Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Radiofrekwencja mikroigłowa

19/06/2017 | Rozstępy
3
Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie zabiegów radiofrekwencji i mikronakłuwania skóry. Zabieg stosowany jest w celu zniwelowania skutków starzenia się skóry, jej ujędrnienia, redukcji zmarszczek i bruzd, usunięcia rozstępów, likwidacji blizn i w wielu innych przypadkach. To precyzyjna i bezpieczna metoda, która pozwala na odzyskanie młodego wyglądu oraz zdecydowaną poprawę elastyczności skóry.

 

Jak wygląda zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Zabieg polega na połączeniu dwóch technik – radiofrekwencji oraz mikronakłuwania. Pierwsza z nich to działanie na skórę za pomocą fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej, co wpływa na szybszą regenerację tkanek. Poza tym wytwarzane ciepło stymuluje produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny w dużej mierze za młody wygląd skóry, czyni ją gładką i elastyczną. Mikronakłuwanie to natomiast zabieg, w którym wykorzystywane są mikroigły uszkadzające mechanicznie tkankę i pobudzające procesy regeneracji. Połączenie tych dwóch metod pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów. Za pomocą specjalnego urządzenia skóra jest nakłuwana mikroigłami, które są podgrzewane do temperatury 45-60 stopni Celsjusza. Wysyłają one impuls elektromagnetyczny do tkanek, dzięki czemu wrasta temperatura nie tylko wierzchniej warstwy skóry, ale też jej struktury na głębokości nawet 3,5 mm. W efekcie tego stymulowana jest produkcja kolagenu, który odpowiada za jej młody wygląd.

 

Wskazania do zabiegu – skuteczna walka z rozstępami

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest inaczej nazywany termoliftingiem. Doskonale likwiduje on problem wiotkiej skóry, nie tylko na twarzy, ale też np.: na brzuchu osób, które straciły sporo na wadze albo u kobiet po okresie ciąży. Poza tym jednym z efektów zabiegu jest również spłycenie i redukcja zmarszczek, nawet tych umiejscowionych w trudnych okolicach. Radiofrekwencja mikroigłowa świetnie się sprawdza także w przypadku blizn po trądziku, cieni pod oczami czy też przebarwień. Stosuje się ją w celu liftingu skóry twarzy, szyi, brzucha i innych części ciała. Ponadto termolifting doskonale działa na rozstępy. Zabieg pomaga zlikwidować nawet stare rozstępy, a także te powstałe podczas ciąży, jak i w okresie dojrzewania. To jedyna tak skuteczna metoda pozwalająca na usuwanie rozstępów nawet o dużych rozmiarach i głęboko osadzonych w skórze.

 

Zalety radiofrekwencji mikroigłowej:

- mała inwazyjność,
- duża skuteczność metody,
- niskie ryzyko wystąpienia powikłań,
- bezpieczeństwo pacjenta,
- możliwość wykonywania przez cały rok,
- brak łuszczenia skóry,
- krótki czas rekonwalescencji (około 3-4 godzin).

 

Kiedy nie można poddawać się zabiegowi radiofrekwencji mikroigłowej?
Przeciwwskazania do zabiegu obejmują:
- ciążę i okres karmienia piersią,
- epilepsję i choroby psychiczne,
- choroby takie jak AIDS, nowotwory, cukrzyca,
- stany zapalne żył i naczyń chłonnych w miejscy wykonywania
- problemy z gojeniem się ran
- infekcje i choroby skóry skóry.

 

Szczególną ostrożność należy także zachować w przypadku metalowych implantów oraz u pacjentów z rozrusznikiem serca.

 

Efekty termoliftingu
Rezultaty zabiegu są widoczne już po jego zakończeniu. W miejscu zniszczenia tkanki podskórnej powstaje całkiem nowa jej struktura, o odpowiedniej budowie, dlatego skóra o wiele lepiej się prezentuje, nie ma na niej widocznych zmian takich jak zmarszczki, rozstępy czy blizny. Zamiast powierzchni ze zmianami, pojawia się w pełni zregenerowana, gładka tkanka, poprawie ulega również koloryt, napięcie i gęstość skóry. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej są także świetnym sposobem na walkę z tkanką tłuszczową i cellulitem. Fale radiowe docierają bowiem na tyle głęboko, że rozbijają zalegające w organizmie komórki czy złogi tłuszczowe. Następnie ulegają one rozpuszczeniu i mogą zostać usunięte z organizmu. Radiofrekwencja mikroigłowa pobudza układ krwionośny i limfatyczny stymulując procesy metaboliczne. W wyniku tego tkanki ciała zostają lepiej odżywione, a organizm jest szybciej oczyszczany z toksyn i produktów przemiany materii.


Źródło: iMeso.pl

Komentarze

weronika
06/03/2019
Bardzo skuteczny zabieg w walce z przebarwieniami. Bałam się, że zostaną mi już do końca życia. Na szczęście jest tak skuteczny zabieg jak radiofrekwencja
Kama
06/03/2019
Rewelacyjna metoda usuwania rozstępów. W moim przypadku były to rozstępy po ciąży, w której bardzo przytyłam. Nie pomogły żadne balsamy ani olejni. To była moja zmora. Dzisiaj po rozstępach nie ma śladu
Małgorzata Kopek
31/07/2017
bardzo ciekawy i przydatny artykuł. Medycyna estetyczna i urządzenia urządzenia są coraz lepsze. Z łatwością można o siebie zadbać, jak również wiele rzeczy wyleczyć :)

Ocena: 5

Ilość ocen: 3

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek