https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Niedoskonałości ciała po ciąży - IMESO
Niedoskonałości ciała po ciąży

Niedoskonałości ciała po ciąży

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu każdej kobiety. Przyszła mama potrafi wiele znieść, by dziecko zdrowo się rozwijało. To dlatego nie przeszkadzają jej dodatkowe kilogramy, stara się dobrze odżywiać i dbać o siebie. Po porodzie pora jednak na zadbanie o swój wygląd i zdrowie. Jak wiadomo szczęśliwa mama to i szczęśliwe dziecko, więc każda kobieta, kiedy tylko odzyska formę po ciąży, powinna wyeliminować niedoskonałości ciała, które stoją na drodze do jej dobrego samopoczucia. Pomogą jej w tym zabiegi natury estetycznej.

Problemy z ciałem i nie tylko

Ciało po ciąży nie zawsze odzyskuje swój wygląd sprzed tego okresu. Wraca do normy w pewnym stopniu, który może nie być zadowalający dla kobiety. Wiele z nich czuje się mniej atrakcyjnych po ciąży i często popada w przygnębienie czy nawet depresję. Zmiany na ciele stają się powodem ich złego samopoczucia, kompleksów, a nawet problemów z partnerem. To dlatego kobieta po ciąży powinna jak najszybciej o siebie zadbać. Wskazana jest jej odpowiednia dieta, suplementacja, by poprawić stan skóry, a także w miarę możliwości aktywność fizyczną. Na szczęście kobieta już w okresie karmienia piersią może poddawać się zabiegom medycyny estetycznej i powinna skorzystać z tej możliwości. Miejscowe zabiegi nie powodują żadnego ryzyka dla dziecka, należy do nich laser, endermologia czy radiofrekwencja mikroigłowa. Ostrożność należy zachować w przypadku wstrzykiwania w skórę preparatów, które mogą przenikać do krwiobiegu i stwarzać niebezpieczeństwo dla dziecka poprzez obecność w mleku matki. Kobiety, które przestały już karmić piersią albo tego po prostu nie robią, mogą zaś spokojnie się na nie udać.

 

Walka z rozstępami

Podczas ciąży zalecane jest stosowanie kosmetyków, które redukują ryzyko wystąpienia rozstępów i pielęgnują skórę. Mowa tutaj oczywiście głównie o skórze na brzuchu, chociaż rozstępy mogą pojawić się także w innych częściach ciała np.: na udach. Przybieranie na wadze często jest z tym związane. Na rozstępy należy reagować jak najszybciej. Już 6-tego dnia po ciąży można wybrać się na zabiegi laserowe. Światło lasera wnika w głąb skóry i stymuluje produkcję nowego kolagenu. Lekarz najlepiej dobierze typ zabiegu do potrzeb pacjentki. Niektóre wiązki laserowe nie dotrą bowiem głęboko w skórę, więc ich działanie może nie być skuteczne w przypadku poważniejszych zmian. Pomocna jest w tym przypadku nowoczesna metoda frakcyjna – radiofrekwencja mikroigłowa. Polega ona na podgrzewaniu i nakłuwaniu skóry, co pozwala stymulować produkcję kolagenu i elastyny. Głębokie rozstępy zaczynają więc się zapełniać i stopniowo zanikają.

 

Tkanka tłuszczowa

Po ciąży mamy do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a także jej niewłaściwą strukturą, która potocznie nazywana jest właśnie cellulitem. Zaburzenia krążenia, zmiany hormonalne i inne czynniki powodują powstawanie nierówności i grudek pod skórą. Najlepiej więc poprawić mikrokrążenie, by skóra stała się na nowo jędrna i gładka. Polecane są w tym przypadku masaże, a także endermologia. Dla kobiet po ciąży dobrym zabiegiem jest drenaż limfatyczny, który pomoże oczyścić organizm ze szkodliwych substancji i wpłynie na lepszy przepływ krwi. Poza tym często stosuje się karboksyterapię, która dotlenia skórę i zwiększa ukrwienie tkanek.

 

Tłuszcz osadzający się w czasie ciąży na biodrach, udach, brzuchu, pośladkach i w innych częściach ciała, można zredukować zaś za pomocą kriolipolizy, która polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych i jest wysoce bezpieczna.

 

Blizna po cesarskim cięciu

Na szczęście technologia wykonywania zabiegów idzie na przód i obecnie zamiast rozcinać cały brzuch wykonuje się podczas cesarskiego cięcia małe poziome nacięcie i starannie zakłada szwy, by blizna w przyszłości była jak najmniej widoczna. Jednak niektóre kobiety źle czują się nawet z taką blizną. Na samym początku trzeba starannie zajmować się raną. Można na niej naklejać specjalne plastry, które nie dopuszczają do powstawania przerostów. Jeśli jednak nie zastosujemy się do tej rady i doprowadzimy do powstania blizny przerostowej albo sama z siebie jest ona mimo wszystko widoczna, najlepiej wybrać się na zabieg laserowy. Laser pobudzi skórę do odnowy i zredukuje widoczność blizny.

Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące

Komentarze

5/5
Chyba nie ma kobiety, która nie miałaby rozstępów po ciąży albo są jakieś nieliczne przypadki. Starała się dbać o siebie podczas ciąży i smarowałam się różnymi preparatami,ale mimo wszystko pojawiły się rozstępy. Smarowałam je po porodzie,ale nadal są widoczne. Pewnie zdecyduję się na jakiś zabieg aby pozbyć się ich raz na zawsze. Medycyna estetyczna nie jest mi obca i mam do niej pełne zaufanie. Trzeba tylko wybrać odpowiedni zabieg.
aldona
5/5
Właśnie się zmagam z takimi niedoskonałościami po ciąży. Nie wiedziałam że są takie możliwości zabiegów i to już tak wcześnie po ciąży. Póki co czuję się fatalnie, dzięki temu artykułowi uwierzyłam że może być lepiej i są dla mnie jakieś opcje.
EwelinaB
5/5
Niestety w ciąży przytyłam prawie 20 kg!! to było coś strasznego. Bardzo źle się czułam zaraz po i mój mąż kupił mi na prezent voucher do gabinetu medycyny estetycznej. Tam doradzili mi kriolipolizę oraz zastosowali laser na rozstępy. Jestem mu bardzo wdzięczna za to, bo od razu po kilku dniach poczułam się lepiej. Teraz przy drugim dziecku dbam o siebie od samego początku, nie zapominając, że moje dobre samopoczucie i wygląd są równie ważne.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1