https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Rodzaje cellulitu i jego charakterystyka - IMESO
Rodzaje cellulitu i jego charakterystyka

Rodzaje cellulitu i jego charakterystyka

Cellulit to przyczyna kompleksów wielu kobiet. Powstaje kiedy pod skórą gromadzi się zbyt wiele tłuszczu. W tkance tłuszczowej leżącej pod skórą mogą znajdować się też produkty przemiany materii i toksyny, kiedy zaburzone jest ich usuwanie z organizmu. Ta choroba tkanki łącznej ma też kilka rodzajów - cellulit wodny, tłuszczowy i cyrklacyjny. W zależności od rodzaju cellulitu różne są też przyczyny jego powstawania i sposoby leczenia. Okazuje się, że aż 8 na 10 kobiet boryka się z tym problemem. Cellulit pojawia się bez względu na wagę, wiek czy styl życia. Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która ma w swojej ofercie wiele zabiegów niwelujących skórkę pomarańczową.

Co to jest cellulit?

Cellulit to choroba tkanki podskórnej. Jest defektem kosmetycznym, który dotyka aż 80% kobiet w okresie pokwitania. Dotyczy też młodych kobiet, a nawet nastolatek, bo cellulit wiąże się nie tylko wiąże się z nadwagą, jego powstawaniu sprzyjają także zaburzenia przepływu krwi w tkance podskórnej, brak ruchu, zaburzenia metabolizmu tłuszczów oraz problemy hormonalne. Przy nierównomiernej aktywności hormonów, komórki tłuszczowe nie rosną w tym samym tempie. Odkładanie tkanki tłuszczowej w organizmie kobiety jest naturalne, ponieważ jest ona źródłem kobiecych hormonów. U dziewczynek w okresie pokwitania cellulit pojawia się automatycznie. Ważne by jak najszybciej zacząć walkę ze skórką pomarańczową poprzez stymulacje komórek tłuszczowych do spalania zapasów tkanki tłuszczowej. Sprawne funkcjonowanie układu krążenia zapewnia brak nadwagi i zaburzeń hormonalnych. Wraz z pojawieniem się nieprawidłowości w układzie krążenia odnowa komórkowa przebiega wolniej, usztywnieniu ulegają włókna tkanki łącznej, które nie przepuszczają komórek tłuszczowych. W wyniku tego powstają gąbczaste, często bolesne struktury. Na skórze dostrzegamy wtedy nieestetyczne zgrubienia. Zła kondycja skóry pogłębia się tym bardziej im dłużej nic nie robimy ze skórką pomarańczową. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje cellulitu: wodny, tłuszczowy i cyrkulacyjny.

 

Cellulit wodny

Cellulit wodny dotyka najczęściej szczupłe kobiety. Wiąże się ze złym krążeniem krwi i limfy w tkance łącznej. Zbyt miękka tkanka łączna pozwala przeniknąć limfie razem z toksynami do komórek tłuszczowych. Mimo iż limfa przechodzi przez komórki i przesuwa się dalej to zawarte w niej toksyny zostają w komórkach, przez co napełniają się one i zwiększają swoją objętość. Zbite grupy komórek tłuszczowych tworzą widoczne pod skórą bolesne grudki. Najczęściej cellulit wodny pojawia się na udach, może pojawić się też na ramionach, w okolicach łydek i kostek. Oprócz nieprawidłowości związanych z krążeniem krwi i limfy, cellulit wodny mogą wywoływać też zaburzenia hormonalne oraz niezrównoważona dieta, wtedy oprócz cellulitu pojawia się też opuchlizna, najczęściej w ostatnich dniach przed okresem. Sposobem na zwalczenie tego rodzaju cellulitu jest wprowadzenie do swojej diety produktów bogatych w przeciwutleniacze, a także witaminy (zwłaszcza wtaminę P). Aktywność fizyczna w postaci aquabiku, pływania i gimnastyki wodnej. Warto natomiast unikać sportów, które obciążają układ krążenia takich jak: tenis, areobik, jazda konna czy bieganie. Aby zlikwidować cellullit wodny, warto też skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej takich jak endermologia, zabiegi odnawiające kolagen np. mezoterapia igłowa, zabiegi oczyszczające czy zabiegi z użyciem ultradźwięków.

 

Cellulit tłuszczowy

Cellulit tłuszczowy pojawia się najczęściej na udach, biodrach, brzuchu czy pośladkach, zdarza się też na kolanach lub łydkach. Związany jest ze zbyt dużą wagą ciała. Powstaje gdy w komórkach zbierają się kwasy tłuszczowe, gromadzące się w postaci małych grudek pod skórą. Kidy naciskamy fałd skóry pojawiają się wybrzuszenia i wgłębienia. Ten rodzaj cellulitu zwykle nie jest bolesny. Kiedy się pojawi warto wyłączyć z diety fast foody, masło, wędliny i dania smażone zastępując je świeżymi warzywami. Dodatkowo należy pić jak najwięcej płynów. Aktywność fizyczna jest również niezbędna w walce z cellulitem. Zabiegi medycyny estetycznej które skutecznie poradzą sobie z tym rodzajem cellulitu to: drenaż limfatyczny z urządzeniem Zimmer Z Wave Pro , body wrapping czy masaż ultradźwiękami.

 

Cellulit cyrkulacyjny

Cellulit cyrkulacyjny powstaje z zesztywniałych włókien kolagenowych otaczających tkankę tłuszczową, nie pozwalają one na odpowiednie natlenienie komórek i ukrwienie. Ten rodzaj cellulitu tworzy się bardzo powoli, ale kiedy już się pojawi jest bolesny i trudny do usunięcia. Tworzy się głownie na udach i tuż nad kolanami w postaci twardych i zbitych bardzo bolesnych grudek. Aby pozbyć się cellulitu cyrkulacyjnego należy zredukować produkty o wysokim wskaźniku glikemicznym. Warto też postawić na zwiększoną aktywność fizyczną w postaci marszu, stretchingu lub jogi. Jednym z bardzo skutecznych zabiegów na cellulit cyrkulacyjny jest karboksyterapia. Polega on na wypełnieniu powierzchni podskórnych dwutlenkiem węgla, który ma pozytywny wpływ na sieci włókien kolagenowych i głównych struktur naczyniowych.

Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące

Komentarze

5/5
Cellulit jaki by nie był nie wygląda ani ładnie ani estetycznie. Walczyłam z nim bardzo długo i z różnymi efektami. Gdyby nie medycyna estetyczna pewnie nigdy bym się go nie pozbyła. Polecam zabieg karboskyterapię.
5/5
Jestem bardzo szczupła i nie mogłam uwierzyć kiedy zauważyłam na udach cellulit. Nie sądziłam, że szczupłe osoby mogą mieć cellulit. Na szczęście mezoterapia igłowa poradziła sobie z nim bardzo skutecznie.
Tatiana
5/5
Cellulit wodny to w moim przypadku największy problem. Chcę się zapisać na zabieg mezoterapii igłowej, ale czy to boli?
Wioletta
5/5
Pozbyłam się bardzo łatwo swojego cellulitu dzięki urządzeniu do terapii falą uderzeniową Zimmer Z Wave Pro. Okazało się że efekty są widoczne w krótkim czasie, ale wiadomo ćwiczenia muszą być. :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1