Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Odmładzanie laserem frakcyjnym CO2

29/10/2015 |
2
Odmładzanie laserem frakcyjnym CO2

Laser frakcyjny CO2 używany jest w medycynie od dawna. Używa się go jako narzędzie służące do regeneracji i odnowy skóry w zabiegach dermatologii estetycznej, ale ma on również szerokie zastosowanie w chirurgii jako narzędzie tnące. Zabiegi estetyczne laserem to kompleksowa odnowa skóry.

Jak działa laser frakcyjny
Działanie lasera frakcyjnego to ściśle określony proces. Światło lasera wnika głęboko w skórę, gdzie zostaje wchłonięte przez wodę zawartą w komórkach. Zachodzi tam reakcja fototermiczna. Woda znajdująca się w tkance zostaje podgrzana, a następnie odparowuje i wydziela ciepło, co z kolei uszkadza komórki. Równocześnie z uszkodzeniem komórek, uruchamiają się procesy naprawcze. Tak więc produkowany jest nowy kolagen. Lasery najnowszej generacji wykonują na skórze duże ilości mikrouszkodzeń termicznych tworząc tym samym maleńkie rany, które położone są w równych odległościach od siebie. Pomiędzy skórą, która objęta jest leczeniem, pozostają strefy nieuszkodzone, które przyczyniają się do procesu jej odnowy.


Wskazania do zabiegu laserem
Laser frakcyjny CO2 ma bardzo szeroki zakres działania. Najczęściej stosuje się go w celu zlikwidowania blizn potrądzikowych i trądziku, na rozjaśnienie wszelkich przebarwień na skórze, czy pozbycie się uciążliwych rozstępów. Zabieg laserem to także doskonałe rozwiązanie na odmłodzenie skóry dłoni, twarzy i szyi wraz z dekoltem, jak również zregenerowanie wiotkości skóry ramion, czy brzucha. Zastosowanie lasera pozwala także zmniejszyć rozszerzone pory skóry twarzy.  Zabiegi laserowe zalecane są dla osób powyżej 25 roku życia i zawsze dobierane indywidualnie do danego typu skóry.


Ile zabiegów wykonać, aby uzyskać pożądany efekt
Efekty po pierwszym zabiegu laserem frakcyjnym nie zawsze są takie, jakich można by oczekiwać. Wiele bowiem zależy od indywidualnych cech skóry danej osoby. W trakcie pojedynczego zabiegu, kontrolowanemu uszkodzeniu poddawany jest zazwyczaj tylko określony procent skóry. Zwykle konieczne jest więc zastosowanie kilku zabiegów, które pozwolą uzyskać pożądany efekt. Jest to również najbezpieczniejsze dla skóry.


Czy każdy może korzystać z Lasera Frakcyjnego
Niestety nie każdy może skorzystać z zabiegu. Główne przeciwwskazania do stosowania lasera frakcyjnego CO2 to:

  • nowotwory skóry,
  • stosowanie doustnej terapii izotretinoiną lub steroidami,
  • aktywnie występujące infekcje wirusowe i bakteryjne skóry,
  • przewlekłe zapalenie dermatozy, jak np. atopowe zapalenie skóry i łuszczyca,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • świeża opalenizna,
  • okres około czterech tygodni od zabiegu wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym.

Źródło: iMeso.pl

Komentarze

04/10/2019
Po zabiegu skóra nie wygląda rewelacyjnie,ale jak już się zregeneruje to jest zupełnie inna jakby nowa. Bardzo polecam ten zabieg.
19/03/2019
Blizny po trądziku to była moja zmora...Teraz mogę się cieszyć piękną buzią, a wszystko za sprawą lasera. Jestem bardzo szczęśliwa

Ocena: 5

Ilość ocen: 2

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek