Oprócz zmian filozofii życia dostępne są również inne skuteczne i nieinwazyjne metody usuwania tkanki tłuszczowej oferowane przez dobre centra, gabinety i kliniki dermatologii i medycyny estetycznej. Należy podkreślić, iż te metody to nie sposób na odchudzanie się. Metody te przeznaczone są dla skutecznego modelowania sylwetki, a najlepsze efekty uzyskuje się u osób aktywnych fizycznie. Jeśli pomimo wielu prób opisanych powyżej nadmiar tłuszczu stwarza zagrożenie do samoakceptacji wtedy warto odwiedzić specjalistę lekarza, który dobierze odpowiednią metodę usunięcia z organizmu nadmiaru komórek tłuszczowych.
Dostępne na rynku metody nieinwazyjne są bezpieczne i w porównaniu z inwazyjnymi nie niosą ze sobą tylu zagrożeń. Poza tym zabiegi te są bezbolesne.
Fala uderzeniowa
Jedną z metod usuwania tkanki tłuszczowej jest terapia za pomocą urządzenia generującego falę uderzeniową. Fala uderzeniowa skutecznie rozbija silne połączenia pomiędzy komórkami tłuszczowymi dzięki czemu komórki te są łatwo metabolizowane przez organizm. Głównie ten mechanizm terapeutyczny skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej. Zabieg ten można wykonywać w obszarze całego ciała z pominięciem powierzchni stawowych, kostnych czy dołów pachowych, kolanowych, pachwinach, zgięciach łokciowych. Zabieg ten trwa około 15 do 30 min, a efekty terapeutyczne widoczne są już po 3 zabiegach. W zależności od pacjenta skuteczna terapia liczy 8-12 zabiegów.
Fala uderzeniowa używana jest również do redukcji cellulitu, redukcji blizn i rozstępów, poprawie elastyczności skóry, wspomaganiu drenażu limfatycznego, czy w terapii łączonej z kriolipolizą, laserami, falą radiową czy ultradźwiękami.
Kriolipoliza
Zabieg Kriolipolizy to nieinwazyjna metoda zamrażania tkanki tłuszczowej co aktywuje proces lipolizy czyli ogólnie ujmując rozpadu komórek tłuszczowych. Metoda ta skutkuje skuteczną redukcją tkanki tłuszczowej. Efekt utrwala się po za biegu przez okres 2 tygodni do nawet 2 miesięcy. Długość tego procesu uzależniona jest od cech fizjologicznych każdej osoby.
Zabieg kriolipolizy to obecnie jeden najskuteczniejszych sposobów nieinwazyjnych na redukcję tkanki tłuszczowej.
Zabieg Kriolipolizy polega na zamrożeniu tkanki tłuszczowej poprzez przyłożenie głowicy mrożącej w obszar nadmiaru tłuszczu. Poprzez wrażliwość komórek tłuszczowych na niską temperaturę (większą wrażliwość niż inne tkanki otaczające) skutecznie działamy tylko na nie. Skórę przed odmrożeniami chroni specjalny żel i mata odmrożeniowa. Po zabiegu komórki tłuszczowe zaczynają wchodzić w stan apoptozy czyli naturalny proces śmierci komórki i stopniowo są usuwane z organizmu przez naturalny proces metabolizmu komórek tłuszczowych. W ten sposób ilość tkanki tłuszczowej maleje.
Zabieg ten trwa od 30 do 60 minut. Optymalna temperatura zabiegowa waha się w przedziale od -15 st.C do +10st.C. Czasami potrzebujemy kilku sesji zabiegowych w odstępach 2-3 tygodniowych dla uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego.
Połączenie Kriolipolizy i Fali uderzeniowej
W wielu kręgach lekarskich mówi się o nadchodzącej erze kriolipolizy w połączeniu z falą uderzeniową. Przyszłość należy właśnie do kombinacji tych dwóch metod leczenia. Trendy skuteczności widoczne są w Stanach Zjednoczonych gdzie wiodące kliniki stosują tę kombinację jako najskuteczniejszą ze wszystkich metod nieinwazyjnych. Obie metody skutecznie wspomagają nieinwazyjnie pozbywanie się tkanki tłuszczowej. Działają jednak w obszarze innych procesów fizykalnych przyczyniając się do ogólnego sukcesu terapeutycznego. Stosując połączenie tych metod gwarantujemy jeszcze lepszą skuteczność zabiegową.
Zastosowanie fali uderzeniowej w obszarze ciała, na którym zastosowaliśmy wcześniej mrożenie głowicą Kriolipolizy powoduje przyśpieszenie utrwalania się efektu estetycznego. Już po pierwszym zabiegu pacjent jest w stanie zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej, a ilość sesji może ograniczyć się do tego jednego zabieg lub co najwyżej dwóch. Te połączenie zabiegowe to swego rodzaju rewolucja gwarantująca efekty porównywalne z lipolizą iniekcyjną, a na dodatek bez ryzyka zabiegowego.
Lipoliza laserowa nieinwazyjna
Metoda ta oparta jest na technologii lasera diodowego przeznaczonej do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Metoda ta pozwala na dowolne i kontrolowane modelowanie sylwetki. Urządzenie lasera działa na te komórki tłuszczowe, które znajdują się tuż pod powierzchnią skóry.
Urządzenie laserowe generuje wiązkę lasera w postaci kolumnowej. Dzięki zastosowanej metodzie kontroluje ilość uwolnionego tłuszczu, zwiększając efektywność zabiegu i zapobiegając nadmiernemu rozluźnieniu tkanki po zabiegach.
Zabieg ten trwa około 10-30 minut. Zaleca się ćwiczenia fizyczne bezpośrednio po zabiegu w celu pozbycia się komórek tłuszczowych, na które zadziałała wiązka lasera. Terapia ta odbywa się dwa razy w tygodniu w sumie ośmiu sesjach na jednej części ciała.
Czy efekty zabiegów nieinwazyjnych są trwałe?
Jak w przypadku każdej kuracji odchudzającej tak i przy tych metodach modelowania sylwetki najważniejsze jest aby zmieniać swoje niezdrowe nawyki i tym samym stworzyć nowy styl życia. Efekt wymodelowanej sylwetki nie jest wieczny dlatego sami musimy dbać o nią zachowując odpowiednią dietę oraz regularne ćwiczenia. To od nas zależy jak długo będziemy cieszyli się naszą perfekcyjną sylwetką.
Skuteczność w parze z bezpieczeństwem
Zabiegi usuwania tłuszczu nieinwazyjne niosą dobrodziejstwo bezpieczeństwa i skuteczności. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie płynącym nie tylko z samej terapii czy metody leczenia ale również o bezpieczeństwie wynikającym z samego urządzenia zabiegowego. Na rynku dostępne są różne urządzenia dlatego warto poprosić o informację lekarza o urządzeniu, którym wykonywany będzie na nas zabieg oraz jego atestach medycznych i kraju pochodzenia. Najlepsze urządzenia dostępne na rynku to te certyfikowane certyfikatem FDA.
Najważniejsza jest skuteczność i (nie lub) bezpieczeństwo dlatego warto dopytać się za pomocą jakiego urządzenie będą Państwo mieli wykonywany zabieg.
Źródło: iMeso.pl
Zobacz także Video:
Usuwanie tkanki tłuszczowej w kombinacji fali uderzeniowej ZWave Pro z Kriolipolizą
Komentarze
Brak komentarzy.