głowicy aparatu. Jedna sesja trwa około 60 minut. Zaleca się jednak stosowanie ich kilku, by uzyskać najlepsze efekty terapii. Bardzo ważne jest również dobranie odpowiedniego sprzętu, za pomogą którego fala uderzeniowa będzie emitowana na nasze ciało. Jednym z polecanych urządzeń jest ZWave Pro – aparat do fali uderzeniowej dostępny w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP. Składa się on z dwóch głowic, które umożliwiają redukcję cellulitu na różnych partiach ciała ZWave Pro jest także łatwy w obsłudze i pozwala na dokładne dostosowanie parametrów swojej pracy do potrzeb pacjenta.

 

Ze względu na kompleksowe działanie na ciało, fala uderzeniowa może być stosowana zarówno w przypadku cellulitu tłuszczowego, jak i wodnego. Terapia nie powoduje powikłań, generując natychmiastowe efekty widoczne już po zakończeniu zabiegu.

 

Kiedy nie można przeprowadzić terapii falą uderzeniową?

Istnieją pewne choroby i stany zdrowia, które nie pozwalają na wykonywanie zabiegów z falą uderzeniową. Są to między innymi:

 

 • ciąża i karmienie piersią,
 • wiek poniżej 18-tego roku życia (chyba, że lekarz zaleci inaczej i rodzice wydadzą na niego zgodę)
 • zakrzepica,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • zaburzenia krzepliwości krwi i hemofilia,
 • nowotwór,
 • zawał serca,
 • leczenie kortyzonem w przeciągu 6 tygodniu,
 • infekcje,
 • metalowe implanty,
 • rozrusznik serca.

 

Oprócz leczenia cellulitu fala uderzeniowa jest również bardzo skuteczna w przypadku redukcji blizn i rozstępów na skórze.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Przyznaję szczerze, że zabieg jest naprawdę skuteczny w walce z cellulitem. Bardzo jestem zadowolona z efektów.
Nina
5/5
mogę z czystym sumieniem polecić tą metode bo sama się zdecydowałam na zabieg, nie ma co katować się dietami czy ćwiczeniami skoro można skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała. u mnie to były duże uda. widze doskonale efekty zabiegu na moich starych ubraniach

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły