Nowoczesne metody w walce z rozstępami - IMESO
Nowoczesne metody w walce z rozstępami

Nowoczesne metody w walce z rozstępami

Rozstępy to zmora wielu kobiet i chyba każda chciałby się ich skutecznie pozbyć. Niestety nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. W walce z zaawansowanymi rozstępami nie pomogą już kosmetyki, skorzystać trzeba z nowoczesnych metod.


Czym są rozstępy i jak powstają?

Rozstępy najczęściej pojawiają się na pośladkach i udach, a u kobiet w ciąży może to być również brzuch. Kiedy mówimy o rozstępach, to najczęściej mamy na myśli te bardzo widoczne na ciele prążki. Czasem są one nieco różowawe, a czasem białe. Jednak tak naprawdę rozstępy to zdecydowanie bardziej poważniejsze zmiany. Czym są dokładnie? Są to uszkodzenia w głębszej warstwie skóry. Na wskutek ich pojawiania się zostają zerwane włókna elastyczne. Włókna, które narażone są na silne naciągnięcie ulegają uszkodzeniu, a w efekcie pojawiają się rozstępy. Jak widać jest to poważniejszy problem aniżeli tylko widoczne na ciele zmiany i w walce z nimi nie pomogą tylko popularne kosmetyki.

 

Kolejna istotna kwestia – rozstępy pojawiają się w dwóch fazach. Pierwsza faza to tak zwana faza powstawania, czyli faza zapalna. Rozstępy widoczne na ciele będące w tej fazie mają kolor blado różowy. Faza druga, to faza zanikowa. Jednak nie oznacza to, że rozstępy znikają. W tej fazie one po prostu pozostają na skórze, przybierają kolor biały. Pełne pozbycie się rozstępów w pierwszej fazie możliwe jest często przy użyciu kosmetyków. Jednak kiedy rozstępy wejdą już w fazę drugą, to ich usunięcie możliwe jest już tylko i wyłącznie przy zastosowaniu odpowiednich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

 

Rozstępy najczęściej pojawiają się na udach i pośladkach. Często mogą też pojawić się na piersiach. Z kolei u kobiet w ciąży powstają oczywiście na brzuchu. Jeżeli już widzimy u siebie pierwsze zmiany, to warto od razu sięgnąć po odpowiednie kosmetyki antycellulitowe, chociaż one wcale nie gwarantują pełniej skuteczności.

 

Innowacyjne metody w walce z niechcianymi zmianami

Aby pozbyć się skutecznie rozstępów w każdej fazie, najlepszym rozwiązaniem jest nic innego jak skorzystanie z rozwiązań, które daje dzisiaj medycyna estetyczna. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że niechciane zmiany raz na zawsze znikną z naszego ciała.

 

Pierwszą świetną metodą w walce z rozstępami jest terapia falą uderzeniową. Do takiego zabiegu konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego aparatu – Zimmer Z Wave Pro. Jest to innowacyjne urządzenie, które umożliwia przeprowadzenie bezinwazyjnej terapii falą uderzeniową. Na obszar ciała z rozstępami przykłada się głowicę urządzenia, które generuje fale uderzeniowe. Oczywiście przed zabiegiem obszar ciała jest odpowiednio przygotowywany, a parametry urządzenia ustawiane odpowiednio do potrzeb pacjenta. Jak działa fala uderzeniowa? Przede wszystkim pobudza metabolizm komórek tłuszczowych, zwiększa przepływ krwi i gwarantuje efekt drenażu limfatycznego. Co więcej, zmiękcza też tkanki, które uległy zwłóknieniu oraz wzmacnia tkankę łączną poprzez neogenezę kolagenu – a to z kolei prowadzi między innymi do poprawy elastyczności i jędrności skóry. Wszystkie te efekty mają wręcz zbawienny wpływ na skuteczną likwidację widocznych na ciele rozstępów.

 

Świetnym zabiegiem likwidującym rozstępy jest też dermabrazja laserowa. Zabieg można z powodzeniem stosować nawet na te kilkuletnie rozstępy, które są już białe. W tej metodzie wykorzystywana jest odpowiednia wiązka światła lasera. Kieruje się go bezpośrednio na rozstępy, które zostają ogrzane. Laser usuwa naskórek oraz wierzchnie warstwy skóry właściwej. W przypadku dermabrazji laserowej trzeba jednak pamiętać, że jeżeli rozstępy są bardzo głębokie, to zabieg może je spłycić, jednak nie zawsze do końca usunąć.

 

Współczesna medycyna estetyczna to rozmaite metody, które pozwalają pozbyć się rozstępów szpecących ciało. Pamiętajmy jednak, że zanim zdecydujemy się na konkretny zabieg, należy dokładnie skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie. Profesjonalista dobierze zabieg, który będzie optymalnie dopasowany do potrzeb pacjenta, a co więcej wykluczy też wszelkie ewentualne przeciwwskazania.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)

Komentarze

5/5
Fala uderzeniowa to bardzo skuteczne metoda, która nie tylko pomaga pozbyć się rozstępów,ale także tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, a efekty widać bardzo szybko.
5/5
Dzięki fali uderzeniowej pokochałam swoje ciało na nowo. Praktycznie cały brzuch i uda miałam pokryte fioletowymi pręgami. Po kilku zabiegach wszystko niemal zniknęło :) Polecam
Basia
5/5
Terapia falą uderzeniową i urządzenie Zimmer Z Wave Pro skutecznie pomogły mi w walce z rozstępami po ciąży. Jestem wdzięczna, bo w sumie żadne kremy nie miały efektów.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły