Podwójny podbródek – jak się go pozbyć? - IMESO
Podwójny podbródek – jak się go pozbyć?

Podwójny podbródek – jak się go pozbyć?

Najczęściej podwójny podbródek jest po prostu dziedziczony. Poza tym sprzyja mu otyłość, która powoduje nawisy tłuszczu pod brodą. W obydwu wypadkach ciężko jest się go pozbyć. Na pomoc przychodzi redukcja masy ciała lub zabiegi medycyny estetycznej, które walczą z problemem podwójnego podbródka.


Dlaczego podbródek zaczyna obwisać?

Za podwójny podbródek są odpowiedzialne geny. Wówczas tłuszczu trudno jest się pozbyć, bo jest to tkanka tłuszczowa zawierająca tłuszcz brunatny, czyli zapasowy, gromadzony przez organizm na czarną godzinę. Kolejnym powodem powstawania podwójnego podbródka jest otyłość. Nagromadzenie zbędnych kilogramów sprzyja nawisom tłuszczu pod brodą, które także ciężko jest spalić. Czasami pomaga ogólna redukcja masy ciała, która powoduje również zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej pod brodą. To jednak nie jedyne przyczyny powstawania podwójnego podbródka. Wiele codziennych nawyków może do niego prowadzić. Za podwójną brodę odpowiedzialne jest również garbienie się, spanie na wysokich poduszkach, a nawet częste opuszczanie głowy np.: podczas czytania lub korzystania z urządzeń elektronicznych. Ponadto podwójny podbródek może powstawać wraz z wiekiem. Starzenie się skóry powoduje jej wiotczenie i utratę sprężystości. W rezultacie podbródek zaczyna samoczynnie obwisać.

 

Bardzo ważna jest dlatego odpowiednia pielęgnacja skóry, również tej znajdującej się pod brodą. Smarując ją kremem nie należy zapominać o szyi i brodzie. Nie jest wskazane też częste opalanie się i korzystanie z solarium, które przyspiesza procesy starzenia.

 

Kiedy już pojawi się podwójny podbródek...

Redukcja masy ciała może pomóc w pozbyciu się drugiej brody u osób z nadwagą. Jednak wiele osób szczupłych boryka się z tym problemem i na pewno sposobem na jego rozwiązanie nie będzie odchudzanie. Warto natomiast zadbać o prawidłową postawę ciała podczas codziennych czynności. Zamiast się garbić trzymajmy prawidłową postawę ciała, zacznijmy spać na płaskiej poduszce. Wyeliminowanie przyczyn powstawania podwójnego podbródka może w dużej mierze pomóc. Pozytywny wpływ na jego redukcję będą miały również kremy ujędrniające wklepywane w zwisającą skórę. Pomocne bywają ćwiczenia na mięśnie szyi np.: wymawianie samogłosek, unoszenie głowy do góry i patrzenie w sufit albo opuszczanie podbródka kolejno do lewego ramienia, prawego ramienia i przyciąganie go do klatki piersiowej. Należy je robić codziennie, po kilka powtórzeń.

 

A co na to medycyna estetyczna?

Jednym ze sposobów na likwidację podwójnego podbródka jest mezoterapia. Najlepiej skorzystać z metody bezigłowej, która wykorzystuje laser, impulsy elektryczne czy ultradźwięki. Mezoterapia polega na wprowadzeniu pod skórę substancji aktywnych, które powodują rozpad tkanki tłuszczowej. Zabieg nie wywołuje obrzęków ani siniaków. W dodatku jest bezbolesny. Dla osiągnięcia zamierzonych efektów polecane jest przeprowadzenie serii zabiegów, która pozwoli skutecznie pozbyć się tłuszczu z podbródka.

 

Innym zabiegiem polecanym na podwójną brodę jest lipoliza laserowa. W tym wypadku do redukcji tkanki tłuszczowej jest używane promieniowanie lasera. Niewielkie nacięcia pod skórą pozwalają na wprowadzenie lasera pod skórę i rozbicie tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczu są wydalane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Pełny efekt zabiegu jest widoczny po 3-4 miesiącach. Pacjent wymaga jednak 2-3 dni rekonwalescencji i możliwe są powikłania po zabiegu.

 

Lipoliza ultradźwiękowa wydaje się być lepszym rozwiązaniem, które polega na masażu skóry brody specjalną głowicą emitującą ciepło i ultradźwięki. Tkanka tłuszczowa jest rozbijana, a płynny tłuszcz odsysany za pomocą kaniuli. To zabieg bezbolesny, który nie powoduje opuchlizny czy zasinień.

 

Na podwójny podbródek stosowana jest również radiofrekwencja mikroigłowa. To bezinwazyjna metoda liftingu polegająca na pobudzeniu procesów regeneracyjnych skóry oraz zwiększeniu jej napięcia i jędrności za pomocą ciepła. Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje działanie fal radiowych i mikronakłucia. Mikrouszkodzenia skóry powodują obkurczanie istniejących włókien kolagenowych i stymulują powstawanie nowych. Poprzez igły emitowane są również impulsy elektryczne powodujące podgrzewanie skóry i w rezultacie termiczne uszkodzenie tkanek. Procesy regeneracyjne zwiększają napięcie skóry i jej ujędrnienie. Zabieg cechuje wysokie bezpieczeństwo i niskie ryzyko powikłań.

 

Najlepszy zabieg dla danego pacjenta dobierze jednak lekarz specjalista, do którego należy udać się na konsultację. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się podwójnego podbródka, o których na pewno opowie.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Bardzo lubię zabieg mezoterapii i zawsze w okresie jesiennym poddaję się temu zabiegowi. Rzeczywiście skóra na twarzy i szyi jest bardziej ujędrniona i odżywiona. Czuję ogromną różnicę.
lenaW
5/5
Mezoterapia na wszystko! To taki uniwerslany zabieg! wygładza, ujędrnia, wysmukła, ukrywa zmarszczki! ja mam swoją ulubioną kosmetolog we Wrocławiu, która ją wykonuje
Anitka
5/5
Ja byłam na radiofrekwencji i polecam. Efekty pojawiają się bardzo szybko i zabieg jest bezpieczny, więc nie ma się co obawiać powikłań. Mój drugi podbródek robi się coraz mniejszy, robię sobie zdjęcia przed i po i już jest dużo dużo lepiej. Nie ma co się męczyć , skoro tak wiele zabiegów jest nam oferowanych.
dorota w.
5/5
Od zawsze mam ten podwójny podbródek. wyglądam okropnie na zdjeciach i w ogóle się sobie nie podobam. nie jestem gruba a ten podbródek ciągle mnie dręczy,. Chyba pora na zabieg.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły