Powiększanie i modelowanie pośladków implantami - zalety i wady

Powiększanie i modelowanie pośladków implantami - zalety i wady

Medycyna estetyczna dostarcza nam obecnie niezwykłych możliwości modelowania i zmieniania własnego ciała, od lat wykonywane są zabiegi redukujące zmarszczki, odchudzające czy powiększające piersi, kanon urody zmienia się z biegiem lat i obecnie najmodniejsze i najbardziej pożądane są jędrne i krągłe pośladki. Jeśli więc naszym marzeniem jest kształtna i większa pupa na miarę brazylijskich pośladków, a żmudne ćwiczenia wymagają dużo czasu i zaangażowania, warto rozważyć zabieg wszczepienia implantów pośladków i cieszyć się pięknym wyglądem.

Zabieg wszczepienia implantów pośladkowych- jak to wygląda?

Wszczepienie implantów jest zabiegiem chirurgicznym, w związku z tym decydując się na niego musimy liczyć się z tym, że wykonywany jest w narkozie, a po nim konieczna jest rekonwalescencja. Lekarz wykonujący zabieg robi nacięcie, i tu jeśli pośladki uwydatnione mają być w górnej części wkłada implant pod mięsień pośladkowy wielki i częściowo pod powięzią, natomiast jeśli zależy nam aby uwydatnić dolną część, implant umieszczany jest bezpośrednio na mięśniu pośladkowym wielkim. Implanty wykorzystywane do zabiegu w zależności od oczekiwanego kształtu pośladków mogą być okrągłe lub owalne. Oczywiście to lekarz decyduje o ich rozmiarze i wadze. Same implanty zrobione są z żelowej powłoki z gęsta konsystencja w środku. Do powiększania pośladków używane są bardzo trwałe implanty wykonane z elastomeru silikonowego. Operacja powiększenia pośladków trwa około dwóch godzin, a po zabiegu należy zostać w szpitalu przez minimum 2 dni. Sam okres po zabiegu niesie za sobą pewne ograniczenia, z którymi należy się liczyć decydując się na operację. Przez 14 dni po zabiegu nie wolno siadać, a chodzenie trzeba ograniczyć przez tydzień, starając się robić to tylko w razie potrzeby. Po około 10 dniach od operacji lekarz zdejmuje szwy, blizny w miejscach nacięć może być widać przez około 12 miesięcy, ale trzeba pamiętać, że wszystko zależy od indywidualnej zdolności do regeneracji skóry u każdego człowieka, która u jednych może być szybsza, a u innych wolniejsza.

 

Wady i zalety powiększania pośladków implantami

Niewątpliwą i najważniejszą zaletą przeprowadzenia takiego zabiegu jest natychmiastowy efekt w postaci krągłej, powiększonej i podniesionej pupy. Rezultaty wszczepienia implantów widać od razu, co działa na zadowolenie pacjentów z decyzji o wykonaniu operacji. Ważny jest też długofalowy efekt, ponieważ zabiegu nie trzeba powtarzać, warto uważać jednak na nagłe skoki lub spadki wagi, które mogą mieć wpływ na wygląd pośladków i niwelować efekty zabiegu. Wiele kobiet ma problem z akceptacją swojego ciała, często narzekając na zbyt płaskie czy obwisłe pośladki, dlatego zabieg wszczepienia implantów daje poczucie atrakcyjności i kobiecości, a tym samym poprawia samopoczucie psychiczne kobiety.

 

Operacja powiększenia pośladków jest zabiegiem chirurgicznym, a to wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania do zabiegu jak również dłuższej rekonwalescencji po nim. W związku z tym, że tego typu operacja wiąże się z ingerencją chirurgiczną w ciało człowieka, może nieść za sobą ryzyko powikłań, o których przed zabiegiem powinien każdego pacjenta poinformować lekarz. Po zabiegu przez nawet kilka miesięcy utrzymuje się opuchlizna pośladków, oraz krwiaki i siniaki przy nacięciach, może zdarzyć się też, że implanty będą widoczne, podobnie jak blizny po nacięciu skóry. Bardzo ważne jest profesjonalne podejście do operacji zarówno ze strony pacjenta i lekarza tak aby uniknąć innych możliwych powikłań jak np. zator tłuszczowy czy brzeżna martwica skóry. Trzeba poinformować lekarza o takich chorobach jak: nadciśnienie, cukrzyca, zapalenie żył, choroby tarczycy czy ropne zapalenie skóry ponieważ są one absolutnym przeciwwskazaniem do tej operacji. O zakwalifikowaniu do zabiegu decyduje lekarz, który bierze pod uwagę badania laboratoryjne danego pacjenta, ale także to czy na pośladkach jest wystarczająca ilość tkanki tłuszczowej która zasłoni wszczepione implanty.

 

Warto więc dokładnie przemyśleć wykonanie takiego zabiegu, a jeśli zdecydujemy się na taką operacje wybrać renomowane miejsce, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa i cieszyć się wymarzonymi kształtami.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Marzy mi się piękna i jędrna pupa. Trochę jednak obawiam się tego zabiegu, bo to jednak operacja. Z drugiej strony warto realizować swoje marzenia, bo jak nie teraz to kiedy?
5/5
A ja bardzo chętnie poddam się temu zabiegowi. Brak pupy to mój największy kompleks. Moja znajoma jest już po zabiegu i powiem,że wygląda fantastycznie.
Kasia
5/5
nie zdecydowalabym sie na taki zabieg.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły