Ostrzykiwanie osoczem

Ostrzykiwanie osoczem

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest inaczej nazywane „wampirzym liftingiem”. Zabieg zawdzięcza to określenie wykorzystywanej w nim substancji – krwi pacjenta. Jest ona wstrzykiwana pod skórę w celu jej regeneracji. Ostrzykiwanie osoczem jest świetną alternatywą dla osób, które nie chcą poddawać się zabiegom wypełniania kwasem hialurownowym czy botoksem. Najczęściej zabieg jest wykorzystywany do redukcji zmarszczek, ale oczywiście ma też inne zastosowania.


Czym jest osocze bogatopłytkowe i jakie ma właściwości?

Osocze bogatopłytkowe to preparat pozyskiwany z krwi pacjenta. Znajdują się w nim peptydy, które pobudzają komórki do podziału i są niezbędne do regeneracji tkanek. Osocze jest w pełni bezpieczne podczas wstrzykiwania pod skórę, ponieważ jest to substancja autologiczna, czyli własna. Nie wywołuje więc reakcji alergicznych czy innych niepożądanych skutków ubocznych. Zabieg pozwala wzmocnić i ukierunkować działanie odnowy biologicznej organizmu. Komórki są pobudzane do poprawy kondycji skóry w wybranym miejscu, w które zostanie wprowadzone osocze. Wampirzy lifting poprawia gęstość skóry, wygładza ją i ujędrnia, a także wyrównuje jej koloryt.

 

Zabieg ostrzykiwania osoczem krok po kroku

Przed zabiegiem lekarz pobiera próbkę krwi i odwirowuje ją w specjalnym urządzeniu. Oddziela ono osocze bogatopłytkowe od czerwonych krwinek. W rezultacie otrzymujemy żel, do którego dodawany jest specjalny odczynnik aktywujący płytki krwi, by te zaczęły wytwarzać cytokiny – białka stymulujące wzrost komórek. Tak przygotowane osocze zostaje podane pacjentowi. Odbywa się to najczęściej dwoma metodami – na zasadzie mezoterapii albo wolumetrii. Zabieg trwa około 10-15 minut, ponieważ osocze trzeba szybko podać pod skórę zanim przestanie być aktywne. Głównie ostrzykuje się nim twarz, szyję, dekolt oraz dłonie.

 

Zabieg ostrzykiwania wywołuje taką samą reakcję organizmu jak podczas gojenia się rany, czyli:

  • stymuluje komórki macierzyste do namnażania,
  • pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu,
  • powoduje tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

Wampirzy lifting jest również wykorzystywany jako metoda przygotowująca skórę do dalszych zabiegów. Komórki lepiej wówczas współpracują oraz następuje szybsza regeneracja skóry.

 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Ostrzykiwanie osoczem jest wykorzystywane w przypadku zmarszczek mimicznych, ale również innych zmarszczek i fałd w obrębie czoła, policzków, nosa i warg, szyi, dekoltu, dłoni oraz oczu. To świetna metoda między innymi na usuwanie tzw.: „kurzych łapek”. Poza tym wampirzy lifting jest wykorzystywany do poprawy gęstości i jakości włosów, a także zatrzymania łysienia. Osocze stymuluje odrastanie włosów, więc świetnie sprawdzi się w przypadku osób dotkniętych problemem łysienia. Jednak jak każdy zabieg, ostrzykiwanie osoczem ma również przeciwwskazania. Należą do nich ciąża, karmienie piersią, choroby krwi, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne, nietolerancja iniekcji i inne. Z tego względu jak przed każdym zabiegiem, konieczne jest przeprowadzenie z pacjentem pełnego wywiadu kwalifikującego go do ostrzykiwania osoczem. Zabieg może być przeprowadzany przez cały rok, jednak w lecie należy unikać po nim przez 7 dni ekspozycji skóry na słońce.

 

Najważniejszą zaletą zabiegu jest jego skuteczność. Już po jednej sesji jest widoczny efekt liftingu osoczem bogatopłytkowym. Skóra ma ładniejszy koloryt i jest znacznie wygładzona. Najlepsze rezultaty pojawiają się po miesiącu. Co więcej efekty zabiegu są zdecydowanie trwalsze od innych metod, ponieważ utrzymują się od pół roku do roku czasu. Zalecane jest jednak powtarzanie procedury dla zatrzymania gładkości i jędrności skóry na dłużej. Kolejna zaleta zabiegu to 100% bezpieczeństwa. Zabieg może być wykonywany nawet u alergików. Pacjenci są z niego zadowoleni, zwłaszcza, że trwała tylko chwilę, a przynosi ogromne efekty.

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Large (L)

Komentarze

5/5
Rzeczywiście ostrzykiwanie osoczem zahamowało u mnie proces łysienia,a w miejscy gdzie tych włosów już nie było zaczęły odrastać nowe włosy. Zabieg może nie jest przyjemny,ale za to skuteczny.
5/5
Nazwa zabiegu budziła u mnie przerażenie,ale sam zabieg nie jest taki straszny. Efekty mile mnie zaskoczyły. Skóra twarzy jest nie do poznania, taka odżywiona i przyjemna w dotyku.
Krystyna
5/5
zabieg bardzo skuteczny. Moja skóra wygląda teraz znacznie lepiej. Czuję, że jest jędrniejsza i pełniejsza. Zniknęły również zmarszczki wokół oczu, które stanowiły dla mnie największy problem. Polecam

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły