Odmładzanie skóry laserem - IMESO
Odmładzanie skóry laserem

Odmładzanie skóry laserem

Procesu starzenia się skóry nie da się zatrzymać. Jednak można spowolnić pojawianie się na skórze zmarszczek i bruzd czy też jej mało estetyczne obwisanie i widoczną utratę jędrności. Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy dbać o skórę, odwdzięczy nam się ona pięknym wyglądem mimo upływu czasu. Opóźniając procesy starzenia, będziemy mogli bez zbędnego wysiłku zachować młody wygląd skóry na dłużej. Pomoże nam w tym między innymi terapia laserowa, która polecana jest jako jeden ze sposób na odmłodzenie skóry.


Co sprzyja starzeniu się skóry?

Zmarszczki na skórze pojawiają się już około 30. roku życia. To dlatego wiele kosmetyków jest polecanych już od 25 lat. Zaleca się dbać o skórę szczególnie właśnie po osiągnięciu tego wieku. Wówczas naszym najlepszym sprzymierzeńcem stają się pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe, sera, maski i inne preparaty zapewniające odpowiednie nawilżenie oraz wygładzenie drobnych zmian na skórze. Jej starzeniu sprzyjają oczywiście błędy w pielęgnacji, ale też inne czynniki. Jednym z najczęściej wymienianych przez ekspertów jest częsta ekspozycja skóry na słońce oraz działanie innych warunków pogodowych. Skórze nie sprzyjają także używki – alkohol, kawa, papierosy. Braki witamin i minerałów oraz nieodpowiednia dieta to kolejne powody szybszego starzenia się skóry. Jednak procesy starzenia następują także samoistnie. Zmienia się jej gęstość, a nawet struktura kości i ilość tkanki tłuszczowej pod skórą. W wyniku tego nie jest ona napięta, ale poddaje się działaniu grawitacji i opada. Winne temu są także mniejsze ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, które budują naturalne rusztowanie dla skóry. Na szczęście starzenie skóry spowalniać, dzięki zabiegom medycyny estetycznej.

 

Laser w terapii anti-ageing

Odmładzać skórę można przede wszystkim laserem. Nowoczesne zabiegi wykorzystują działanie laserów frakcyjnych, które uszkadzają skórę, mobilizując ją do odnowy i regeneracji. W ten sposób skóra jest stymulowana do odbudowy, co wiąże się z produkcją nowego kolagenu, a jak już wiadomo, jest on odpowiedzialny za jej jędrność i gładką fakturę bez zmarszczek. Efekty zabiegu nie pojawiają się więc zaraz po jego przeprowadzeniu. Należy na nie poczekać około miesiąca, wówczas na skórze można zauważyć różnice. Najlepiej jednak widać rezultaty działania lasera po około trzech miesiącach, kiedy kończy się proces regeneracji i jest ona widocznie odmłodzona. Dla najlepszego efektu stosuje się zazwyczaj kilka zabiegów laserowych w serii. Laser potrafi rozwiązać wiele problemów skóry, dlatego jest stosowany w różnych celach. Przebudowuje i wygładza skórę, redukuje zmarszczki, ujędrnia ją i poprawia gęstość, pomaga usunąć przebarwienia, ujednolica koloryt, zmniejsza blizny, a także ślady po trądziku.

 

Rodzaje laserów do odmładzania

Opisywaliśmy działanie lasera frakcyjnego, który często jest stosowany w zabiegach estetycznych, jednak nie tylko z jego doskonałych właściwości korzysta medycyna estetyczna. Do terapii anti-ageing wykorzystywane są również lasery ablacyjne CO2, które powodują większe naruszenie naskórka i tzw.: odparowanie skóry. Metoda jest bardziej inwazyjna, ale też daje szybsze efekty. Niestety na skórze mogą pojawić się ciemniejsze plamy i strupki. Wówczas zalecana jest jej szczególna pielęgnacja. Odpowiednie nawilżenie powoduje szybszą regenerację – ze skóry szybciej odpadają strupki i odsłaniają zdrową, gładką tkankę.

 

Nowością na rynku są lasery pikosekundowe. Wykorzystują one najkrótszą wiązkę we współczesnej laseroterapii, dzięki czemu zabieg nie powoduje bólu, jest szybki i skuteczny. Lasery tego typu doskonale radzą sobie z usuwaniem tatuaży czy przebarwień.

 

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu laserem frakcyjnym skóra również może być nieco opuchnięta i zaczerwieniona. Należy wtedy stosować specjalne preparaty regeneracyjne, które przyspieszą gojenie się skóry. Na pewno lekarz zaleci nam co najmniej jeden z nich. Poza tym nie można po laseroterapii wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych przez okres 4-6 tygodni. Należy więc wziąć pod uwagę przyszłe plany np.: wakacje czy ferie zimowe. Jeśli pacjent korzystał niedawno z zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, także zalecane jest przesunięcie lasera na inny termin. Przyspiesza on bowiem rozpad kwasu hialuronowego, więc efekty ostrzykiwania będą krócej widoczne. Najlepiej poczekać na jego naturalny rozkład pod skórą albo po prostu wykonać wypełnianie po laseroterapii.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy płaski bez klipsa do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

5/5
Skóra po zabiegu nie wygląda najlepiej, ale przy odpowiedniej pielęgnacji strupki odpadają , a pod nimi pojawia się "nowa", ładniejsza skóra i przede wszystkim pozbawiona niedoskonałości.
5/5
Po laserze skóra rzeczywiście jest zaczerwieniona i opuchnięta, ale warto to przeczekać dla efektu końcowego jakim jest gładka i piękna skóra.
5/5
Laser jest bardzo skuteczny jeśli chodzi o likwidację niedoskonałości skóry, ale tak jak było wspomniane najlepiej wykonywać te zabiegi jesienią, kiedy skóra nie jest już narażona na działanie promieni słonecznych. Jestem bardzo zadowolona z efektów laseroterapii.
KasiaM
5/5
Usuwałam laserem ślady po trądziku - polecam. Zabieg nie był bardzo bolesny, a jego efekty pozytywnie mnie zaskoczyły. Seria zabiegów i moja skóra wygląda zdecydowanie lepiej.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły