Nici hialuronowe – sposób na zmarszczki

Nici hialuronowe – sposób na zmarszczki

Nici hialuronowe to skuteczna i bezpieczna metoda usuwania zmarszczek. Zabieg przywraca skórze młody wygląd i witalność. Już od kilku lat nici hialuronowe stały się alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, które są znacznie kosztowniejsze i wymagają większej ingerencji w ciało.


Czym są nici hialuronowe?

Metoda nici hialuronowych opatentowana została w Polsce, jeszcze w roku 2008. Jest to innowacyjna technika w dermatologii estetycznej. Z czego wynika innowacyjność tej metody? Z połączenia właściwości kwasu hialuronowego z odpowiednim sposobem jego podawania. Kwas wstrzykuje się tutaj wykorzystując sposób liniowy i śródskórny.

 

Nieprzerwanie od 2010 roku zauważa się coraz szybciej rosnącą popularność zabiegu z wykorzystaniem nici hialuronowych. Coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej posiada ten zabieg w swojej ofercie. Opinie na temat nici hialuronowych są bardzo pozytywne. Niewątpliwą zaletą, dostrzeganą przez wielu pacjentów, jest to, że metoda nici jest praktycznie bezbolesna, a po zabiegu nie trzeba przechodzić długiej rekonwalescencji.

 

Nici hialuronowe to doskonała alternatywa dla tego klasycznego liftingu. W liftingu chirurgicznym usuwa się nadmiar skóry, która pozbawiona jest sprężystości. Natomiast wykorzystując nici hialuronowe skóra odzyskuje gładkość i napięcie bez konieczności wykorzystania skalpela. Lifting wykonany przy użyciu nici daje niemalże natychmiastowe efekty. Co więcej, dzięki właściwościom kwasu hialuronowego produkcja kwasu zostaje pobudzona, przez co efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas.

 

Jak przebiega zabieg?

W zabiegu nici hialuronowych do skóry wstrzykuje się specjalny usieciowany kwas hialuronowy. Jest on podawany w postaci cienkich, długich nitek – stąd zresztą jego nazwa „nici”. Preparat wstrzykuje się w miejsca, które wymagają poprawy i korekty. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu kaniul lub odpowiednio długich igieł.

 

W miejscach, w których wkłuwane są igły, może pojawić się niewielkie zaczerwienienie. Aby jednak zminimalizować ryzyko pojawienia się takich zmian warto wcześniej poddać się zabiegom, które uszczelniają ściany naczyń krwionośnych, lub które nawilżają skórę.

 

Zaraz po zabiegu widoczna jest poprawa stanu skóry w zakresie jej odmłodzenia i poprawy sprężystości. Z kolei na całkowity efekt należy zaczekać około trzech tygodni. W tym czasie jednak nie można wykonywać innych zabiegów estetycznych, nie można też opalać się, nurkować, warto zrezygnować z podróżowania samolotem.

 

Efekty po użyciu nici hialuronowych

Dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego skóra staje się elastyczna i napięta – kwas jest bowiem odpowiedzialny za prawidłowe nawodnienie tkanek. Efekty jakie można uzyskać poprzez zabieg nici hialuronowych to między innymi:

 

 • zwiększenie napięcia i poprawa elastyczności skóry, czoła, policzków,
 • podniesienie brwi.
 • poprawa owalu twarzy,
 • podniesienie zewnętrznego kąta oka,
 • odbudowa skóry na dolnej powiece.


Kiedy nie należy stosować nici hialuronowych?

Zabieg nici hialuronowych to jeden z bezpieczniejszych sposobów na to, aby pozbyć się niechcianych zmarszczek i zmian skórnych pojawiających się w wyniku starzenia. Jednak mimo to niezbędna jest przed zabiegiem konsultacja medyczna oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Z nici hialuronowych nie powinny korzystać osoby:

 

 • będące w ciąży, jak również karmiące piersią,
 • z nadwrażliwością na kwas hialuronowy,
 • nadwrażliwe na lidokainę,
 • z chorobami o podłożu alergicznym,
 • chorujące na nowotwory,
 • ze skłonnością do powstawania blizn przerostowych,
 • przyjmujące preparaty, które stwarzają ryzyko zwiększenia krwawienia podczas zabiegu.

 

Zabiegu z wykorzystaniem nici hialuronowych nie można też wykonywać, jeżeli od czasu innego zabiegu odmładzania skóry nie minęło jeszcze trzy tygodnie. Chodzi tutaj przede wszystkim o takie zabiegi jak botoks, mikrodermabrazja, peeling chemiczny, laseroterapia.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Efekty zabiegu są rewelacyjne. Zastosowałam ten zabieg na czoło, a teraz umówiłam się na policzki. Największą zaletą zabiegu jest to,że nadal wyglądam naturalnie.
Dominika
5/5
Ja raczej jestem bardziej za wypełnianiem zmarszczek kwasem hialuronowym, a nie jakieś nici czy coś takiego. Wstrzykiwanie kwasu i po kilku miesiącach trzeba uzupełniać.
Wioletta
5/5
Podoba mi się ten zabieg, jednak wydaje mi sie bolesny dość. Wiecie cos o tym?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły