Czym jest peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny to zabieg złuszczający naskórek , dogłębnie oczyszczając skórę twarzy, który wykorzystuje zjawisko kawitacji. Polega ona na szybkiej przemianie cieczy w gaz, która zachodzi pod wpływem zmniejszonego ciśnienia. To zjawisko wykorzystywane jest przy zabiegu i wytwarza mikro pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem wibracji ulegają rozpadowi. Następuje to w wyniku kontaktu wilgotnej skóry z ultradźwiękami. Takie działanie sprawia, że stare komórki warstwy rogowej naskórka ulegają rozpadowi. Odsłonięciu ulegają dzięki temu młodsze i zdrowsze warstwy skóry. Poza złuszczeniem wibracje ultradźwiękowe wzbogacone są o mikromasaż. Poprawia on mikrokrążenie i dotlenienie skóry. Zabieg jest bezbolesny i mogą z niego korzystać również Ci, którzy mają zbyt wrażliwą skórę, by poddać ją oczyszczaniu manulanemu.
Na początku skórę należy zwilżyć. Następne osoba przeprowadzająca zabieg rozprowadza ultradźwięki na twarzy za pomocą szpatułki. Częstą praktyką jest, że zabieg kawitacyjny przeprowadza się tuż przed innym zabiegiem ponieważ skóra po nim jest odpowiednio oczyszczona i przygotowana na przyjęcie kolejnych substancji odżywczych.
Peeling kawitacyjny może być wykonywany jednorazowo. Można go też powtarzać raz w tygodniu przez 5-6 tygodni, ale zawsze należy to skonsultować z kosmetologiem. Trwały efekt na pewno uda się uzyskać stosując ten zabieg raz na miesiąc. Zabieg trwa od 30 do 60 minut i odbywa się w kilku etapach. Tuż po nim skóra może być mocno zaczerwieniona, co potrwać może nawet do następnego dnia. Nie zaleca się więc wykonywania tego zabiegu w miesiącach letnich. Lepiej zrobić to od września do początków kwietnia. Nie można wystawiać skóry po zabiegu na szkodliwe promieniowanie słoneczne dlatego zawsze konieczne jest nakładanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym przed wyjściem na zewnątrz.
Przeciwwskazania i efekty po zabiegu
Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny przed wykonaniem, którego należy wziąć pod uwagę pewne jego przeciwwskazania. Nie można go wykonywać u kobiet w ciąży i w okresie laktacji, osób chorujących na osteoporozę lub niewydolność krążenia. Zakazany jest on także u pacjentów z zakrzepowym zapaleniem żył, padaczką, zakażeniami i stanami zapalnymi skóry, ale także z metalowymi implantami oraz rozrusznikiem serce. Bezwzględnie zakazany jest on dla osób cierpiących na choroby nowotworowe oraz z chorobami tarczycy.
Dzięki zabiegowi uzyskuje się dogłębne oczyszczenie twarzy, likwidację martwych komórek naskórka oraz zmniejszenie wągrów i innych niedoskonałości. Peeling kawitacyjny doskonale pobudza krążenie krwi i limfy, a tym samym powoduje stymulacje naturalnej odnowy komórek oraz dotlenienie skóry. Świetnie też odżywia, wygładza i ujędrnia skórę. Dzięki niemu możliwa jest poprawa gospodarki wodnej oraz nawilżenie skóry. Zwiększa to jej elastyczność i wypełnia zmarszczki. Warto wspomnieć, że zabieg ten jest bardzo przyjemny i relaksujący.
Komentarze