Niechirurgiczna korekta nosa

Niechirurgiczna korekta nosa

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest korekta kształtu nosa. Wiele osób zwłaszcza kobiet, ma kompleksy na punkcie wyglądu swojego nosa, uważają, że jest za duży, krzywy lub z nieestetycznym garbem. Szukają, więc możliwości zmiany swojego wyglądu w zabiegach medycyny estetycznej, która przez wiele lat oferowała operacyjną zmianę kształtu nosa. Alternatywą dla zabiegów skalpelem z zakresu medycyny plastycznej korekty nosa, jest modelowanie jego kształtu za pomocą usieciowanego, gęstego kwasu hialuronowego. Uzyskanie harmonijnego kształtu nosa często nie wymaga interwencji chirurgicznej, wystarczy wypełniacz używany np. do wypełnienia ust aby zniwelować dysproporcje i pozbyć się kompleksów.

Na czym polega niechirurgiczna korekta nosa?

Gabinety medycyny estetycznej wykonują korekcję nosa przy użyciu kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka i odpowiada za wiązanie wody, stymulację kolagenezy, wspierając utrzymanie jej elastyczności, gładkości i jędrności. Usieciowany Kwas hialuronowy ma postać gęstego żelu i jest dedykowany do wolumetrii. Taki preparat harmonijnie wypełnia miejsca, które wymagają skorygowania. Lekarz za pomocą cienkiej igły lub kaniuli czyli elastycznej cienkiej rurki wstrzykuje prosto w korygowane miejsce żel zawierający kwas hialuronowy. Kwas wstrzykiwany w grzbiet nosa koryguje istniejące defekty i nadaje mu pożądany kształt. Na koniec jest wykonywany masaż, który ma spowodować równomierne rozprowadzenie preparatu i nie dopuścić do powstawania grudek. Zabieg nie wymaga znieczulenia przed nakłuciem miejsce zostaje jedynie dezynfekowane specjalnym kremem lub zastrzykiem znieczulającym.


Specjalny usieciowany kwas hialuronowy harmonijnie wypełnia miejsca wymagające korekty i nadaje wybranej partii twarzy, w tym przypadku nosowi zaprojektowany kształt. Imeso Aesthetic oferuje usieciowany kwas hialuronowy  ZFill Deep, będący najwyższą klasą wypełniacza w postaci lekko sprężystego sterylnego syntetycznego hialuronianu wykorzystywanego między innymi w zabiegach wolumetrycznych. ZFill deep jako produkt roku 2013 daje natychmiastowe efekty, po czasie wchłania się nie pozostawiając w organizmie żadnego śladu. Dzięki technologicznemu opracowaniu optymalnej masy cząsteczkowej, bardzo dobrze wiąże wodę. Jest to najwyższa klasa wypełniacza, całkowicie bezpiecznego i nie wymagającego dodatkowych testów skórnych, co potwierdzają liczne badania oraz nagrody.

 

Jakie efekty daje nieinwazyjna korekta nosa kwasem hialuronowym?

Metamorfoza kształtu nosa oprócz zastosowania najwyższej jakości preparatu, zależy też od kompetencji i doświadczenia lekarza wykonującego zabieg oraz indywidualnych predyspozycji organizmu danego człowieka. Zabieg pozwala przede wszystkim na uzyskanie symetrii, korekcję ubytków, oraz odpowiedniego do twarzy, wymodelowanego kształtu nosa. Zazwyczaj spodziewana korekta nosa uzyskiwana jest podczas jednego zabiegu, jej efekty utrzymują się od 6 do 20 miesięcy. Powtarzając zabieg co 8- 12 miesięcy efekty są utrzymywane dłużej i są trwalsze. Zabieg przeważnie nie powoduje siniaków ani opuchlizny jeśli się zdarzą, lub pacjent odczuwa ból lub nadwrażliwość nosa to ustępuje to samoistnie w ciągu 3- 5 dni. Po zabiegu nos pacjenta wygląda na mniejszy i bardziej atrakcyjny.

 

Korekta nosa- zalecenia i przeciwwskazania

Po nieinwazyjnej korekcji nosa nie powinniśmy narażać się na promieniowanie słoneczne (UVA i UVB) oraz działanie solarium, a także unikać poddawaniu się wysokim temperaturom (solarium , sauna). Korekta nosa zalecana jest tym wszystkim osobom, które mają niesymetryczny nos, nierówności grzbietu lub garb nosa, jakiekolwiek ubytki lub krzywizny w kształcie nosa, oraz zbyt dużą wklęsłość nosa. Lekarz przed zabiegiem szczegółowo omawia efekty wykonania zabiegu, informując, że taka niewielka nieinwazyjna korekta nosa, jego kształtu, w spektakularny sposób może poprawić wygląd całej twarzy.


Wykonana wysokiej klasy wypełniaczem korekta nosa jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych, jednak nie wszyscy mogą skorzystać z tego zabiegu. Zabiegowi korekty nosa kwasem hialuronowym nie wolno poddawać kobiet w ciąży i w okresie karmienia, osób mających choroby autoimmunologiczne, choroby skórne (trądzik, opryszczka), pacjentów mających alergie na jakąkolwiek substancję lub składnik kremu znieczulającego, lub skłonność do powstawania przerostowych blizn.


Warto pamiętać że kwas hiarulonowy naturalnie występuje w organizmie człowieka, wykorzystywany jest od lat w zabiegach medycyny estetycznej, nie jest traktowany przez organizm jako obce ciało, a wiec jest całkowicie bezpieczny. Modelowanie kształtu nosa usieciowanym kwasem hialuronowym Zlif deep daje dużą satysfakcję i jest rekomendowany przez lekarzy dermatologów jako produkt dający znaczące rezultaty.

 

Zatem jeśli mamy kompleksy lub widoczne dysproporcje w kształcie naszego nosa, a nie chcemy poddawać się operacyjnemu usuwaniu takich mankamentów, bezpieczny i naturalny usieciowany kwas hialuronowy będzie dla nas świetnym rozwiązaniem problemów z urodą.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Jestem mega zadowolona z efektów zabiegu. Oczywiście powtarzam tez zabieg aby efekty utrzymywały się jak najdłużej. Co nie zmienia faktu, że czuję się rewelacyjnie :)
5/5
Moja przyjaciółka zrobiła sobie korektę nosa jak tylko dowiedziała się,że można to zrobić bez użycia skalpela. Efekt końcowy naprawdę świetny.
Weronika
5/5
Kwas hialuronowy i korekta nosa? Nawet nie wiedziałam. Ale bardzo fajnie to wygląda jak to nieinwazyjny zabieg.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły