Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

10/08/2017 | Medycyna Estetyczna
2
Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa zalegająca na brzuchu, udach czy pośladkach jest zmorą niejednej osoby. Nie tylko kobiety decydują się na zabiegi jej usunięcia, ale coraz częściej mężczyźni korzystają z zabiegów estetycznych. Wiele klinik medycznych oferuje nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej. Zabiegi w szczególności do tego polecane to kriolipoliza oraz zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Zaleca się używanie do nich wysokiej jakości urządzeń takich jak ZLipo oraz ZWave Pro dostępnych w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP.

 

Kriolipoliza z pomocą urządzenia ZLipo
ZLipo jet jednym z najnowocześniejszych urządzeń na świecie, produkowanym przez firmę Zimmer MedizinSysteme. Posiada aż 3 głowice mrożąco-ssące, które pozwalają dostosować rozmiar aplikatora do części ciała, na której będzie wykonywany zabieg. Kriolipoliza wykonywana z pomocą ZLipo jest nie tylko całkowicie bezbolesna, ale również w 100% skuteczna. Zabieg polega na zamrożeniu złogów tłuszczu na udach, brzuchu, biodrach, pośladkach, plecach lub męskiej klatce piersiowej. Po jego zakończeniu komórki tłuszczowe zostają wprowadzone w stan apoptozy, czyli naturalnej śmierci. Następnie są one usuwane z organizmu za pomocą procesów metabolicznych. W ten sposób znacząco maleje ilość tkanki tłuszczowej pod skórą, a układ limfatyczny wydala komórki tłuszczu z organizmu w przeciągu 10-12 tygodni. Kriolipoliza jest w pełni bezpieczna, ponieważ działa tylko na tłuszcz, który wykazuje największą wrażliwość na niskie temperatury. Poza tym ZLipo wpływa korzystanie na metabolizm i przepływ limfy w organizmie. Nowoczesna technologia urządzenia sprawia również, że można dokładnie dostosować jego parametry do potrzeb zabiegu, a nawet zmieniać je w trakcie jego wykonywania.

 

Fala uderzeniowa emitowana przez ZWave Pro
Fala uderzeniowa to kolejna bezinwazyjna terapia, która pomaga w usuwaniu tłuszczu. Jest ona stosowana w wielu zabiegach zarówno dermatologii, jak i medycyny estetycznej. Kompresor generuje fale uderzeniowe o bardzo dużej energii. Są one wchłaniane w tkanki ciała, w miejscu do którego została przyłożona specjalna głowica urządzenia. Fala uderzeniowa usprawnia przepływ krwi oraz pobudza ciało do wytwarzania kolagenu. Jak wiadomo jest to substancja w dużej mierze odpowiedzialna za zdrowy i młody wygląd skóry. Fale radialne emitowane przez sprzęt do fali uderzeniowej ZWave Pro składają się zarówno z dodatniego impulsu ciśnienia, jak i komponentu rozciągnięcia fali. Przez to tkanka tłuszczowa zostaje otoczona przez impulsy i rozbita, a następnie dzięki zjawisku kawitacji struktura tłuszczu przestaje być stabilna. Fala uderzeniowa może być stosowana na różnych partiach ciała.

 

Połączenie skuteczności ZLipo i ZWave Pro
Ze względu na swoją skuteczność oraz uzupełniające działanie, obydwa zabiegi, kriolipoliza, jak i fala uderzeniowa są wykonywane podczas jednej sesji. Innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych i szybciej następujących efektów. ZLipo zmniejsza otłuszczenie partii ciała, natomiast ZWave Pro ma za zadanie rozbić połączenia między komórkami tłuszczowymi, co usprawnia ich wydalenie z organizmu. Zabieg powoduje więc usprawnienie metabolizmu, a także zwiększenie produkcji kolagenu. Połączenie dwóch nowoczesnych terapii pozwala pozbyć się nawet 35% nadmiaru tkanki tłuszczowej. Już po jednej sesji widoczne jest wyszczuplenie ciała. Efekt końcowy pojawia się natomiast po 1-2 miesiącach od jego przeprowadzenia.

Zabieg kriolipolizy trwa 60 minut, a zabieg fali akustycznej 15 minut. Łącznie więc trzeba przygotować się na 75 minut jednej sesji. Następnie po zabiegu kriolipolizy fala akustyczna jest stosowana jeszcze do 8 razy, co dwa dni. Ilość powtórzeń zależy od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a także preferencji samego pacjenta. Żadna z terapii nie jest bolesna. Jedynie podczas kriolipolizy pacjent odczuwa zimno, które może wywoływać uczucie dyskomfortu. Co ważne po zabiegu z wykorzystaniem urządzeń nie występują żadne skutki uboczne, których należałoby się obawiać. Pacjent może być tylko lekko obolały, ale dolegliwości te znikają do tygodnia czasu.

 

Źródło: iMeso.pl

Komentarze

20/03/2019
moje pośladki nie były nigdy tak jędrne jak po kriolipolizie. Czas teraz na uda i do wakacji ciało będzie jędrne i piękne
tomek tomasz
13/11/2017
Wybrałem zabieg kriolipolizy, bo nie mogłem schudnąć na brzuchu żadnymi metodami. Teraz kiedy tłuszczu jest mniej, może w końcu uda mi się zrobić kaloryfer na lato.

Ocena: 5

Ilość ocen: 2

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek