Najskuteczniejsze nieinwazyjne zabiegi niszczące i usuwające tłuszcz na brzuchu

Najskuteczniejsze nieinwazyjne zabiegi niszczące i usuwające tłuszcz na brzuchu

Problem z nadmiernym odkładaniem się tkanki tłuszczowej na brzuchu dotyczy wielu osób. Niestety pozbycie się uporczywej „oponki” jest bardzo trudne. Dieta i ćwiczenia to często za mało. Warto więc skorzystać z zabiegów, które skutecznie rozbiją tłuszcz zalegający na brzuchu i pozwolą pozbyć się tego problemu.


Wiele osób zawdzięcza swój płaski i piękny brzuch genom. Jednak inni muszą na atrakcyjny brzuch długo pracować lub skorzystać z zabiegów estetycznych, które trwale i szybko likwidują zbędną tkankę tłuszczową na brzuchu. Jest to partia ciała, na której tkanka tłuszczowa odkłada się wyjątkowo szybko i w sporych ilościach, a z drugiej strony bardzo ciężko jest się jej później pozbyć.

 

Likwidacja tłuszczu z brzucha poprzez dietę i ćwiczenia wymaga wiele pracy. I niestety nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Ponadto nie każdy może wystarczająco dużo ćwiczyć. Jest to jednak niezbędne ażeby pozbyć się oponki na brzuchu. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna to duży wybór zabiegów, dzięki którym można skutecznie pozbyć się zalegającego na brzuchu tłuszczu. Z dużej ilości zabiegów można wybrać zabiegi inwazyjne i nieinwazyjne. Dzisiejszy postęp technologii pozwala uzyskać niemalże jednakowe rezultaty zabiegów inwazyjnych, do których zaliczamy liposukcję i zabiegów nieinwazyjnych do których zaliczamy np. zabiegi kriolipolizy. Przewagą kriolipolizy jest większy komfort i zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa. Ponad to jesteśmy w przełomowym okresie kiedy to powstała druga generacja kriolipolizy cecgująca się wysokim stopniem bezpieczeństwa, dwukrotnie wyższą skutecznością i również osiąganymi dwukrotnie szybciej efktami.

 

Kriolipoliza i fala uderzeniowa – nowy standard postępowania jako skuteczny sposób w walce z tłuszczem

Zabieg kriolipolizy i terapia falą uderzeniową to dwie metody, które dają doskonałe efekty w zakresie wyszczuplania i modelowania ciała. To zabiegi, które doskonale sprawdzą się w likwidacji zbędnej tkanki tłuszczowej na brzuchu. Prekursorem tej metody jest w Polsce jest IMESO AESTHETIC z protokołem ZLipo System stworzonym przez niemiecki koncern Zimmer MedizinSysteme. W opracowaniu 6 letnich badań powstała technologia podniosząca skuteczności kriolipolizy w każdym aspekcie protokołu. Dzięki wynikom uzyskiwanym dzięki terapii ZLipo System metoda ta zyskała miano drugiej generacji kriolipolizy. 

 

Na czym polega zabieg kriolipolizy ZLipo System?

Jest to "zamrażanie" zbędnych komórek tłuszczowych przy zastosowaniu innowacyjnej technologii. Zimmer ZLipo dostępny w ofercie IMESO AESTHETIC GROUP spełnia wyśróbowane oczekiwania zarówno pacjentów jak i najlepszych, wiodących klinik z całego Świata. Jest to innowacyjny sprzęt, dzięki któremu zabieg kriolipolizy wykonuje się skutecznie i bezpiecznie.

 

Przed zabiegiem pacjent musi zostać odpowiednio przygotowany i oceniony pod kątem wskazań i przeciwwskazań. Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu ZLipo System zaznaczamy obszar, z którego będzie redukowana tkanka tłuszczowa i dobieramy rodzaj aplikatora. ZLipo System posiada 3 rozmiary aplikatorów S - Small, M - Medium i L - Large.

 

Następnie pacjent przyjmuje pozycję zabiegową odpowiednią do konkretnego obszaru zabiegowego. Każda pozycja powinna minimalizować napięcie powierzchowne skóry w miejscu terapii.

 

Następnym krokiem jest przyłożenie na powierzchnie skóry jednorazowej, sterylnej maty ZLipo fleece, która ma zadanie zabiesbieczać skórę przed odmrożeniem w trakcie procesu kriolipolizy ZLipo. Mata ZLipo fleece jest tak stworzona aby w pełni ułatwiać przewodnictwo temperatury w głąb tkanek. Odpowiada za to budowa molekularna maty i żelu ZLipo fleece. Dzięki tej chemicznej budowie niska temperatura generowana przez aplikator nie koncentruje się na powierzchni skóry tylko wnika w głąb jej struktur bez żadnych oporów i barier. Dzięki tej technologi zabieg jest bardzo bezpieczny.

 

Następnym krokiem jest dobór parametrów zabiegu dla poszczególnych jego faz. Każdy zabieg ZLipo System wykonany jest w trzech opatentowanych fazach edytowalnych w kilku parametrach takich jak:

1. Rodzaj próżni, do wyboru stała, bądź pulsacyjna w trzech częstotliwościach,

2. Temperatura w zakresie +5oC do -10oC,

3. Czas - podział pełnego czasu zabiegu ZLipo System na poszczególne fazy. Łączny czas  zabiegu 60 min.

 

Po ustawieniu wszystkich parametrów ZLipo System przykładamy odpowiedni aplikator na obszar zabiegowy pokryty ZLipo fleece i włączamy start z aplikatora lub ekranu dotykowego urządzenia. Po kilku sekundach oceniamy ilość zassanej tkanki wewnątrz aplikatora po czym zwiększamy lub zmiejszamy moc zassania w przedziale 1-10. Ilość tkanki poddanej zabiegowi możemy przez cały proces zabiegowy obserwować przez specjalnie zaprojektowany aplikator emitujący niebieskie światło w jego wnętrzu. Dzięki temu rozwiązaniu mamy pełną kontrolę nad zabiegiem. Następnie zabieg ZLipo System jest przeprowadzany automatycznie zgodnie z ustawionymi indywidualnymi parametrami.

 

Końcową fazą ZLipo System jest protokół ZWavePro bezpośrednio po kriolipolizie. Ma to na celu rozbicie skrystalizowanych adipocytów. Dzięki tej metodzie wyeliminujemy dwa razy więcej komórek tłuszczowych niż przy zastosowaniu urządzeń pierwszych generacji.

 

Podczas zabiegu kriolipolizy drugiej generacji oddziałuje się na ciało temperaturami w przedziale od -5 do -10 stopni Celsjusza – w zależności od indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Niskie temperatury działają na komórki tłuszczowe, ale jednocześnie nie ingerują w sąsiednie tkanki miękkie. Zmrożone komórki tłuszczowe wchodzą w stan apoptozy i są później systematycznie usuwane z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne. Już po około trzech dniach po zabiegu widoczne są jego pierwsze efekty.

 

Czym jest terapia falą uderzeniową?

Metoda ta również świetnie sprawdza się w likwidacji zbędnego tłuszczu na brzuchu, pomaga wymodelować ciało, redukuje cellulit, blizny i rozstępy. Podobnie jak w przypadku kriolipolizy, terapię falą uderzeniową przeprowadza się przy użyciu odpowiedniego sprzętu – polecanym aparatem jest Zimmer ZWavePro oferowany przez IMESO Aesthetic Group. Jest to niezawodne urządzenie, funkcjonalne i bardzo bezpieczne – zarówno dla pacjentów, jak i dla osób, które prowadzą zabieg.

 

W terapii falą uderzeniową na brzuch przykłada się aplikator urządzenia, które generuje fale o odpowiednich częstotliwościach. Parametry zabiegu zawsze będą się oczywiście różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta. Fala uderzeniowa daje na ciele efekt drenażu limfatycznego, zwiększa przepływ krwi, wspomaga również odbudowę kolagenu. W efekcie brzuch staje się widocznie szczuplejszy, skóra na nim wygładzona i jędrna.

 

ZLipo i ZwavePro – optymalne połączenie

W walce z uporczywą tkanką tłuszczową na brzuchu doskonale sprawdzi się połączenie dwóch powyższych metod. Można wtedy uzyskać najbardziej satysfakcjonujące efekty w zakresie modelowania brzucha. Najpierw wykonuje się ZLipo, a bezpośrednio po niej można skorzystać z terapii falą uderzeniową ZWavePro. Zastosowanie fali uderzeniowej po wcześniejszym zabiegu kriolipolizy podnosi skuteczność tego zabiegu aż o 44%. Następuje też zwiększona do 35% redukcja komórek tłuszczowych. Jest to więc optymalne połączenie bezinwazyjnych metod, dzięki którym brzuch stanie się szczupły i zadbany.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Medium (M)

Komentarze

5/5
Jeśli wykonuje się ten zabieg systematycznie, to efekty są naprawdę rewelacyjne.
Daniela Wójcik
5/5
Marzę w końcu o pięknie wymodelowanym i płaskim brzuchu bez ani grama tłuszczu. Zaciekawił mnie więc wasz artykuł i miałabym pytanie. Wiem że najważniejszą rzeczą na udany zabieg to doświadczenie i nowoczesny sprzęt w gabinecie medycyny estetycznej. W zabiegu kriolipolizy jakie maszyny są niezbędne i najlepsze? Może znacie gabinet który posiada sprzęt ZWave Pro??
Maria36
Jestem po 2 tygodniach od zabiegu ZLipo. Zabieg robiłam na uda. Efekt? Zaskakująco dobry. Obwód ud zmniejszył mi się o 3 cm. Byłam sceptyczna a teraz umawiam się na następny zabieg. Polecam
Adrian
5/5
Nie wierzyłem, zrobiłem zabieg ZLipo System i po miesiącu mam 5 cm mniej w obwodzie brzucha:) Jakieś pytania?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły