https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Odmładzanie komórkami macierzystymi - IMESO
Odmładzanie komórkami macierzystymi

Odmładzanie komórkami macierzystymi

Zabiegi estetyczne z wykorzystaniem komórek macierzystych należą do tych bardzo skutecznych. Są one jednocześnie bezpieczne i sterylne.


Czym tak właściwie są komórki macierzyste?

Każda tkanka w naszym ciele posiada komórki macierzyste. Posiadają one niezwykłą zdolność przekształcania się w zupełnie inne komórki. Wiele osób uznaje je za wręcz doskonałe źródło wiecznej młodości. To co wyróżnia komórki macierzyste, to ich budowa – posiadają bowiem duże jądro komórkowe, sporą ilość materiału genetycznego, a przy tym mało cytoplazmy. Mogą się ciągle odnawiać i wielokrotnie dzielić. Komórki macierzyste świetnie się regenerują oraz tworzą inne komórki z różnych tkanek.

 

Skuteczne odmładzanie

O komórkach macierzystych mówi się, że to nadzieja dla medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Do zabiegów estetycznych pobiera się je z krwi lub z tkanki tłuszczowej. Jest to proces bardzo czasochłonny, jednak zupełnie bezbolesny. Te pobrane komórki w zabiegach estetycznych aplikowane są do tkanki podskórnej lub skóry przez specjalną igłę lub kaniulę, może to być również specjalna rurka. Komórki macierzyste są już znane dla organizmu, dlatego doskonale wiedzą jak mają się zachowywać i świetnie się odnajdują w organizmie. Jest to początek procesu odmładzania.

 

Efekt odmładzania z wykorzystaniem komórek macierzystych jest bardzo zadowalający i przede wszystkim naturalny. Nie ma tutaj efektu maski, który może pojawiać się przy zabiegach z wykorzystaniem innych materiałów i wypełniaczy. Odmładzanie z wykorzystaniem komórek macierzystych odbywa się na zasadzie regeneracji tkanek. Efekty zabiegu stają się coraz bardziej widoczne z upływem czasu. Po około roku można poddać się kolejnemu takiemu zabiegowi, aby uzyskać jeszcze bardziej widoczne rezultaty odmładzania.

 

Komórki macierzyste można z powodzeniem wykorzystać w odmładzaniu całego ciała. Co prawda wiele osób decyduje się tylko na twarz, ale jest to spowodowane przede wszystkim ceną zabiegu oraz czasem jaki trzeba na niego poświęcić.

 

Jakich efektów można spodziewać się wykorzystując komórki macierzyste?

Komórki macierzyste wykorzystane w odmładzaniu twarzy pozwalają uzyskać efekt młodszego wyglądu nawet o 10 – 15 lat. Komórki zastosowane na usta skutecznie przywracają im piękną czerwień. Z kolei wykorzystanie komórek w policzkach pozwala je efektownie odbudować, dając rezultat w pełni naturalny. Komórki można również z powodzeniem zastosować do wygładzenia zmarszczek palacza, albo do redukcji problemu opadających powiek.

 

Główne wskazania do zabiegu

Jest wiele wskazań do zabiegu odmładzającego z wykorzystaniem komórek macierzystych. Wśród tych najpopularniejszych warto wskazać:

 

  • odmłodzenie twarzy i okolicy oczu,
  • odmłodzenie dekoltu,
  • wypełnianie bruzd,
  • poprawa wolumetrii twarzy,
  • poprawa owalu twarzy,
  • modelowanie ust,
  • poprawa piersi, pośladków lub dłoni.

 

W każdym z powyższych przypadków wykorzystanie komórek macierzystych pozwala uzyskać bardzo zadowalające efekty w zakresie odmładzania i modelowania. Nic więc dziwnego, że metodę tę wykorzystuje się niezwykle chętnie i coraz częściej. Komórki macierzyste to sposób na odmłodzenie kompleksowe, skutecznie odbudowują tkankę podskórną, poprawiają też jakość skóry. Zabiegi polecane są dla osób w przedziale wiekowym 40 do 50 lat.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy ARION Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

5/5
Chyba też się skuszę na ten zabieg. Od dawna chciałam poprawić owal twarzy, teraz już wiem,że jest to możliwe.
Felicja
5/5
Skusze sie na taki zabieg. Wie ktos może gdzie w Warszawie go wykonuja i za jaka cene? Potrzebuje opinii.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1