Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit w gabinecie medycyny estetycznej

Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit w gabinecie medycyny estetycznej

Czy istnieją jakieś skuteczne zabiegi na cellulit, które wykonać można w gabinecie kosmetycznym? Oczywiście, że tak - prezentujemy kilka najpopularniejszych, dzięki którym skutecznie zwalczysz uporczywy cellulit.


Cellulit to problem, z którym boryka się wiele osób – zwłaszcza kobiet. Najczęściej pojawia się na pośladkach, udach, brzuchu. Nieestetyczna „skórka pomarańczowa” powstaje przez niewłaściwe odkładanie się tłuszczu, a przyczyn takich zmian może być sporo – począwszy od niewłaściwej diety, poprzez brak ruchu, stres, aż po zmiany hormonalne. Niestety bardzo ciężko pozbyć się cellulitu, zwłaszcza jeżeli jest on już w zaawansowanym stadium. W walce z cellulitem mogą być pomocne różne kosmetyki, ćwiczenia, dieta, jednak nie są to metody na całkowite wyeliminowanie powstałych już na ciele zmian.

 

Najlepsze zabiegi kosmetyczne na cellulit

Cellulit to widoczne na ciele zmiany, których bardzo ciężko jest się pozbyć. Nawet najlepsza dieta i kosmetyki mogą być niewystarczające. Z pomocą przychodzi jednak współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia. Jakie zabiegi na cellulit w gabinecie kosmetycznym warto wykonać? Oto kilka z nich.

 

Terapia falą uderzeniową

Jest to metoda, która zdobywa coraz większą popularność, a wynika to przede wszystkim z jej skuteczności oraz bezpieczeństwa. Fala uderzeniowa to bowiem zupełnie bezinwazyjny sposób na pozbycie się cellulitu, ale nie tylko. Metoda ta sprawdza się też w walce z rozstępami, pomaga zredukować tkankę tłuszczową oraz wymodelować różne partie ciała. Na czym dokładnie polega? Przede wszystkim, terapia falą uderzeniową jest wykonywana przy pomocy specjalnego urządzenia – tutaj najlepszym rozwiązaniem jest Zimmer Z Wave Pro z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Urządzenie przeznaczone jest do różnych partii ciała, tak więc można z jego pomocą pozbyć się cellulitu z praktycznie każdego obszaru na ciele.

 

Obszar ciała, który będzie poddawany zabiegowi należy odpowiednio przygotować – skóra zostaje oczyszczona, a następnie nakłada się na nią ciekłą parafinę, co ułatwia wykonanie zabiegu. Następnie do obszaru zabiegowego przykłada się głowicę urządzenia Z Wave Pro, które generuje fale. Natężenie fali jest oczywiście optymalnie dopasowane do potrzeb danego pacjenta, co pozwala uzyskać pożądane efekty zabiegu. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że terapia falą uderzeniową to metoda bezinwazyjna i w pełni bezpieczna dla pacjentów. Jest bezbolesna, a pozwala uzyskać doskonałe efekty. Fala uderzeniowa eliminuje nadmiar zgromadzonego tłuszczu, przez co skutecznie redukuje cellulit. Skóra po zabiegu staje się wygładzona i sprężysta.

 

Drenaż limfatyczny

To specjalny masaż, który przyśpiesza usuwanie z organizmu toksyn, poprawia również przepływ limfy. To z kolei wpływa na widoczne zmniejszenie się cellulitu. Drenaż limfatyczny nie tylko pomoże pozbyć się cellulitu, ale też skutecznie oczyści organizm i wygładzi skórę. Ważne: urządzenie powyżej opisane również przeznaczone jest do przeprowadzania drenażu limfatycznego. 

 

Mezoterapia

W miejsca, na których widoczny jest cellulit, wstrzykuje się specjalne substancje poprawiające krążenie albo takie, które przyśpieszają spalanie tłuszczu i stymulują metabolizm. Po zabiegu mezoterapii na ciele mogą pojawić się niewielkie siniaki, jednak znikają już po kilku dniach.

 

Endermologia

Jest to masaż wykonywany przy użyciu specjalnej głowicy z wałeczkami. Między nimi powstaje nadciśnienie oraz podciśnienie – na zmianę. Skóra zasysana jest przez głowicę i w ten właśnie sposób masowana. Zabieg endermologii skutecznie poprawia krążenie żylne, ale również limfatyczne. Wzmocnione zostają włókna elastyny oraz kolagenu.

 

Bańka chińska

Jest to leczenie cellulitu za pomocą podciśnienia. Z bańki usuwa się powietrze, przez co wytwarza się w niej podciśnienie. Skóra pod bańką wraz z tkankami zostaje zassana, co wpływa na ich intensywne przekrwienie. Bańka chińska skutecznie pobudza krążenie krwi oraz płynów ustrojowych. Wspomaga usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii z organizmu. Bańka chińska świetnie wspomaga kurację antycellulitową oraz drenaż limfatyczny.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Odkąd dowiedziałam się o terapii falą uderzeniową był to mój cel. Dzisiaj jestem już po kilku zabiegach i muszę powiedzieć, że efekty są naprawdę świetne. Już nie pamiętam, kiedy moja skóra była tak jędrna i przyjemna w dotyku.
5/5
Fala uderzeniowa przynosi naprawdę pożądane efekty. Po kilku seriach pozbyłam się cellulitu, mam nadzieję, że na długo
Daria Sienkow
5/5
Moim zdaniem najlepszym zabiegiem w medycynie estetycznej do redukcji cellulitu jest fala uderzeniowa. Oczywiście, nie korzystałam z wszystkich opisanych w artykule aby porównać dokładnie, jednak dla mnie największe znaczenie ma sprzęt. Gdy wykonywałam zabieg falą uderzeniową to sprzęt był dużo nowszy i wydajniejszy. Może dlatego takie moje zdanie.. Pozdrawiam :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły