Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa zalegająca na brzuchu, udach czy pośladkach jest zmorą niejednej osoby. Nie tylko kobiety decydują się na zabiegi jej usunięcia, ale coraz częściej mężczyźni korzystają z zabiegów estetycznych. Wiele klinik medycznych oferuje nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej. Zabiegi w szczególności do tego polecane to kriolipoliza oraz zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Zaleca się używanie do nich wysokiej jakości urządzeń takich jak ZLipo oraz ZWave Pro dostępnych w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP.

Kriolipoliza z pomocą urządzenia ZLipo

ZLipo jet jednym z najnowocześniejszych urządzeń na świecie, produkowanym przez firmę Zimmer MedizinSysteme. Posiada aż 3 głowice mrożąco-ssące, które pozwalają dostosować rozmiar aplikatora do części ciała, na której będzie wykonywany zabieg. Kriolipoliza wykonywana z pomocą ZLipo jest nie tylko całkowicie bezbolesna, ale również w 100% skuteczna. Zabieg polega na zamrożeniu złogów tłuszczu na udach, brzuchu, biodrach, pośladkach, plecach lub męskiej klatce piersiowej. Po jego zakończeniu komórki tłuszczowe zostają wprowadzone w stan apoptozy, czyli naturalnej śmierci. Następnie są one usuwane z organizmu za pomocą procesów metabolicznych. W ten sposób znacząco maleje ilość tkanki tłuszczowej pod skórą, a układ limfatyczny wydala komórki tłuszczu z organizmu w przeciągu 10-12 tygodni. Kriolipoliza jest w pełni bezpieczna, ponieważ działa tylko na tłuszcz, który wykazuje największą wrażliwość na niskie temperatury. Poza tym ZLipo wpływa korzystanie na metabolizm i przepływ limfy w organizmie. Nowoczesna technologia urządzenia sprawia również, że można dokładnie dostosować jego parametry do potrzeb zabiegu, a nawet zmieniać je w trakcie jego wykonywania.

 

Fala uderzeniowa emitowana przez ZWave Pro

Fala uderzeniowa to kolejna bezinwazyjna terapia, która pomaga w usuwaniu tłuszczu. Jest ona stosowana w wielu zabiegach zarówno dermatologii, jak i medycyny estetycznej. Kompresor generuje fale uderzeniowe o bardzo dużej energii. Są one wchłaniane w tkanki ciała, w miejscu do którego została przyłożona specjalna głowica urządzenia. Fala uderzeniowa usprawnia przepływ krwi oraz pobudza ciało do wytwarzania kolagenu. Jak wiadomo jest to substancja w dużej mierze odpowiedzialna za zdrowy i młody wygląd skóry. Fale radialne emitowane przez sprzęt do fali uderzeniowej ZWave Pro składają się zarówno z dodatniego impulsu ciśnienia, jak i komponentu rozciągnięcia fali. Przez to tkanka tłuszczowa zostaje otoczona przez impulsy i rozbita, a następnie dzięki zjawisku kawitacji struktura tłuszczu przestaje być stabilna. Fala uderzeniowa może być stosowana na różnych partiach ciała.

 

Połączenie skuteczności ZLipo i ZWave Pro

Ze względu na swoją skuteczność oraz uzupełniające działanie, obydwa zabiegi, kriolipoliza, jak i fala uderzeniowa są wykonywane podczas jednej sesji. Innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych i szybciej następujących efektów. ZLipo zmniejsza otłuszczenie partii ciała, natomiast ZWave Pro ma za zadanie rozbić połączenia między komórkami tłuszczowymi, co usprawnia ich wydalenie z organizmu. Zabieg powoduje więc usprawnienie metabolizmu, a także zwiększenie produkcji kolagenu. Połączenie dwóch nowoczesnych terapii pozwala pozbyć się nawet 35% nadmiaru tkanki tłuszczowej. Już po jednej sesji widoczne jest wyszczuplenie ciała. Efekt końcowy pojawia się natomiast po 1-2 miesiącach od jego przeprowadzenia.

 

Zabieg kriolipolizy trwa 60 minut, a zabieg fali akustycznej 15 minut. Łącznie więc trzeba przygotować się na 75 minut jednej sesji. Następnie po zabiegu kriolipolizy fala akustyczna jest stosowana jeszcze do 8 razy, co dwa dni. Ilość powtórzeń zależy od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a także preferencji samego pacjenta. Żadna z terapii nie jest bolesna. Jedynie podczas kriolipolizy pacjent odczuwa zimno, które może wywoływać uczucie dyskomfortu. Co ważne po zabiegu z wykorzystaniem urządzeń nie występują żadne skutki uboczne, których należałoby się obawiać. Pacjent może być tylko lekko obolały, ale dolegliwości te znikają do tygodnia czasu.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Small (S)

Komentarze

5/5
moje pośladki nie były nigdy tak jędrne jak po kriolipolizie. Czas teraz na uda i do wakacji ciało będzie jędrne i piękne
tomek tomasz
5/5
Wybrałem zabieg kriolipolizy, bo nie mogłem schudnąć na brzuchu żadnymi metodami. Teraz kiedy tłuszczu jest mniej, może w końcu uda mi się zrobić kaloryfer na lato.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły