Osocze bogatopłytkowe – zabiegi odmładzające

Osocze bogatopłytkowe – zabiegi odmładzające

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w wielu zabiegach estetycznych. To wypełniacz pozyskiwany na bazie krwi pacjenta – tak więc w pełni bezpieczny dla zdrowia.


Dlaczego warto?

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego cieszą się dzisiaj coraz większą popularnością. Działanie oraz skuteczność tego typu zabiegów poparte są odpowiednimi badaniami naukowymi. Co najistotniejsze, osocze bogatopłytkowe jest substancją pochodzącą od pacjenta, tak więc najbezpieczniejszą dla zdrowia. O zabiegach estetycznych z wykorzystaniem osocza mówi się, że są to zabiegi dla alergików. Skoro bowiem podawane osocze w zabiegu pochodzi bezpośrednio od pacjenta, to niemożliwe jest żeby wywołało alergię lub uczulenie. Zabiegi polecane są również pacjentom, którzy nie chcą korzystać z mniej naturalnych wypełniaczy, takich jak chociażby botoks.

Zabiegi z użyciem osocza to innowacyjne rozwiązanie w zakresie medycyny estetycznej. Są one bowiem bezpieczne dla pacjenta, może z nich korzystać praktycznie każdy. No i przede wszystkim gwarantują widoczne i bardzo zadowalające efekty. Nic więc dziwnego, że coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej wprowadza do swojej oferty właśnie tego typu zabiegi. Te najpopularniejsze z wykorzystaniem osocza to oczywiście wampirzy lifting i mezoterapia.

 

Wampirzy lifting

Zabieg kosmetyczny Regeneris, czyli ten popularny wampirzy lifting to doskonała metoda na poprawienie stanu skóry z widocznymi efektami starzenia. Jest to ostrzykiwanie osoczem, które to pozyskiwane jest od pacjenta. Zabieg Regeneris rozpoczyna się więc od pobrania od pacjenta odpowiedniej ilości krwi, z której później uzyskuje się osocze. Substancja ta posiada odpowiednie komórki oraz czynniki wzrostu, które stymulują skórę do regeneracji. Ostrzykiwanie twarzy sprawia więc, że skóra staje się bardziej elastyczna i gładsza, odzyskuje też swoją młodzieńczą witalność.

Oczywiście jak w przypadku wielu zabiegów estetycznych, tak i tutaj pojawiają się pewne przeciwwskazania do zabiegu, między innymi ciąża i okres karmienia piersią, wszelkie choroby nowotworowe oraz przyjmowanie antykoagulantów. Każdy zabieg jest zawsze poprzedzony szczegółowym wywiadem medycznym, który pozwala ewentualne przeciwwskazania wykluczyć.

Wampirzy lifting jest bardzo popularny pośród polskich i zagranicznych gwiazd z show biznesu. Zyskuje też popularność pośród innych pacjentów – przede wszystkim kobiet, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd swojej twarzy.

 

Mezoterapia

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który składa się z kilku etapów. Faza pierwsza to podobnie jak w innych tego typu zabiegach, pobranie od pacjenta odpowiedniej ilości krwi. Następnie poddaje się ją wirowaniu. Podczas wirowania oddziela się osocze, które później pobrane zostaje przez lekarza do wykorzystania w zabiegu. Miesza się je jeszcze z substancją, która to aktywuje płytki krwi do produkcji odpowiednich czynników wzrostu. Cały roztwór jest mieszany i zostaje podany pacjentowi. Efekty zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego są bardo zadowalające. A mogą być różne – w zależności od tego na jaką partię ciała zastosujemy mezoterapię. Mezoterapia osoczem może być stosowana:

 

  • na skórze twarzy, dekoltu lub szyi w celu zniwelowania zmarszczek, wygładzenia, odmłodzenia skóry oraz jako zabieg profilaktyczny w starzeniu się skóry,
  • w okolicach skóry owłosionej głowy – poprawia gęstość włosów oraz ich jakość, stymuluje odrost włosów oraz zatrzymuje łysienie,
  • jako zabieg zmniejszający rozstępy i blizny, warto ją łączyć z innymi zabiegami w tym zakresie,
  • dla poprawy regeneracji skóry po takich zabiegach jak laseroterapia, pilingi chemiczne.

 

Czy tego typu zabieg może powodować jakieś skutki uboczne? Tak właściwie poza ewentualnym dyskomfortem po zabiegu, który z czasem znika, to nie ma tutaj zagrożenia jakimiś poważnymi skutkami ubocznymi. Trzeba bowiem zwrócić uwagę na to, że osocze bogatopłytkowe to naturalna substancja pochodząca wprost od pacjenta. To niweluje ryzyko ewentualnych uczuleń i alergii oraz ryzyko nietolerancji.

 

Źródło: iMeso.pl

 

 

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 25G/50/XL The cannula for aesthetic treatments

Komentarze

5/5
Powiem szczerze,że efekty są naprawdę zadowalające i utrzymują się długo. Ja jestem po zabiegu kilka tygodni i nadal widzę ogromna różnicę w wyglądzie.
5/5
Wszystko brzmi bardzo zachęcająco. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat efektów tego zabiegu?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły