Nowości medycyny estetycznej 2015 - IMESO
Nowości medycyny estetycznej 2015

Nowości medycyny estetycznej 2015

Medycyna estetyczna to branża, która nieustannie się rozwija. Powstają nowe zabiegi lub są one ulepszane, w sprzedaży pojawiają się innowacyjne preparaty. Wszystko to ma na celu poprawianie jakości życia pacjentów. Nie tylko pozwala im pozbyć się męczących dolegliwości, ale również minimalizuje ryzyko długiej rekonwalescencji po zabiegach. Jakie w tym roku pojawiły się nowości w medycynie estetycznej?

Omawia je raport po Kongresie Medycyny Estetycznej i Antiaging, który odbył się w Paryżu. Przede wszystkim zwrócono na nim uwagę na poprawę jakości skóry. Niektóre substancje wstrzykiwane powinny być bardzo płytko, aby stopniowo przynosić efekty. Takie założenia wystosowano w stosunku do mezoterapii, która została uznana za jedną z najkorzystniejszych metod rewitalizowania skóry. Co więcej prowadzonych jest wiele badań nad działaniem laserów, ultradźwięków oraz fal elektromagnetycznych. Nowa koncepcja ich używania- „delivery drugs”, zakłada, że zostaną one wykorzystane do tworzenia w skórze małych kanalików w celu efektywniejszego transportowania do niej substancji, nawet w te głębokie warstwy.

Na kongresie oczywiście zwrócono również uwagę na krótszy okres rekonwalescencji, tym razem po zabiegach laserowych. Metody leczenia z ich użyciem maja być jeszcze mniej inwazyjne, a okres gojenia się skóry szybszy i bezbolesny. Po laserach nanosekundowych przychodzi czas na wprowadzenie nowoczesnych laserów picosekundowych. Przyniosą one oczekiwane rezultaty co do krótszej rekonwalescencji pacjentów. Jakie nowości medycyny estetycznej 2015 przewidziano natomiast w sferze wypełniaczy, które nadal są jednym z podstawowych preparatów używanych do usuwania zmarszczek, bruzd i modelowania twarzy? Otóż planowane jest wprowadzenia na rynek nowej formy toksyny botulinowej, znanej powszechnie jako botoks. Do tej pory miała ona postać proszku, ale już niedługo używana będzie w formie płynnej. Pozwoli to na jeszcze dokładniejsze dawkowanie jej pod skórę, a więc i lepsze efekty wypełnienia. Rozmawiano również o całkowicie nowym preparacie- toksynie koreańskiej. Być może pojawi się ona w sprzedaży.

Ponadto amerykańska firma EternoGen Aesthetics wprowadza na rynek kolagen pochodzenia zwierzęcego, który już w tej chwili jest dostępny także na polskim rynku. Przede wszystkim jest on pomocny w redukowaniu ubytków tkanki tłuszczowej w powiece dolnej. Przypomnijmy, że do tej pory używany do tego był kwas hialuronowy. Kolagen ma jednak nad nim znaczącą przewagę- nie ściąga wody, więc powoduje mniejsze ryzyko postania obrzęków po zabiegu. Niestety w przeszłości eksperymentowanie z preparatem nie zawsze przynosiło pożądane efekty, więc trzeba być co do niego ostrożnym.

Ciekawą i istotną nowością jest również koncepcja wykonywania zdjęć 3D dla pacjentów, które poprawią jakość współpracy między lekarzem a daną osobą. To dzięki nim mogą zostać dokładnie zobrazowane efekty zabiegów. Lekarze nie zawsze potrafią bowiem dokładnie opowiedzieć jak skóra pacjenta się zmieni, a wraz z nią jakość jego życia. Z resztą nic nie zobrazuje tego lepiej niż zdjęcie. W wielu klinikach jest już stosowane drukowanie mapy symulującej zmiany obszaru ciała po zabiegu. Pacjent może zobaczyć jego efekty jeszcze przed jego wykonaniem, co przyspiesza też podjęcie decyzji o operacji.


Źródło: iMeso.pl

Komentarze

5/5
Mamy już rok 2019 i medycyna estetyczna rozwinęła się jeszcze bardziej. Ciekawe co przyniesie najbliższa przyszłość.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły