Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Peptydowa pielęgnacja włosów

30/05/2018 | Medycyna Estetyczna
3

Wiosną i jesienią włosy wypadają w większych ilościach. Jednak niektórzy borykają się z problemem ich wypadania cały rok. Kiedy zauważymy niepokojące objawy nadmiernego wypadania włosów warto sprawdzić stan swojego zdrowia. Na pomoc przychodzi nam również peptydowa terapia włosów, która hamuje wypadanie, stymuluje odrastanie, zagęszcza oraz pogrubia włosy.


Dlaczego włosy wypadają?
Wypadanie włosów zazwyczaj oznacza, że w naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego. Przyczyną wypadania mogą być zmiany hormonalne, stres, a nawet depresja. Poza tym odpowiedzialna jest za to również nieodpowiednia dieta czy niewłaściwa pielęgnacja. W pierwszym przypadku w naszej codziennej diecie może znajdować się zbyt dużo witaminy A albo za mało witaminy B, białka czy żelaza. Jeśli chodzi o niewłaściwą pielęgnację, to włosy często bywają obciążane nieodpowiednimi lub zbyt silnymi kosmetykami, które wpływają negatywnie na ich kondycję. Nie sprzyja im również częste farbowanie, ciasne upięcia oraz wysokie temperatury.

 

Inaczej sprawa wygląda w przypadku mężczyzn. Najczęściej za łysienie odpowiadają geny lub wysokie stężenie testosteronu we krwi. To dlatego panowie częściej zmagają się z problemem wypadania włosów, które powoduje powstawanie zakoli albo całkowitą utratę owłosienia.

 

Peptydy na włosy
Peptydowa terapia włosów to nowoczesna metoda zapobiegania wypadaniu włosów, ale też i ich siwieniu. Istnieje wiele zaleceń do zastosowania terapii. Należą do nich:
- wypadanie włosów np.: z powodu stresu albo wypadanie sezonowe,
- łysienie androgenowe,
- cienkie i przerzedzone włosy,
- pielęgnacja skóry głowy,
- osłabienie włosów związane z częstym farbowaniem,
- siwienie,
- wzmocnienie włosów przed planowanym przeszczepem.

 

W efekcie powstrzymane zostaje wypadanie włosów, następuje odrost nowych, włosy stają się gęstsze i mocniejsze. Poprawie ulega również kondycja skóry głowy. Dzięki długotrwałemu wnikaniu substancji aktywnych, efekty pojawiają się stopniowo i są trwałe. Terapia trwa zazwyczaj około dwóch miesięcy i składa się z 4 sesji wykonywanych co dwa tygodnie. Po 6 miesiącach zaleca się zabieg przypominający, a po roku powtórzenie terapii. Wówczas można się spodziewać najlepszych efektów. Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Kolejne zabiegi pobudzają krążenie i stymulują odrastanie włosów.

 

Jak wygląda zabieg?
Terapia peptydowa włosów polega na serii wkłuć w powierzchniowe warstwy skóry właściwej, do których wprowadzany jest specjalny preparat. Nakłucia wykonywane są w miejscach przerzedzenia włosów. Lekarz specjalista wstrzykuje niewielkie ilości preparatu składającego się z 7 różnych peptydów (organiczne związki powstające z połączenia dwóch lub więcej cząstek aminokwasów) oraz kwasu hialuronowego. Bezpośrednio po zabiegu na skórze są wyczuwalne zgrubienia, które jednak wchłaniają się w ciągu doby. Cały zabieg trwa około 30 minut i nie jest bardzo bolesny. Pacjent może odczuwać lekkie ukłucia, które jednak nie powodują większego dyskomfortu.

 

Terapia peptydowa dla włosów jest wysoce skuteczna i już po 2 miesiącach pojawiają się jej pełne efekty. Co ważne polega na naturalnej stymulacji włosów, więc nie ingeruje w organizm tak jak choćby często wykorzystywany przeszczep włosów.

 

Przeciwwskazania
Nie u każdego pacjenta może jednak zostać przeprowadzona terapia peptydowa. Nie stosuje się jej w przypadku:
- osób do 18 roku życia,
- uczuleń na składniki preparatu,
- zmian skórnych, chorób skóry i infekcji,
- przyjmowania leków immunosupresyjnych,
- przyjmowaniu leków sterydowych,
- chorób autoimmunologicznych,
- cukrzycy,
- chorób reumatycznych,
- zapalenia wsierdzia,
- nawracających angin.

Komentarze

Kaja
06/03/2019
Namówiłam męża na tez zabieg jak zaczął tracić włosy. Bardzo to przeżywał. Dzisiaj jest już po kilku zabiegach i jest bardzo zadowolony z efektów
JadziaM0022
10/08/2018
przyczyną wypadania włósów czeesto jest dieta. Ja bym po prostu poszła do dietetyka. Moja mama tak zrobiła i sie okazało że ma za mało jakichś witamin w diecie
aniadynia323
08/08/2018
koleżanka mówiła mi o tej terapii, że właśnie coś się wstrzykuje w skórę głowy, ja się trochę boję ale widzę u niej efekty jest bardzo zadowlona,.

Ocena: 5

Ilość ocen: 3

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek