Redukcja blizn za pomocą fali uderzeniowej - IMESO
Redukcja blizn za pomocą fali uderzeniowej

Redukcja blizn za pomocą fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to zabieg wykonywany za pomocą nowoczesnych aparatów. Terapia ma szerokie zastosowanie zarówno w medycynie ogólnej, jak i medycynie estetycznej. Chociaż zazwyczaj fala uderzeniowa jest kojarzona z redukcją cellulitu i rozstępów, to ma ona jeszcze inne zastosowania. Można z jej pomocą leczyć blizny, które często bywają przyczyną kompleksów i złego samopoczucia pacjentów.


Jak powstają blizny?

Blizny powstają z powodu zranień, urazów czy zabiegów operacyjnych. Rozcięta skóra podlega naturalnym procesom gojenia, jednak kiedy rana jest głęboka, tworzy się na niej właśnie blizna, która nieraz zostaje na ciele na całe życie. Jedne blizny są bardziej widoczne, inne mniej. Dużo zależy również od tego, jak do nich podchodzimy. Mówi się, że blizna jest pamiątką po życiu. Przypomina nieraz o wypadkach czy momentach, które miały na nasze życie szczególny wpływ. Jednak nie zawsze chcemy o nich pamiętać. Blizny powstają również po poparzeniach czy trądziku. Te rozległe są najbardziej widoczne, bo często ich struktura jest nierównomierna, a one same przybierają jasny odcień, z powodu braku pigmentu. Na ciemniejszej skórze jeszcze bardziej rzucają się w oczy. Najmniej widoczne są blizny powstałe z powodu cięć chirurgicznych, bo wykonuje się je ostrym narzędziem w linii prostej. W ten sposób mogą później naturalnie się komponować z fałdami skóry. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zmniejszanie widoczności blizn. Jednym z nich jest właśnie fala uderzeniowa.

 

Działanie fali uderzeniowej

Urządzenia do fali uderzeniowej wykorzystują działanie fal radialnych. Aparat emituje fale uderzeniowe miejscowo, w miejscu na ciele, do którego zostanie przyłożona jego głowica. Docierają one do wielu tkanek znajdujących się pod skórą. Fale uderzeniowe przede wszystkim usprawniają przepływ krwi w tkankach, a także stymulują produkcję kolagenu. Kolagen jest kluczową substancją w leczeniu blizn. Dzięki niemu zgrubienia na niej powstałe są mniej widoczne, skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Wzrost ilości kolagenu powoduje wzmocnienie naturalnego rusztowania skóry, wzmacnia jej strukturę i redukuje widoczność blizny. Poza tym kolagen działa rozjaśniająco i zmiękczająco. Nie wszystkie blizny mają bowiem jasny kolor i gładki kształt. Wiele z nich posiada zaczerwienioną postać oraz nieregularną, zgrubiałą formę. Substancja wpływa więc na ich wygładzenie i zmiękcza przerosty.

 

Poza tym fala uderzeniowa usprawnia przepływ krwi, stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, pomaga w wydaleniu produktów przemiany materii, poprawia elastyczność skóry i zapoczątkowuje odnowę komórkową. Działa więc kompleksowo, z wieloma korzyściami dla ciała.

 

Technologia Z-Wave Pro

Zimmer ZWave Pro to nowoczesne urządzenie generujące fale uderzeniowe. Działają one na dużej powierzchni, stąd docierają nawet do głębokich komórek skóry. Aparat jest wykorzystywany do terapii falą uderzeniową w przypadku blizn. Powoduje neogenezę kolagenu, która wzmacnia tkankę łączną i wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesny kompresor do emitowania fal uderzeniowych o wysokiej energii. Posiada 8 wbudowanych programów, które można płynnie regulować, w zależności od wymogów zabiegu oraz indywidualnego przypadku pacjenta. Nie ma ograniczeń co do wieku pacjentów, u których może być stosowana fala uderzeniowa. Nie zaleca się jedynie jej wykorzystania u dzieci poniżej 6 lat. Jeśli chodzi o części ciała, na których można wykonywać zabiegi to najczęściej są to ramiona, brzuch, pośladki, uda oraz nogi. Producentem urządzenia jest renomowana firma Zimmer MedizinSysteme, a jego dystrybutorem IMESO AESTHEIC GROUP.

 

Aparat do fali uderzeniowej ZWave Pro polecany jest do profesjonalnych gabinetów i klinik medycyny estetycznej.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Zabieg skutecznie poradził sobie z blizną jaką miałam na dłoni. Nie wymagało to ode mnie żadnego wysiłku, a efekt jest rewelacyjny.
5/5
Cieszę się ogromnie, że dowiedziałam się o tym zabiegu. Miałam paskudną bliznę na czole i próbowałam już wszystkiego, ale dopiero po tym zabiegu blizna zaczęła znikać
Ewelina
5/5
Chętnie skorzystam z tego typu zabiegu, mam blizne na policzku ktorej sie strasznie wstydze.. mam nadzieje ze zabieg mi ja usunie.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły